SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-10-15, Antradienis, 04:27:44 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Praktinė konferencija Radviliškio rajono bendruomenei

Praktinė konferencija Radviliškio rajono bendruomenei

2018 m. lapkričio 30 d. Radviliškio rajono savivaldybėje įvyko praktinė konferencija, skirta Lietuvos švietimo reformai, profesinių sąjungų aktualijoms šalyje, darbo saugai bei sveikatai analizuoti, pensijų kaupimui bei draudimui valstybės lėšomis.

Pranešimus konferencijoje skaitė pranešėjai, turintys didelę patirtį šiose srityse mūsų šalyje ir už šalies ribų.

Praktinės konferencijos dalyvius sutiko ir sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, kuris pasveikino naujai išrinktą Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkę Ingą Ruginienę, Lietuvos mokytojų, švietimo bei mokslo profesinių sąjungų pirmininką Ramūną Znutą. Meras išskirtinius padėkos žodžius skyrė Lietuvos Respublikos Seimo nariui, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkui, akademikui Eugenijui Jovaišai.

Praktinėje konferencijoje dalyvavo ir kiti svečiai LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus direktorius Leonas Strazdauskas, Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vedėjas Zenonas Griguola, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justė Venckutė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė. Konferencijos pranešimų klausėsi arti 50 klausytojų.

Praktinės konferencijos metu apie dabartinę Lietuvos švietimo situaciją, švietimo reformos realybę, jos stiprybes, silpnybes, skaudulius, švietimo ateities perspektyvą kalbėjo akademikas Eugenijus Jovaiša.

Įžvalgomis apie Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos šiandienos strategiją, vizijas, aktualijas, perspektyvas dalijosi Inga Ruginienė.

Lapkričio 24 d. Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinių sąjungų pirmininku išrinktas Ramūnas Znutas skaitė pranešimą apie apie Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinių sąjungą, kokia tai organizacija, kokie jos siekiai, kokia šios organizacijos nūdiena bei perspektyvos ir kodėl verta būti šios profesinės sąjungos nariu. Kalbėjo apie šios organizacijos strategiją, vizijas, aktualijas, perspektyvas.

Pranešėjas Ramūnas Znutas kalbėjo ir apie Švietimo profesinių sąjungų situaciją Lietuvoje ES kontekste bei įvardino galimus švietimo profesinių sąjungų bendradarbiavimo aspektus ir trukdžius. Buvo paminėti ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinių sąjungų pasiekimai.

Zenonas Griguola dalijosi praktine patirtimi ir savo pranešime akcentavo neįvertintą riziką, rizikos faktorius darbo procese, privalomus, būtinus saugumo reikalavimus darbdaviui, darbuotojui. Kalbėjo apie šiandienos darbų saugą bei darbuotojų sveikatos saugumo aktualijas.

Didelio susidomėjimo sulaukė pranešimas apie pensijų kaupimą ir draudimą valstybės lėšomis, apie nedarbingumo kompensacijų pasikeitimus nuo 2019 m. bei „Sodros“ pagalbą darbo netekimo situacijoje. Šiuo klausimu praktiniais patarimais dalijosi ir į klausimus atsakinėjo Leonas Strazdauskas.

Praktinėje konferencijoje buvo perskaitytas pranešimas ir apie darbo sutartis, sutarčių keitimą, nutraukimą/bei atleidimo aspektą, sutarties sustabdymą, atostogų laiką, mobingą, kaip vieną iš šiandienos opių problemų bei jo sprendimo galimybes, darbo ir poilsio laiką, darbo užmokestį ir kitas Darbo kodekso aktualijas. Šį pranešimą parengė Simona Mickutė, Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vyriausioji darbo inspektorė, teisininkė.

Radviliškio regiono profesinių sąjungų centro informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas