SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-28, Šeštadienis, 17:17:11 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Policija daugiau dėmesio skirs dviratininkams

Policija daugiau dėmesio skirs dviratininkams

  • Policija daugiau dėmesio skirs dviratininkams

    Policija primena, kad dviratininkai ir jų keleiviai iki 18 metų amžiaus privalo būti užsidėję dviratininko šalmą, o šios taisyklės nesilaikantys asmenys bus baudžiami. Policijos nuotr.

Radviliškio rajono policijos pareigūnai vykdo Lietuvos kelių policijos, ERGO draudimo grupės Lietuvoje ir „Velomaratono“ iniciatyva organizuojamą akciją, kuria siekiama atkreipti dėmesį į vis dažnėjančius dviratininkų daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Per pirmąjį šių metų pusmetį šalies keliuose įvyko 119 atvejų, kai motorinės transporto priemonės susidūrė su dviratininkais, o tai 24 proc. daugiau nei per tą patį 2016 metų laikotarpį. Lietuvoje įvykusiuose eismo įvykiuose, kuriuose dalyvavo dviračių vairuotojai, 5 dviratininkai žuvo ir 147 buvo sužeisti, o tai kone trečdaliu daugiau nei per tą patį praėjusių metų laiko tarpą. Pagal eismo įvykių analizę, daugiau kaip pusė tokių nelaimių įvyko būtent dėl dviračius vairavusių asmenų kaltės.

Per 2016 metus Radviliškio rajone nustatyti 486 atvejai, kai dviratininkai pažeidė Kelių eismo taisykles ir jiems buvo taikytos administracinio poveikio priemonės.

Per pirmąjį šių metų pusmetį buvo užfiksuota 240 atvejų, kai dviratininkai pažeidė Kelių eismo taisykles ir jie buvo nubausti.

Siekdami išvengti skaudžių nelaimių rajone bei skatinti dviratininkų sąmoningumą, rajono policijos pareigūnai prisijungė prie akcijos ir skirs didesnį dėmesį dviračiais važiuojantiems asmenims.

Policijos pareigūnai primena, kad dviratininkams draudžiama važiuoti per pėsčiųjų perėją, todėl privažiavę ją dviratininkai privalo nulipti nuo dviračio. Kelią kirsti nenulipant nuo dviračio jiems yra leidžiama tik specialiai paženklintose dviratininkams skirtose perėjose.

Keliais leidžiama važiuoti tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, o iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, kurie yra pritvirtinti prie ratų stipinų.

Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale - raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus.

Dviračiais važiuoti leidžiama tik dviračių takais, o tais atvejais kai jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu pagal eismo kryptį. Jeigu kelyje yra intensyvus eismas ir reikia pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, dviračio vairuotojas privalo nulipti ir kirsti važiuojamąją dalį vesdamas dviratį, nesudarydamas kliūties kitoms transporto priemonėms.

Dviračių vairuotojams yra draudžiama vairuoti dviračius esant neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų, važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu yra įrengti dviračių takai, važiuoti automagistralėmis ar greitkeliais, važiuoti bent viena ranka nelaikant dviračio, vežti keleivius, jei nėra įrengtų specialiųjų sėdėjimo vietų, vežti, vilkti ar stumti krovinius, būti velkamiems kitų transporto priemonių, vilkti kitas transporto priemones, išskyrus tam skirtas priekabas, taip pat važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones.

Taip pat primename, kad važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, išskyrus tuos atvejus, kai jaunesnis, t. y. nuo 12 iki 14 metų amžiaus vaikas yra išklausęs atitinkamą mokymo kursą ir yra gavęs mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

Atkreiptinas dėmesys, kad tiek dviračių vairuotojai, tiek ir jų keleiviai iki 18 metų privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Šis reikalavimas nėra rekomendacinio pobūdžio, o tai reiškia, kad jis turi būti vykdomas. Todėl tėvai, pirkdami savo vaikams dviračius, privalo pasirūpinti jų sveikos ir saugios aplinkos užtikrinimu ir kartu su dviračiu nupirkti galvos apimtį atitinkantį užsegamą dviratininko šalmą, priminti savo vaikams apie šalmo dėvėjimo būtinybę.

Pagal policijos informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas