pažadėjo didžiulę staigmeną.

Radviliškį garsinančioje šventėje – lankytojų minios

Jonas MARCINKUS

Prieš du dešimtmečius Tulpių žydėjimo šventę sumanę radviliškiečiai tikriausiai patys nesitikėjo, kad į ją plūs minios lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Burbiškio dvare vykstanti kasmetė fiesta jau yra tapusi savotišku teminio festivalio standartu.

Organizatorius kiek gąsdino sinoptikų prognozės, žadėjusios pirmąją festivalio dieną smarkų lietų. Laimė, šįsyk gamtos stichija neįsismarkavo visu pajėgumu ir šventinės nuotaikos nesugadino.

Tulpės viliojo ir užsieniečius

Į šiemetinę šventę sugužėjo tūkstančiai lankytojų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos.

Pasveikinti radviliškiečių buvo atvykusios svečių delegacijos iš Gruzijos, Baltarusijos, Ukrainos, Latvijos ir Lenkijos. Tarp kviestinių svečių buvo ir 1992 metais Burbiškio dvarą Radviliškio žmonėms padovanoję didikų Baženskių palikuonys.

Per Lietuvą šniokštusio lietaus nugąsdinti aplinkinių rajonų gyventojai į šventę neskubėjo, bet prieš oficialų atidarymą nusidriekė kelių kilometrų automobilių eilė.

Lankytojus viliojo ne tik visu gražumu pražydusios 460 rūšių ir formų tulpės, tautodailininkų mugė, bet ir gausi kultūrinė programa.

Pramogos – kiekvieno skoniui

Pagrindinės šventės rėmėjos – Radviliškio rajono savivaldybės – rūpesčiu į šventę atvyko pirmo ryškumo žvaigždės: koncertavo Inga Valinskienė su grupe, „Biplan“, „Colours of Bubbles“, Džordana Butkutė su grupe.

Sekmadienį muzikinė programa buvo skirta liaudiškos muzikos mėgėjams, kuriems trečiąsyk buvo surengtas ir šeimų piknikas.

Norintys ramesnio poilsio galėjo pasivaikščioti po peizažinio tipo net 28 hektarų ploto parką su unikalia tvenkinių, salų ir jas jungiančių tiltelių sistema. Parke savo darbus eksponavo ir su lankytojais tapybos paslaptimis dalijosi plenero dalyviai.

Besidomintieji technika galėjo pasigėrėti restauruotomis senovinėmis mašinomis, užsukti į senovinių patefonų ir gramofonų parodą.

Meras pažadėjo staigmeną

Pirmąją šventės dieną Burbiškio dvare apsilankė būrys sostinės politikų, europarlamentarų.

Susirinkusiuosius sveikinęs Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis pasidžiaugė išaugusiu šventė mastu, o kitąmet, per Tulpių žydėjimo festivalio 20-ąjį jubiliejų, pažadėjo didžiulę staigmeną.

Šventės šeimininkas Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorius Egidijus Prascevičius pasidžiaugė, kad visą Lietuvą šiurpinusios rekordinės šalnos tulpynams žalos nepadarė: „Tulpės žydi, tad laukiame atvykstančių svečių ir pasibaigus festivaliui“.

Dvarą dovanojo Baženskių šeima

Pirmasis Tulpių žydėjimo festivalis įvyko 2000-ųjų gegužę, tad šiemet jau turėjo būti švenčiamas 20-asis gimtadienis. Bet ši šventė nusikėlė, nes rekonstruojant dvarą teko daryti metų pertrauką ir Tulpių žydėjimo šventė tais metais nebuvo surengta.

Radviliškio perlu vadinamas Burbiškio dvaras minimas jau XVII amžiuje. Jis pavadintas pirmųjų dvarininkų didikų Burbų vardu. Dvaras naujam gyvenimui prisikėlė XIX amžiuje, kai jį nusipirko didikai Baženskiai.

Naujieji šeimininkai ne tik atnaujino ir išplėtė dvaro ansamblį, bet ir įkūrė unikalųjį parką su skulptūromis.

Sovietmečiu dvaras ir parkas buvo apleisti ir suniokoti, o Lietuvai atkūrus nepriklausomybę Baženskių palikuonys jį padovanojo Radviliškio rajono savivaldybei su sąlyga, kad šis turtas bus naudojamas kultūros reikmėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE