SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-10-26, Pirmadienis, 18:11:50 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos „Prisijaukinti“ konteinerius pavyko ne iš karto

„Prisijaukinti“ konteinerius pavyko ne iš karto

 • „Prisijaukinti“ konteinerius pavyko ne iš karto

  Liepos 27 dieną rajono vadovai sušaukė skubų pasitarimą, kuriame su atsakingais specialistais ieškojo išeities iš susidariusios situacijos.

 • Liepos 27 dieną rajono vadovai sušaukė skubų pasitarimą, kuriame su atsakingais specialistais ieškojo išeities iš susidariusios situacijos.

  Sekmadienio rytą mišrioms atliekoms skirti konteineriai buvo perpildyti, todėl žmonės šiukšlių maišus krovė šalia jų ant žemės.

 • Liepos 27 dieną rajono vadovai sušaukė skubų pasitarimą, kuriame su atsakingais specialistais ieškojo išeities iš susidariusios situacijos.

  Viešojoje erdvėje gyventojai reiškė priekaištus ir dėl to, kad iš šiukšliavežių ant asfalto ištekėjęs skystis pakaitinus vasaros saulei paskleidė labai nemalonius kvapus. Radviliškietės L. B. nuotr.

 • Liepos 27 dieną rajono vadovai sušaukė skubų pasitarimą, kuriame su atsakingais specialistais ieškojo išeities iš susidariusios situacijos.

  Radviliškio mieste, Linkaičių ir Kutiškių kaimuose įrengtos 29 naujos atliekų surinkimo aikštelės sulaukė nemažai gyventojų kritikos, tačiau tikimasi, kad nepatogumai – laikini.

Jonas MARCINKUS

Praėjusią savaitę Radviliškio mieste angas atvėrę pusiau požeminiai atliekų surinkimo konteineriai pradžiugino ne visus gyventojus: vieni piktinosi, kad konteineriai greitai persipildė, kitiems „užkliuvo“ tai, kad atliekų vežėjai esą dirba per lėtai ir ilgam užtveria išvažiavimą iš kiemų, tretiems nosį rietė ant asfalto likę skysčio blynai, ištekėję iš šiukšliavežių.

Išgirdusi gyventojų priekaištus liepos 27 dieną Radviliškio rajono valdžia ir atsakingi specialistai surengė skubų pasitarimą, kaip spręsti netikėtai atsiradusias problemas.

Seni konteineriai buvo tapę galvos skausmu

Radviliškyje stovintys šiukšlių konteineriai jau seniai badė akis gyventojams – prie daugiabučių išrikiuotos jų eilės gadino vaizdą, vasarą skleidė nekokius kvapus, atliekose kuitėsi asocialūs asmenys ir valkataujantys gyvūnai bei paukščiai. O ką jau kalbėti apie tai, kad kai kurių konteinerių dangčiai sunkiai darinėjosi, todėl išmetus šiukšles dangčiai dažnai būdavo paliekami atviri, nes niekas nenorėjo čiupinėti rankenų.

Tikėtasi, kad šias dešimtmečių senumo problemas sutvarkys pusiau požeminiai atliekų surinkimo konteineriai.

Vieni didžiausių pusiau požeminių aikštelių privalumai – didesnis talpumas (sutaupoma erdvė), mažiau nemalonių kvapų (atliekos laikomos 6–7 laipsnių temperatūroje po žeme), į jas sunkiau patekti gyvūnams bei asocialiems asmenims. Be to, naujos atliekų surinkimo aikštelės atrodo gražiau ir negadina miesto vaizdo.

Įrengtos 29 naujos atliekų aikštelės

Tuo tikslu Radviliškio mieste, Linkaičių ir Kutiškių kaimuose įgyvendinant projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“, buvo įrengtos 29 naujos atliekų surinkimo aikštelės, kuriose sumontuota 116 (5 kubinių metrų talpos) mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių.

Be to, Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje ateityje planuojama įrengti dar 7 pusiau požemines ir 71 naują mažai įgilintų atliekų surinkimo konteinerių aikštelę.

Nuo liepos 20 dienos pusiau požeminės aikštelės palaipsniui buvo perduotos aptarnauti komunalinių atliekų vežėjams, todėl gyventojai galėjo pradėti naudotis naujais konteineriais.

Naujovė sulaukė gyventojų kritikos

Deja, naujus konteinerius „prisijaukinti“ pavyko ne iš karto, o naujovė sulaukė nemažai gyventojų kritikos.

Radviliškiečiai liepos 26 dieną, sekmadienį, skambino į „Radviliškio naujienas“ ir siuntė nuotraukas, kuriose matėsi atliekomis perpildyti mišrių atliekų konteineriai. Kadangi mišrios atliekos į juos nebetilpo, žmonės šiukšlių maišus krovė šalia jų ant žemės. Gyventojai buvo nepatenkinti, kad neturi kur dėti atliekų, o šiukšlių maišai, sukrauti ant žemės, ne tik atrodė baisiai, bet ir rietė nosį nuo kvapų.

Viešojoje erdvėje gyventojai reiškė priekaištus ir dėl to, kad atliekų vežėjai, atvykę ištuštinti konteinerius, rytais ilgam užtveria išvažiavimą iš kiemo. Be to, iš šiukšliavežių ant asfalto ištekėjęs skystis pakaitinus vasaros saulei paskleidė labai nemalonius kvapus.

Bus keičiami mišriųjų atliekų išvežimo grafikai

Radviliškio rajono valdžia išgirdo gyventojų nusiskundimus ir jau pirmadienį, liepos 27 dieną, sušaukė skubų pasitarimą, kuriame su atsakingais specialistais ieškojo išeities iš susidariusios situacijos.

Po pasitarimo savivaldybės atstovai pasakojo, jog nuspręsta pakeisti mišriųjų atliekų išvežimo grafikus. Iki šiol šios atliekos būdavo vežamos pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais. Pastebėjus, kad sekmadienio rytą mišriųjų atliekų konteineriai jau persipildę, jau tariamasi su vežėju, kad ketvirtadienio vežimas būtų perkeltas į sekmadienį.

Gyventojus ragina rūšiuoti atliekas

Kad mišriųjų atliekų konteineriai prisipildo taip sparčiai, dalis atsakomybės tenka ir patiems gyventojams, kurie vis dar nenoriai rūšiuoja atliekas. Rūšiuojantieji atliekas pastebi, kad jiems pirmiausia prisipildo plastikui ir pakuotėms skirti konteineriai, o mišrių atliekų susikaupia mažiausiai.

Gyventojai nerūšiuoja, tad plastikas, popierius ir stiklas metami į mišriųjų atliekų konteinerius. Taip padidėja mišriųjų atliekų kiekis ir konteineriai greičiau persipildo.

„Gyventojai, būkite sąmoningi. Rūšiuokite atliekas, tvarkingai meskite išrūšiuotas atliekas į konteinerius, nepalikite jų šalia konteinerių“, - į gyventojus rūšiuoti atliekas ragina Radviliškio rajono savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Varanavičius.

Didelio gabarito atliekas nemokamai priima Žironuose

Patys gyventojai yra pastebėję, kad į šiukšlių konteinerius, stovinčius prie daugiabučių, savo atliekas veža individualių namų gyventojai, patys savo kiemuose turintys konteinerius. Savivaldybės atstovai sakė, jog mesti atliekas į viešose vietose stovinčius šiukšlių konteinerius nėra draudžiama, tačiau atliekos neturi būti vežamos piktybiškai, labai dideliais kiekiais ir, svarbiausia, kad jos turi būti tvarkingai išrūšiuotos.

❗️Dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kai šalia konteinerių aikštelių randama primestų įvairiausių didelių gabaritų atliekų: senų televizorių, baldų, langų buitinės technikos iš rūsių, statybinių atliekų iš remontuojamų butų. Vyriausiasis specialistas V. Varanavičius sako, kad tokias atliekas reikia vežti į Žironuose esančią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, kuri atliekas priima nemokamai, nes didelio gabarito atliekas iš bendro naudojimo aikštelių vežėjas surenka apvažiavimo būdu tik du kartus per metus. Toks apvažiavimas bus vykdomas šių metų rudenį.

Pastebėta ir tai, kad kai kurie gyventojai iš seno įpročio buitines atliekas neša į buvusiąją konteinerių vietą, nors jų namui yra įrengti konteineriai arčiau jų namų. Planuojama, kad ant konteinerių dangčių bus užklijuoti lipdukai, kuriems namams skirti konteineriai.

Prie atliekų aikštelių - vaizdo kameros

Per pasitarimą kalbėta ir apie tai, kad šiukšliavežės ilgam užtveria išvažiavimą ir daugiabučių kiemų, tačiau tikimasi, kad ilgainiui šis laikas sutrumpės.

„Būkime pakantūs – vairuotojai dar nėra įgudę dirbti su nauja technika, jiems reikia įprasti suvaldyti techniką kiekvienoje savaip unikalioje atliekų surinkimo aikštelėje“, - sakė vyriausiasis specialistas V. Varanavičius.

Kad iš šiukšliavežių ant asfalto netekėtų skystis, reikia, kad gyventojai į mišrių atliekų konteinerius nemestų žaliųjų atliekų, obuolių ar kitų gesti pradėjusių vaisių, į konteinerius mestų tik ištuštintą tarą, nes visa tai konteineriuose pradeda rūgti, todėl paskui iš šiukšliavežių ir ima bėgti skystis.

❗️❗️Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai neslepia, kad prie atliekų surinkimo aikštelių yra statomos vaizdo kameros, todėl sučiupus teršėjus jiems bus skiriamos baudos.

Atliekų vežėjų komentaras

„Radviliškio naujienos“ paprašė, kad situaciją pakomentuotų atliekas vežančios įmonės atstovai.

Komentuoja UAB „Ecoservice projektai“ Šiaulių regiono atliekų surinkimo administravimo vadovė Orinta Vainutytė: „Pusiau požemines atliekų surinkimo aikšteles Radviliškyje pradėjome aptarnauti liepos pabaigoje. Aptarnavimo darbus vykdome pagal su ŠRATC suderintus grafikus, kurių dažnio keisti savarankiškai negalime.

Remdamiesi patirtimi kitose savivaldybėse, matome, kad prireikia šiek tiek laiko – dažniausiai per mėnesį ir gyventojai, ir paslaugų tiekėjai suranda geriausią būdą naudotis nauja infrastruktūra. Šiuo metu taip pat atidžiai sekame situaciją, fiksuojame perpildytus konteinerius ir kitas aplinkybes nuotraukomis. Kartu su ŠRATC ir savivaldybės atstovais ieškome sprendimų, koks aptarnavimo dažnis ar konteinerių kiekis būtų tinkamiausias, teikiame savo pasiūlymus aptarnavimo kokybei gerinti.

Visada siekiame teikti aukščiausios kokybės paslaugas ir žiūrime į jas labai atsakingai. Siekiant tvarkingos aplinkos ir tinkamo atliekų sutvarkymo, labai svarbus visas atliekų kelias – ir kaip atliekos rūšiuojamos, ir kaip išmetamos, ir kaip surenkamos. Naudojame specializuotą transportą, tad siauresniuose įvažiavimuose jis užima daugiau vietos. Esame dėkingi gyventojams už kantrybę ir sąmoningumą. Kartu atkreipiame dėmesį, kad konteinerių ištuštinimo trukmė priklauso ir nuo to, kaip paliktos atliekos – darbai užtrunka ilgiau, jeigu atliekų būna palikta šalia konteinerių, o ne tik juose. Turime skirti laiko šioms atliekoms surinkti ar aplinkai šalia konteinerių sutvarkyti. Konteineriai taip pat greičiau prisipildo, jeigu į juos metamos neišrūšiuotos atliekos, tinkamai nesuspaustos pakuotės ir kt. Pasitaiko, kad dėl netinkamo atliekų tvarkymo kyla problemų ir dėl skysčių. Jeigu į konteinerius metamos atliekos su skysčiais (pavyzdžiui, stiklainiai, buteliai su likusiais skysčiais ir kt.), jie kaupiasi atliekų talpykloje, o tuštinant konteinerius, natūralu, kad sukelia nemalonias situacijas. Taigi, tvarkingą ir malonią aplinką geriausiai galime užtikrinti įsitraukę visi kartu – ir atliekų vežėjai, ir savivalda, ir bendruomenė. „Ecoservice projektai“ kompanija yra visada atvira dialogui ir pasiūlymams, taip pat bendrovė noriai dalijasi edukacine informacija ir patarimais“.

Sekmadienio rytą mišrioms atliekoms skirti konteineriai buvo perpildyti, todėl žmonės šiukšlių maišus krovė šalia jų ant žemės.
Viešojoje erdvėje gyventojai reiškė priekaištus ir dėl to, kad iš šiukšliavežių ant asfalto ištekėjęs skystis pakaitinus vasaros saulei paskleidė labai nemalonius kvapus. Radviliškietės L. B. nuotr.
Radviliškio mieste, Linkaičių ir Kutiškių kaimuose įrengtos 29 naujos atliekų surinkimo aikštelės sulaukė nemažai gyventojų kritikos, tačiau tikimasi, kad nepatogumai – laikini.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Pritariu, nes senjorams tai būtų didelė paspirtis.
 • Manau, kad reikia didinti esamas pensijas, o ne įvedinėti naujas.
 • Nepritariu, nes jaunos šeimos su vaikais dabar gyvena skurdžiau už senjorus.
 • Jeigu biudžete yra pinigų - kodėl gi ne. Bet tai turi būti daroma ne iš paskolų.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas