SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-07-20, Šeštadienis, 15:13:36 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Prieš Šeduvos įžymybę - girtų vandalų ataka

Prieš Šeduvos įžymybę - girtų vandalų ataka

 • Prieš Šeduvos įžymybę - girtų vandalų ataka

  Pernai šeduviai pakabino jau 7017 kiaušinių, o šiemet planuojama perkopti 8 tūkstančių margučių ribą.

 • Pernai šeduviai pakabino jau 7017 kiaušinių, o šiemet planuojama perkopti 8 tūkstančių margučių ribą.

  Vandališkas aktas suvienijo bendruomenę, kuri paaukojo sekmadienį ir atstatė į vietą nupjautą medį. Abrikosmedis sutvirtintas, kad vėl išlaikytų tūkstantinę margučių armiją.

 • Pernai šeduviai pakabino jau 7017 kiaušinių, o šiemet planuojama perkopti 8 tūkstančių margučių ribą.

  Ant medžio tuoj bus kabinama labai daug naujų, spalvingų, įdomiomis ir įvairiomis technikomis dekoruotų kiaušinių: apmegztų, apnertų, apklijuotų karoliukais, padengtų spalvotais klijais, margintų dekupažo technika.

Jonas MARCINKUS

Šeduvos gyventojus jau beveik dešimtmetį prieš Velykas aplanko ypatinga nuotaika. Bendruomenės narius buria tikra miestelio įžymybe tapęs ir Lietuvos rekordų knygoje atsidūręs abrikosmedis. Deja, šiemetinė pavasario šventė bus kitokia, nes prie Šeduvos lopšelio–darželio augantį Velykų medį nuniokojo girti vandalai.

Vandalus išdavė pėdos

Žinia apie nupjautą abrikosmedį nuvilnijo praėjusio sekmadienio ankstų rytą, kai po lopšelio–darželio teritoriją vaikštinėjęs sargas pamatė ant žolės atgulusį medį.

Atidžiau pažvelgęs vyriškis išsyk suprato, kad abrikosmedis nurėžtas rankiniu pjūklu. Žolyne įmintos pėdos bylojo, kad naktį apsilankė du nekviesti svečiai.

Sutemose atsliūkinę vandalai darbavosi paskubomis: tai liudijo iki pusės įpjautas kamienas. Baimindamiesi, kad sargas neišgirstų triukšmo, atėjūnai medį nuvertė rankomis ir spruko.

Šventės sugadinti nepavyko

Žinia apie suniokotą Šeduvos garsenybę plito tarsi nuo kalno besiritanti sniego lavina. Šeduviai neliko abejingi: vieni skubėjo į talką, kiti siūlėsi padovanoti savo paaugintą tokį patį vaismedį.

„Ši nelaimė sutelkė bendruomenę“, - kalbėjo lopšelio–darželio direktorė Daiva Staškūnienė.

Vadovės suburta grupė savanorių paaukojo sekmadienį ir atstatė į vietą nupjautą medį. Jis sutvirtintas, kad vėl išlaikytų tūkstantinę margučių armiją.

Žinoma, abrikosmedžio šakos niekada nebežaliuos, nebeapsipils varškės kąsnius primenančiais žiedais, bet vandalams balandžio 15-ąją numatytos šventės sugadinti nepavyko.

Bėdą suvertė alkoholiui

Pranešimą gavę pareigūnai tą pačią dieną sulaikė niekdarius. Paaiškėjo, kad į bukiausio metų poelgio laurus nusitaikė ne vaikigaliai, o du suaugę vyrai – 34-erių ir 42-ejų metų šeduviai.

Prisipažinę vandalai visą bėdą bandė suversti alkoholiui. Girdi, išgėrę panoro pakvailioti, o gavosi taip, kaip gavosi.

Policininkai surašė protokolus, o niekdariams skyrė po 50 eurų baudą. Be to, jie įpareigoti atlyginti ir ikimokyklinio ugdymo įstaigai padarytus nuostolius.

Bendruomenė pasmerkė sutartinai

Miestelyje šnabždamasi, kad tąnakt nuo vandalų rankos krito dar du medžiai. Tik negirdėti, kad jų šeimininkai būtų parašę pareiškimą policijai.

Šeduvos gyventojai sukėlė tikrą audrą ir socialiniuose tinkluose. Pasipiktinę žmonės negalėjo atsistebėti „nevispročiais“, o Šeduvos seniūnas Justinas Pranys viešai pasiūlė jiems eiti į bažnyčią ir atgailauti.

Tiesa, po kelių valandų seniūnas savo įrašą ištrynė, o komentaruose paaiškino, kad kaltininkai atėjo ir prisipažino, o tai prilygsta bausmei.

Tai aistrų nenuramino: internautai į šuns dienas išdėjo girtus „pokštininkus“.

Iniciatyva išgarsino Šeduvą

Šiemetinė Velykų medžio puošimo šventė bus jau devintoji. Iniciatyva taip visiems patiko, kad ji sutelkė ne tik vietinę bendruomenę, bet ir viso rajono gyventojus. Įvairia technika margintus margučius ir jų pynes į Šeduvą siunčia net ir užsieniečiai iš Vokietijos, Ukrainos, Baltarusijos ir kitų šalių.

Idėja taip papuošti abrikosmedį kilo lopšelio–darželio direktorei D. Staškūnienei, kai ji perskaitė straipsnį apie seną obelį margučiais puošiantį vokietį. Pirmą kartą abrikosmedis buvo papuoštas 2011 metais, o ant šakų tąsyk suposi 1662 tuščiaviduriai margučiai.

Lietuvos rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ yra įregistravusi net du rekordus: 2013 metais buvo pakabinti jau 1853, o po poros metų - net 3345 margučiai.

Jubiliejui – kitas medis

Prieš kelerius metus margučius imta jungti į pynes, kad būtų lengviau pakabinti. Nauja technika keletą kartų paspartino darbą, nors kasmet margučių vis daugėja. Pernai šeduviai pakabino jau 7017 kiaušinių, o šiemet planuojama perkopti 8 tūkstančių margučių ribą.

Direktorė D. Staškūnienė neslėpė, kad išpuolis labai įskaudino kolektyvą, bet pažymėjo, kad tradicija bus išlaikyta. Kitais metais jubiliejinė, dešimtoji, šventė įvyks, tik margučiai bus kabinami ant kito, didesnio, medžio. „Šiaip tai jau buvome planavę, nes ant abrikosmedžio šakų buvo ankšta“, - sakė direktorė.

Velykų medžio pristatymas - pirmadienį

Šiemet atstatyto Velykų medžio pristatymas vyks balandžio 15 dieną, pirmadienį, 11.00 valandą.

Paklausta apie rūpesčius, susijusius su tokio didelio medžio papuošimu, Šeduvos lopšelio-darželio direktorė D. Staškūnienė pasidžiaugė, kad rūpesčiai šie – malonūs, kad prisideda visa darželio bendruomenė: tėvai, auklėtojos, darbuotojai, Šeduvoje įsikūrusios įstaigos, darželio draugai iš viso pasaulio.

Kiekviena darželio grupė taip pat atsineš savo dekoruotus tuščiavidurius margučius. Šiai dienai ruošiamasi ilgai, nuo rudens pradžios renkami tuščiaviduriai kiaušiniai tiek darželio, tiek auklėtojų ir auklėtinių virtuvėse. Juos išpūsti gana sudėtinga, bet darželio atstovai tikina turintys slaptų metodų ir penkerius metus patirties. Vėliau juos dekoruoja visi darželio auklėtiniai, jų tėveliai, pedagogai.

Rezultatas atperka viską

„Taip, vargo daug, bet rezultatas atperka viską. Šeimos namuose, margindamos kiaušinius šiam medžiui, bendrauja, gilinasi į tradicijas, ieško kūrybinių sprendimų. Tai – ir meditacija, ir malonumas drauge. Ir darželyje edukacinė erdvė sukurta, šalia šio medžio darželio vaikai ir jų tėvai drauge su Baisogalos kultūros centro netradicine kapelija „Dainoriai“ mokosi liaudies žaidimų, dainų, ratelių, ridena margučius. Šiais metais vėl džiugina Šeduvos globos namų, Šeduvos gimnazijos, Šeduvos seniūnijos, Vėriškių bendruomenės indėlis, prisijungė ir Panevėžio kolegijos atstovai, Panevėžio miesto darželių pedagogai“, – sakė D. Staškūnienė.

Kolekcija labai atnaujinta

Pasak direktorės, šiais metais margučių kolekcija labai smarkiai atnaujinta, mat pavasariniai vėjai ankstesniais metais apgadino nemažai margučių.

Ant medžio tuoj bus kabinama labai daug naujų, spalvingų, įdomiomis ir įvairiomis technikomis dekoruotų kiaušinių: apmegztų, apnertų, apklijuotų karoliukais, padengtų spalvotais klijais, margintų dekupažo technika.

Supsis ir keli stručio kiaušiniai, daug žąsies kiaušinių, kurie atrodo kaip meno kūriniai. Jų autorė – buvusi darželio darbuotoja Vestina Morkytė.

Vandališkas aktas suvienijo bendruomenę, kuri paaukojo sekmadienį ir atstatė į vietą nupjautą medį. Abrikosmedis sutvirtintas, kad vėl išlaikytų tūkstantinę margučių armiją.
Ant medžio tuoj bus kabinama labai daug naujų, spalvingų, įdomiomis ir įvairiomis technikomis dekoruotų kiaušinių: apmegztų, apnertų, apklijuotų karoliukais, padengtų spalvotais klijais, margintų dekupažo technika.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
 • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
 • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
 • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas