SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-07-04, Šeštadienis, 09:07:25 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Radviliškiečiai – šauniausi visoje Europoje!

Radviliškiečiai – šauniausi visoje Europoje!

 • Radviliškiečiai – šauniausi visoje Europoje!

  Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

 • Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

  Daugiau kaip 50 šokėjų, dainininkų, muzikantų, sportininkų Europos žmonių festivalyje sportavo, varžėsi kultūrinėse rungtyse, garsino Radviliškį ir Lietuvą Europoje.

 • Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

  Petankė Europos žmonių festivalyje radviliškiečiams sekėsi neblogai.

 • Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

  Lietuviški barščiai, tinginys, juoda duona su kanapių užtepėle, lietuviškas midus – tokie lietuviški patiekalai ir gėrimai buvo pristatyti Europos žmonių festivalio dalyviams ir svečiams.

 • Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

  Piešinių konkurse Lietuvai atstovavusios Editos Rimkienės piešinys užėmė ketvirtąją vietą.

 • Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

  Lietuvių pasirodymą stebėję portugalai pasidžiaugė nuo scenos ir visos lietuvių delegacijos sklindančia pozityvia energija ir gera nuotaika.

 • Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

  Muzikos grupė „Kitava“ ir Radviliškio jaunimas – šokėjai ir dainininkai – pakėlė nuo kėdžių žiūrovus.

 • Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

  Ramūnas Šetkus konkursui pateikė fotografijas iš drono.

 • Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

  Ignas Ruseckas užfiksavo akimirką, kai Lietuvos eisenos „saulę“ pabandė pagrobti lenkų delegacijos „drakonas“.

 • Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

  Europos žmonių festivalis Kantanjedės mieste, Portugalijoje, tradiciškai prasidėjo šv. mišiomis, kuriose palinkėta taikos, supratimo, tolerancijos ir vienybės Europai.

 • Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

  Futbolo varžybose į pergalę eita be pralaimėjimų.

 • Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą.

  Lietuvos stendas Europos kaimelyje portugalus viliojo dirbiniais iš gintaro, molio, ant medžio tapytais angelais.

Pergalingai radviliškiečiams baigėsi 27-asis Europos žmonių festivalis Kantanjedės mieste, Portugalijoje. Per 50 šokėjų, dainininkų, muzikantų, sportininkų čia sportavo, varžėsi kultūrinėse rungtyse, garsino Radviliškį ir Lietuvą Europoje. Šį kartą drauge su 15 Europos šalių atstovais radviliškiečiai priminė pasauliui, kad gyventi taikiai, dainuojant, sportuojant, bendraujant yra dovana, kurią turime saugoti.

Visi – tarsi viena didelė šeima

„Džiugu, kad radviliškiečiai festivalyje pasirodė puikiai, kad pristatė savo kultūrą, dalyvavo sporto varžybose ir laimėjo didžiąją festivalio taurę. O dar smagiau, kad visą savaitę penkiolikos šalių atstovai buvo viena didelė šeima, neribojama jokių kultūrinių, religinių skirtumų, nepriešinama įvairių politinių srovių, tiesiog visi drauge kūrė Europą, kurioje gera gyventi visoms tautoms. Užsimezgė naujos pažintys, susirasta naujų draugų, parsivežta idėjų“, – sakė festivalyje drauge su radviliškiečiais tradiciškai dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.

Europos žmonių festivalyje radviliškiečiai drauge su kitomis šalimis varžėsi krepšinio, futbolo, petankės, plaukimo ir paplūdimio tinklinio varžybose, demonstravo gebėjimus eisenos, kultūrinio pasirodymo, piešimo, fotografijos ir kulinarinio paveldo rungtyse.

Dalyvių eisena – spalvingiausias reginys

Europos žmonių festivalis Kantanjedės mieste, Portugalijoje, tradiciškai prasidėjo šv. mišiomis, kuriose palinkėta taikos, supratimo, tolerancijos ir vienybės Europai. Vėliavų paradas po mišių Kantanjedės aikštėje subūrė būrį smalsuolių. Dar daugiau portugalų stebėjo šventinę festivalio eiseną. Europos žmonių festivalyje eisena – vienas spalvingiausių reginių.

Eisenos konkurse radviliškiečiai užėmė antrąją vietą. Energinga skanduotė „Tu Lietuva, tu mana, tu graži tėvyne“, šokiai ir režisūriniai sprendimai, grupės „Kitava“ kuriama energija ir Rasos Atkočiūnienės bei Indrės Ginkevičienės mintys, kaip perteikti baltų kultūrą, radviliškiečių eisenai suteikė tiek šviesos ir pozityvumo, energijos, kad ji buvo įvertinta aukštais balais ir rezultatų lentelėje pakilo į antrąją vietą.

Pagrindinė eisenos mintis – „Mes – baltai. Iš Saulės – mūsų energija, iš Liepsnos – užsidegimas, iš Žynio – išmintis. Trispalvėje – mūsų jėga“ – sužavėjo kitų tautų atstovus.

Užsieniečius sužavėjo pozityvia energija

„Iš pradžių nebuvo nieko. Vėliau gimė saulė. Ten, kur saulė, ten šviesa. Ten, kur šviesa, ten gyvybė. Ir užgimė prie Baltijos jūros tauta, iš saulės, vėjo ir jūros, iš gintaro lašo“, – tokia pagrindinė radviliškiečių kultūrinio pasirodymo mintis.

Radviliškiečių scenos pasirodymo metu sėdinčiųjų neliko. Muzikos grupė „Kitava“ ir Radviliškio jaunimas – šokėjai ir dainininkai – pakėlė nuo kėdžių žiūrovus. Dabar jie tikrai žinos, kas yra Lietuva ir kokie žmonės šioje šalyje gyvena. Pasirodymą stebėję portugalai pasidžiaugė nuo scenos ir visos lietuvių delegacijos sklindančia pozityvia energija ir gera nuotaika.

Lietuviški barščiai, tinginys, juoda duona su kanapių užtepėle, lietuviškas midus – tokie lietuviški patiekalai ir gėrimai buvo pristatyti Europos žmonių festivalio Portugalijoje dalyviams ir svečiams. Kulinarinio paveldo pristatymas įvertintas dešimtąja vieta.

Piešiniui ir fotografijoms – aukštos vietos

Piešinių konkurse Lietuvai atstovavusi Edita Rimkienė nutapė paveikslą Kantanjedės miestelio tema. Jos tapytame darbe – pagrindinė Kantanjedės miestelio bažnyčia, palmės ir akinanti portugališkos vasaros saulė. Piešinio konkurse Lietuvos piešinys užėmė ketvirtąją vietą.

Fotografijų konkurse užimta trečioji vieta. Konkursui pateiktos trys fotografijos (dvi Ramūno Šetkaus, viena – Igno Rusecko) pagal organizatorių pateiktas tris temas: Kantanjedės miestas, „Expofacic“ (didžiausia Portugalijoje žemės ūkio paroda) ir Europos žmonių festivalio eisena.

Ramūnas Šetkus konkursui pateikė fotografijas iš drono: akinančiai šviesi pagrindinė miestelio aikštė ir naktinė „Expofacic“ erdvė, o Ignas Ruseckas užfiksavo akimirką, kai Lietuvos eisenos „saulę“ pabandė pagrobti lenkų delegacijos „drakonas“.

Futbolininkai nušlavė visus

Sporto varžybos festivalyje vyko grupėse, kurios buvos suskirstytos iš anksto. Lietuvių komanda pateko į grupę drauge su Portugalija, Suomija, Vokietija ir Prancūzija.

Futbolo varžybose į pergalę eita be pralaimėjimų. Nugalėtos Portugalija (1:0), Prancūzija (1:0) , Suomija (5:1) Vokietija (3:2), pusfinalyje susirungta su Liuksemburgu (3:1), finale – įtempta kova su Ispanija. Nugalėta rezultatu 3:0. Bendroje futbolo įskaitoje – Lietuva pirmoje vietoje.

Europos žmonių festivalyje plaukimo varžybos atnešė puikią nuotaiką ir neblogus rezultatus. Bendroje įskaitoje lietuviai buvo penkti. Plaukikės moterys iškovojo dvi antras ir dvi trečias vietas, plaukikai vyrai – dvi aštuntas ir vieną dešimtą vietą. Estafetės rungtyje užimta 6 vieta.

Portugalų kerštas už pergalę futbolo aikštėje. Būtent taip galima apibūdinti Europos žmonių festivalyje vykusias krepšinio varžybas. Stipriausia pogrupyje portugalų krepšininkų komanda apsunkino lietuvių kelią pergalės link. Rezultatai: Lietuva-Suomija (26:6), Lietuva-Portugalija (12:17), Lietuva-Prancūzija (31:10), Lietuva-Vokietija (33:2). Lietuvių krepšininkai liko penkti, į pusfinalį nepateko, jų vietą užėmė Latvijos krepšininkai, grupės varžybose surinkę daugiau taškų.

Neblogai sekėsi žaisti petankę ir tinklinį

Petankė Europos žmonių festivalyje sekėsi neblogai. Įtikinamai ir užtikrintai išeita iš grupės varžybų ir kovota dėl trečiosios vietos. Grupės rezultatai: Lietuva-Vokietija (11:5), Lietuva-Portugalija (2:11), Lietuva-Suomija (11:5), Lietuva-Prancūzija (11:1) Pusfinalyje susirungta su Liuksemburgo petankininkais ir pralaimėta rezultatu 13:4. Dėl trečios vietos žaista su Portugalija, kova buvo įtempta, raunduose eita taškas į tašką, bet pralaimėta rezultatu 13:8.

Atlanto vandenynas Europos žmonių festivalio tinklininkus pasitiko su vėju ir akinančia saule. Rezultatai: Lietuva-Suomija 2:1, Lietuva-Portugalija 0:2:, Lietuva-Prancūzija 2:0 Lietuva-Vokietija 2:0. Iš pogrupio neišeita. Iš kiekvieno pogrupio į pusfinalį išėjo pirmas vietas užėmusios komandos ir antra geriausią rezultatą parodžiusi komanda. Bendroje tinklinio įskaitoje Lietuva liko penktoje vietoje, surinkusi 11 taškų.

Lietuvos stendas viliojo dirbiniais iš gintaro ir molio

Lietuvos stendas Europos kaimelyje portugalus viliojo dirbiniais iš gintaro, molio, ant medžio tapytais angelais. Portugalams neįprastas gintaras viliojo paliesti, pasipuošti juo.

Stende nuolat skambėjo pasakojimai apie Lietuvą, apie Radviliškį, skimbčiojo moliniai laimės varpeliai. Buvo nuoširdu ir paprasta, skoninga ir subtilu.

Europos žmonių festivalis turi dvi taures - viena įteikiama už iškovotą pirmąją vietą, pereinamoji, įteikiama daugiausiai taškų surinkusiai šaliai, o kita – fair play (sąžiningo, draugiško žaidimo) principą labiausiai išlaikiusiai šaliai. Šiais metais fair play taurę praėjusiais metais ją gavę airiai įteikė Liuksemburgo komandai. Didžiąją Europos žmonių festivalio taurę iškovojo Lietuvai atstovavę radviliškiečiai.

2020 metais Europos žmonių festivalis vyks Suomijoje, Karis mieste. 26-asis Europos žmonių festivalis vyko Lietuvoje, Radviliškyje, 2018 metais.

Pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Ramūno Šetkaus, Igno Rusecko ir Eligijos Zoltnerienės nuotr.

Daugiau kaip 50 šokėjų, dainininkų, muzikantų, sportininkų Europos žmonių festivalyje sportavo, varžėsi kultūrinėse rungtyse, garsino Radviliškį ir Lietuvą Europoje.
Petankė Europos žmonių festivalyje radviliškiečiams sekėsi neblogai.
Lietuviški barščiai, tinginys, juoda duona su kanapių užtepėle, lietuviškas midus – tokie lietuviški patiekalai ir gėrimai buvo pristatyti Europos žmonių festivalio dalyviams ir svečiams.
Piešinių konkurse Lietuvai atstovavusios Editos Rimkienės piešinys užėmė ketvirtąją vietą.
Lietuvių pasirodymą stebėję portugalai pasidžiaugė nuo scenos ir visos lietuvių delegacijos sklindančia pozityvia energija ir gera nuotaika.
Muzikos grupė „Kitava“ ir Radviliškio jaunimas – šokėjai ir dainininkai – pakėlė nuo kėdžių žiūrovus.
Ramūnas Šetkus konkursui pateikė fotografijas iš drono.
Ignas Ruseckas užfiksavo akimirką, kai Lietuvos eisenos „saulę“ pabandė pagrobti lenkų delegacijos „drakonas“.
Europos žmonių festivalis Kantanjedės mieste, Portugalijoje, tradiciškai prasidėjo šv. mišiomis, kuriose palinkėta taikos, supratimo, tolerancijos ir vienybės Europai.
Futbolo varžybose į pergalę eita be pralaimėjimų.
Lietuvos stendas Europos kaimelyje portugalus viliojo dirbiniais iš gintaro, molio, ant medžio tapytais angelais.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Jau seniai laikas.
 • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
 • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
 • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas