SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-21, Penktadienis, 14:41:55 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Radviliškiečiai atšventė Europos gimtadienį

Radviliškiečiai atšventė Europos gimtadienį

 • Radviliškiečiai atšventė Europos gimtadienį

  Šventinę dieną vainikavo grupės „Ratai“ gyvo garso koncertas ir Radviliškio rajono linijinių šokių kolektyvų pasirodymas.

 • Šventinę dieną vainikavo grupės „Ratai“ gyvo garso koncertas ir Radviliškio rajono linijinių šokių kolektyvų pasirodymas.

  Sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.

 • Šventinę dieną vainikavo grupės „Ratai“ gyvo garso koncertas ir Radviliškio rajono linijinių šokių kolektyvų pasirodymas.

  Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko kaligrafijos kūrybinės dirbtuvės. Užsiėmimus vedė dailininkas, kaligrafas Linas Spurga.

 • Šventinę dieną vainikavo grupės „Ratai“ gyvo garso koncertas ir Radviliškio rajono linijinių šokių kolektyvų pasirodymas.

  Spektaklis „Šiukšlino peliukai uoliai“ į šventę sukvietė mažuosius radviliškiečius.

 • Šventinę dieną vainikavo grupės „Ratai“ gyvo garso koncertas ir Radviliškio rajono linijinių šokių kolektyvų pasirodymas.

  Po renginio vyko apskrito stalo diskusija su svečiais.

Kaip ir kasmet, Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka vėl kvietė gyventojus ir miesto svečius į Europos dienos gimtadienio renginius, kuriais stengiamasi priminti ir kartu pasidžiaugti, kad visi mes esame europiečiai. Šiemet sukako 15 metų, kai Lietuva yra teisėta Europos Sąjungos narė. Tai puiki proga švęsti!

Sveikinimą Europai kūrė kartu su dailininku

Europos dienai skirtų renginių ciklą pradėjo Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje viešėjęs Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas. Pokalbiui apie Europą su svečiu susirinko gausus būrys gimnazistų. Lektorius kalbėjo apie „Brexit“, moralinių emocijų įtaką politiniams sprendimams. Moksleiviams šis susitikimas paliko didžiulį įspūdį, net pasibaigus paskaitai jie turėjo dar daug klausimų lektoriui A. Lašui.

Tą pačią dieną Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko kaligrafijos kūrybinės dirbtuvės, kuriose visi norintieji galėjo išbandyti skirtingas kaligrafijos technikas ir kartu sukurti bendrą plakatą – sveikinimą Europos dienos ir Lietuvos Respublikos 15 metų narystės paminėjimui. Užsiėmimus vedė dalininkas, kaligrafas Linas Spurga.

Mažiesiems – spektaklis, vyresniems – žinių konkursas

Gegužės 8 dieną Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus lėlių teatras „Boružėlė“ parodė spektaklį „Šiukšlino peliukai uoliai“. Linksmos, nuotaikingos ir pamokančios istorijos apie tai, kaip mylėti gamtą, tausoti aplinką, rūšiuoti šiukšles, susirinko pasižiūrėti mažieji radviliškiečiai.

Gegužės 9 dieną Lizdeikos gimnazijoje vyko „Europos egzaminas 2019“. Minint Europos dieną kasmet moksleiviai, studentai, organizacijų nariai ir visi norintieji yra kviečiami dalyvauti žinių apie Europos Sąjungą konkurse ir išbandyti savo jėgas atsakant į įvairius klausimus. Konkurso dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas ir kt. Šis konkursas Lietuvoje organizuojamas jau dešimtą kartą.

Baigiamasis renginys – centrinėje aikštėje

O Radviliškio miesto aikštėje vyko baigiamasis renginys, kuriame dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės ir rajono partijų skyrių atstovai bei svečiai iš Seimo ir Europos Parlamento.

Visi susirinkusieji sveikino radviliškiečius su Europos diena, džiaugėsi surengta švente, kuri skirta Lietuvos Respublikos 15 metų narystei Europos Sąjungoje.

Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis pasveikino gyventojus su švente ir visiems priminė, kad mes gyvename Europoje ir esame europiečiai. Meras pasidžiaugė praėjusiais metais vykusiu Europos žmonių festivaliu, kuris dar labiau priartino Europą. Anot mero, Europos dienos minėjimas – tai gražus to bendradarbiavimo su visa Europa tęstinumas.

Linkėjo išmokti bent vieną užsienio kalbą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas, Seimo narys Stasys Šedbaras pasidžiaugė galimybe laisvai keliauti ir kalbėjo, kodėl labai svarbu visiems drauge dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Jis kvietė saugoti ir mylėti Europą, nes tai – galimybė mūsų šaliai turėti puikią ateitį.

Europarlamentaras Valentinas Mazuronis kalbėjo, kad europietiška Lietuva – tai ne tik gražėjančios miesto aikštės ir mūsų miesteliai, bet tai pasikeitęs mūsų vidus, mąstymas. Jaunimui V. Mazuronis linkėjo išmokti bent vieną užsienio kalbą, kad jie galėtų laisvai keliauti, skleisti žinią apie Lietuvą Europoje, mokytis, o po to sugrįžti į tėvynę, nes, anot V. Mazuronio, gražesnės žemės už Lietuvą, kurioje mes gyvename, nėra.

Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas kartu su radviliškiečiais pasidžiaugė, kad Lietuva jau tiek daug metų priklauso Europos Sąjungai ir yra lygiavertė kitų šalių partnerė. V. Uspaskichas pasisakė už lygias teises, kad visi Europoje gyventų vienodomis sąlygomis.

Susirinkusiuosius sveikino ir Radviliškio rajono vicemeras Mindaugas Pauliukas. Jo nuomone, Europa – tai galimybės, nors kartais nereikia Europos ieškoti svetur, nes, pasak vicemero, ir Lietuva yra Europa, kurioje galima kurti, tobulėti ir laimingai gyventi.

Europos diena yra ypač svarbi jauniems žmonėms

Liberalų partijos Radviliškio skyriaus atstovas Edmundas Verpetinskas džiaugėsi švente, visus sveikino ir kvietė lietuvius laisvu noru dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose bei laisvai rinktis savo šalies atstovus.

Socialdemokratų partijos Radviliškio skyriaus atstovas Saulius Luščikas linkėjo miestiečiams ir svečiams būti tikrais europiečiais, pasidžiaugti, kad Lietuva jau net 15 metų yra drauge su visa Europa.

Sveikinimo žodį tarė ir jaunimo atstovas. Lietuvos moksleivių sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkas Povilas Laiševcevas pabrėžė, kad Europos Sąjunga skatina visų moksleivių pilietiškumą, sukuria didesnes galimybes jaunimui keliauti ir mokytis užsienyje, todėl Europos diena yra ypač svarbi jauniems, savo ateitį kuriantiems žmonėms.

Prie visų nuoširdžių ir prasmingų sveikinimų Europos dienos proga prisidėjo ir Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri sakė, kad Lietuva, įstodama į Europos Sąjungą, pasirinko tinkamą sprendimą, nes dabar visi mūsų piliečiai gali jaustis saugiai ir užtikrintai.

Jaunimą skatino rengti įvairius projektus

Renginio metu veikė informacinė palapinė, kurioje gyventojams buvo dalijama svarbi informacija apie Europos Sąjungą, Europos Parlamentą bei kandidatus į Europos Parlamentą.

Šventinę dieną vainikavo grupės „Ratai“ gyvo garso koncertas ir Radviliškio rajono linijinių šokių kolektyvų pasirodymas.

Po renginio vicemeras M. Pauliukas, Radviliškio rajono tarybos nariai ir visi svečiai buvo pakviesti diskusijai į Radviliškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką.

Kandidatai diskutavo apie opias problemas Europoje. Europarlamentarai kalbėjo, jog svarbu skatinti jaunimą kurti, rengti įvairius projektus ir taip gerinti jų laisvalaikio užimtumo kokybę. Kol kas pastebima, kad projektus dažniau ruošia studentai, ypač tie, kurie mokosi pagal ERASMUS+ programas užsienyje.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotr.

Sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.
Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko kaligrafijos kūrybinės dirbtuvės. Užsiėmimus vedė dailininkas, kaligrafas Linas Spurga.
Spektaklis „Šiukšlino peliukai uoliai“ į šventę sukvietė mažuosius radviliškiečius.
Po renginio vyko apskrito stalo diskusija su svečiais.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas