SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-08-23, Penktadienis, 02:31:36 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Radviliškiečiams pristatytas tarptautinis socialinis projektas „Ypatingas grožis“

Radviliškiečiams pristatytas tarptautinis socialinis projektas „Ypatingas grožis“

 • Radviliškiečiams pristatytas tarptautinis socialinis projektas „Ypatingas grožis“

  Projekto „Ypatingas grožis“ fotografijų parodos atidarymo dalyviai Radviliškio viešojoje bibliotekoje.

 • Projekto „Ypatingas grožis“ fotografijų parodos atidarymo dalyviai Radviliškio viešojoje bibliotekoje.

  Renginį pagyvino jaunojo muzikanto Broniaus Juzukonio saksofonu atliekama muzika.

 • Projekto „Ypatingas grožis“ fotografijų parodos atidarymo dalyviai Radviliškio viešojoje bibliotekoje.

  Patirtimi dalijosi (iš kairės): modelis Greta Denisovaitė, projekto organizatorė Giedrė Brazlauskaitė, projekto koordinatorė Vidmantė Raustytė.

Vasario 5 dieną Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta 21-oji tarptautinio socialinio projekto „Ypatingas grožis“ fotografijų paroda.

Šiame jautriame renginyje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justė Venckutė, Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, parodos organizatorės Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos tarybos narė Vidmantė Raustytė ir aktyvi visuomenininkė Giedrė Brazlauskaitė, fotografai, modeliai bei kiti svečiai. Renginį vedė Romualdas Juzukonis.

Projekto koordinatorė V. Raustytė ir viena iš projekto organizatorių G. Brazlauskaitė radviliškiečiams pristatė projekto idėją, pasakojo, kaip sekėsi jį įgyvendinti.

Pasak V. Raustytės, daugelis mano, jog negalią turintis žmogus negali būti fotomodeliu. Tai ir buvo stimulas imtis šio projekto ir sugriauti susiformavusią visuomenės nuomonę, parodant vidinį žmogaus grožį. Šia paroda siekiama parodyti, kad visuomenėje yra ypatingų žmonių, turinčių negalią, kuri yra graži. Taip pat atkreipti dėmesį į artimuosius, globėjus, kurie augina, globoja ypatingus vaikus.

Pagrindinė projekto iniciatorė ir šios idėjos autorė – Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos pirmininkė Edita Navickienė, prie kurios prisijungė V. Raustytė ir G. Brazlauskaitė. Iš viso projektas suvienijo apie 300 pačių įvairiausių žmonių – 109 modelius, 74 fotografus, 50 grožio stilistų, 6 operatorius, 5 dekoratorius, floristus, 16 savanorių, 6 organizatorius, 4 informacinius partnerius, 11 rėmėjų. Visi jie patikėjo dviejų negalią iš arti pažįstančių moterų – mamos E. Navickienės ir jos dukros V. Raustytės svajone.

Šiandien įgyvendintas socialinis projektas „Ypatingas grožis“ visiems kartu padeda į negalią pažvelgti kitu kampu, skatina likimo nuskriaustiesiems ugdyti pasitikėjimą savimi.

Projektas buvo vykdomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Anglija, Airija). Prie jo geranoriškai prisidėjo profesionalūs fotografai, vizažistai, kirpėjai, stilistai iš Lietuvos ir užsienio.

Per fotografijų parodos atidarymą Radviliškio viešojoje bibliotekoje buvo rodomas dokumentinis filmas apie projektą. Per pertraukas renginio dalyviai klausėsi Romualdo Juzukonio atliekamų kūrinių, jaunojo muzikanto Broniaus Juzukonio saksofono muzikos (akompanavo mokytojas Rytis Borusevičius).

Po to apie projektą prisiminimais dalijosi ir parodos modeliai, fotografai. Visus susirinkusiuosius: projekto organizatorius, dalyvius, fotografus bei svečius sveikino Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja J. Venckutė sakydama, kad šis projektas priverčia susimąstyti ir skatina atsakyti sau į klausimą, kas yra svarbiau – išorinis ar vidinis žmogaus grožis.

Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė V. Šukaitienė taip pat pasidžiaugė gražia projekto idėja ir dėkojo projekto sumanytojams bei dalyviams už radviliškiečiams pristatytą jautrią ir prasmingą fotografijų parodą. Viešosios bibliotekos direktorė sakė, kad tokie pavyzdžiai įkvepia aplinkinius. Padėkota ir tiems, kurie padėjo, kad paroda „Ypatingas grožis“ pasiektų Radviliškio miesto gyventojus.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotr.

Renginį pagyvino jaunojo muzikanto Broniaus Juzukonio saksofonu atliekama muzika.
Patirtimi dalijosi (iš kairės): modelis Greta Denisovaitė, projekto organizatorė Giedrė Brazlauskaitė, projekto koordinatorė Vidmantė Raustytė.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
 • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
 • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas