SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-11-20, Trečiadienis, 23:33:46 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Praūžė Europos profesinių gebėjimų savaitės renginys

Praūžė Europos profesinių gebėjimų savaitės renginys

  • Praūžė Europos profesinių gebėjimų savaitės renginys

    Į pažintį su profesijomis atvyko 124 dalyviai iš įvairių mokyklų bei gimnazijų. RTVMC nuotr.

Jau trečius metus iš eilės Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrius aktyviai prisideda prie Europos profesinių gebėjimų savaitės renginių organizavimo. Šiais metais skyrius kvietė aplinkinių bendrojo lavinimo mokyklų mokinius į atvirų durų dienos renginį „Atrask savo talentą 2018“, kuriame buvo pristatytos centre ir skyriuje rengiamos specialybės.

Į pažintį su profesijomis atvyko 124 dalyviai iš Šeduvos gimnazijos, Smilgių gimnazijos, Sidabravo gimnazijos, Baisogalos gimnazijos, Pakalniškių pagrindinės mokyklos, Alksniupių pagrindinės mokyklos, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos ir Pociūnėlių pagrindinės mokyklos.

Mokiniams demonstruotos naujausios technologijos, susijusios su žemės ūkio verslo gamybos specialybe, kurias pristatė Nerijus Kukšas, UAB „Agroratas“ direktorius bei profesijos mokytojas Tomas Vaicekauskas.

Automobilių mechanikų profesiją pristatė mokytojas Ričardas Tamkus drauge su ŽŪB „Vainiūnų agroservisas“ vadovu Rimantu Vaičiurgiu. Apie elektromontuotojo profesiją su mokiniais kalbėjo profesijos mokytojai Vladas Vyšniauskas, Romualdas Vaicekavičius, Leonas Pranskevičius.

Buvęs mokymo įstaigos mokinys Darius Liaugodas, įgijęs elektromontuotojo specialybę, pasidalijo savo sėkmės istorija. Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybę pristatė ūkininkė Ieva Šiurnė ir žirgyno vedėja Edita Matišiūtė. Apskaitininko ir kasininko profesiją išsamiai pristatė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos ūkio apskaitos konsultantė Rasa Dambrauskienė.

Renginyje pristatytos ne tik profesijos, bet ir galimybė įgyti brandos atestatą. Gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė pristatė mokymo įstaigoje esantį gimnazijos skyrių. Atrasti sau tinkamą profesiją ir dirbti mėgstamą darbą mokiniams linkėjo praktikos vadovas Alvidas Slavinskas.

Centro tarybos pirmininkė Vaida Šprunkė sveikino susirinkusiuosius ir drauge su praktikos vadovu įteikė padėkas dalyviams.

Noras tobulėti ir kitais metais būti dar įdomesniems, paskatino surengti dalyvių apklausą apie labiausiai patikusį profesijos pristatymą. Svečiai nusprendė, kad patraukliausias jiems – žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės pristatymas. Renginio aptarimas vyko neformalioje aplinkoje – valgykloje, kurioje dalyviai buvo vaišinami pietumis.

Skyriaus bendruomenė tiki, kad profesinis išsilavinimas yra sėkmės garantas. Tikėjimas tuo, ką darai, skatina siekį didinti profesinio mokymo patrauklumą ir jo svarbos suvokimą.

Neformaliojo švietimo organizatorė Gintarė Nausėdienė

 

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas