SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-05-29, Penktadienis, 08:01:11 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Pratęsti mokslo metai pasipildė įdomiomis ir prasmingomis veiklomis

Pratęsti mokslo metai pasipildė įdomiomis ir prasmingomis veiklomis

 • Pratęsti mokslo metai pasipildė įdomiomis ir prasmingomis veiklomis

  Radviliškio Lizdeikos gimnazijos UNESCO ir tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ darbo grupių nariai nuoširdžiai džiaugiasi pavykusiomis, prasmingomis veiklomis.

 • Radviliškio Lizdeikos gimnazijos UNESCO ir tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ darbo grupių nariai nuoširdžiai džiaugiasi pavykusiomis, prasmingomis veiklomis.
 • Radviliškio Lizdeikos gimnazijos UNESCO ir tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ darbo grupių nariai nuoširdžiai džiaugiasi pavykusiomis, prasmingomis veiklomis.
 • Radviliškio Lizdeikos gimnazijos UNESCO ir tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ darbo grupių nariai nuoširdžiai džiaugiasi pavykusiomis, prasmingomis veiklomis.
 • Radviliškio Lizdeikos gimnazijos UNESCO ir tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ darbo grupių nariai nuoširdžiai džiaugiasi pavykusiomis, prasmingomis veiklomis.
 • Radviliškio Lizdeikos gimnazijos UNESCO ir tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ darbo grupių nariai nuoširdžiai džiaugiasi pavykusiomis, prasmingomis veiklomis.

Radviliškio Lizdeikos gimnazija - vienintelė iš Radviliškio ugdymo įstaigų, priklausanti UNESCO asocijuotų mokyklų tinklui. Priklausymas šiai organizacijai sudaro mokytojams galimybę dalyvauti bendruose švietimo projektuose ir dalintis patirtimis su kolegomis iš viso pasaulio, o mokiniams - galimybę prisiimti atsakomybę ir stiprinti įvairius įgūdžius, padedančius pasirengti brandžiam pilietiškumui.

Paskutiniąją mokslo metų savaitę gimnazijos UNESCO grupės nariai organizavo veiklas, susijusias su Darnaus vystymosi tikslais, globalaus pilietiškumo švietimu ir vieningos gimnazijos bendruomenės požiūrio formavimu, leidžiančiu kiekvienam bendruomenės nariui ugdyti vertybes, įgūdžius ir žinias, reikalingas aktyviai prisidėti prie tvarios taikos ir vystymosi, skatinant bendruomeniškumą bei pasirengimą veiksmingai spręsti 21-ojo amžiaus iššūkius.

Pirmoji savaitės diena gimnazijoje buvo skirta tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ bei Globaliojo švietimo veikloms plėtoti savo bendruomenėse. „Pasaulio piliečių akademijos“ nariai kvietė mokinius panagrinėti daromą interneto įtaką žmogui ir priklausomybę keliančias veiklas. 1-2 gimnazinių klasių mokiniai susitiko su „Pasaulio piliečių akademijos“ vadove Indre Augutiene, darbuotoja Solveiga ir mokine–savanore.

Užsiėmimo metu mokiniams pristatyta, kodėl svarbu gebėti įvertinti savo naudojimo internetu įpročius, aptarti nesaikingo naudojimosi internetu keliami iššūkiai, mokytasi valdyti internete praleidžiamą laiką. Moksleiviai buvo supažindinti su naujai sukurtu internetiniu įrankiu, leisiančiu jaunimui savarankiškai įsivertinti ir valdyti savo laiką, kurį jie praleidžia internete.

Tą pačią dieną Tomas Tradišauskas (VšĮ „Žiedinė ekonomika“) 3-čių gimnazinių klasių mokinius supažindino su Žiedinės ekonomikos ir aplinkosaugos tvarumu. Paskaitos metu aptarta Žiedinės ekonomikos svarba. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai atliko užduotis, pristatė veiklas, susijusias su pagrindinėmis problemomis, su kuriomis susiduria atliekų srautas. Aptarti pagrindiniai taršos šaltiniai mūsų šalyje ir vietovėje bei pasiūlyti galimi sprendimo būdai.

Antradienio vakaras „nusidažė“ žalia spalva. Vienas iš šio vakaro tikslų – vieningos gimnazijos bendruomenės tinkamo požiūrio formavimas į vartotojiškumo mažinimą, bendruomeniškumo stiprinimą, sveikos ir darnos bendruomenės kūrimą. Žalia – sveikatos, harmonijos, taikos spalva. Šiame vakare tėvai, mokytojai, mokiniai nestokojo išradingumo ne tik puošdamiesi patys, bet ir išradingai ruošdami savo stalą, gamindami vaišes (žalias, sveikas, ekologiškas), kuriomis labai smagu buvo pavaišinti savo kaimyną, pristatyti receptą. Vakaras buvo apipintas muzikiniais kūriniais, turinčiais „žalio atspalvio“, bendru piešiamu žaliu paveikslu bei tekstais, skaitytais iš žalių knygų. Gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė išreiškė viltį visiems kartu puoselėti ir turėti gražią lizdeikietišką tradiciją – Žaliąjį vakarą.

Trečiadienis buvo gan aktyvus. Net 14 gimnazistų komandų sudalyvavo Darnaus vystymosi tikslų medžioklėje Radviliškio mieste. Gimnazistams buvo pateikta 17 siekių, susijusių su ateities tarptautine plėtra. Šiuos siekius sudarė Jungtinės Tautos, propaguodamos tarptautinius darnaus vystymosi tikslus. Suformuluotus 17 tikslų kiekvienai komandai reikėjo susieti su Radviliškyje esančia organizacija ar objektu, jį surasti ir prie jo nusifotografuoti. Teisingai sudėtas maršrutas sudarė per 7 kilometrus. Mokiniai turėjo galimybę keliauti tiek pėsčiomis, tiek dviračiais. Tik trims gimnazistų komandoms pavyko įveikti visus iššūkius. Tai buvo ne tik žinių, bet ir ištvermės patikrinimas. Rezultatai apibendrinti ir finalininkai apdovanoti per Padėkos dieną.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos UNESCO ir tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ darbo grupių nariai nuoširdžiai džiaugiasi pavykusiomis, prasmingomis veiklomis, į kurias geranoriškai ir aktyviai įsijungė visa bendruomenė, nuolat bendradarbiaudama, palaikydama, siūlydama idėjas.

Mes sakome, kad Pokyčiai bendruomenėje keičia pasaulį. Būkime vieningi, pilietiški, darnūs ir bendruomeniški!

Jolanta Kvedarienė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko profesinio mokymo įstaigų vadovų...
UNESCO pažymint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė bib...
Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė, jau penktoji regioninė Dorinio ugdy...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus ...
Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Europos dienai.
Niekas negalėtų prieštarauti minčiai, jog teatras yra stebuklų stebuklas. Stebuklas dėl to, ka...
Gegužės 22 dieną į Radviliškio sporto areną iš visų Lietuvos kampelių rinkosi stipriausieji...
Pagėgiuose vyko Lietuvos mokinių jaunių laisvųjų imtynių pirmenybės, kuriose varžėsi pajėg...
Būrys Radviliškio rajono maironiečių iš Pakalniškių ir Alksnupių pagrindinių mokyklų (vado...
Gegužės 21 dieną Šeduvos gimnazijos bendruomenę nustebino eisena, lydima mokinių pučiamojo or...
Gegužės 30-31 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijos 8-okė Tautvydė Dorofėjūtė (mokyt...
Šaukoto pagrindinę mokyklą sudrebino galingas renginys - penkių rajono mokyklų susitikimas. Ši...
Vasarinė saulė ir vasarinis vėjas pagaliau atvyko ir į mūsų šalį. Su Jumis visais, mažais i...
Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko penktoji rajono maironiečių literatūrinė stovykla „...
Šeduvos gimnazijos sode gerinti mokytojų ir mokinių santykiai neformalioje aplinkoje. Čia vykusi...
Sveiki, mielieji „Radviliškio naujienų“ laikraščio „Vaikų skilties“ skaitytojai. Primin...
Birželio 2–13 dienomis Baisogalos mokyklos–darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdy...
Sveiki, mielieji „Vaikų skilties“ skaitytojai. Po gan lietingų dienų susitinkame šiltame ir ...
Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje septintąjį kartą vyko tradicinis respublikinis kaimo ...
Trys Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro šaltkalvio specialybės mokiniai atliko dar...
Balsavimas
 • Jau seniai laikas.
 • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
 • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
 • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas