SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-30, Pirmadienis, 00:16:45 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Poeto jubiliejui lizdeikiečiai paskaitė eilių

Poeto jubiliejui lizdeikiečiai paskaitė eilių

  • Poeto jubiliejui lizdeikiečiai paskaitė eilių

    Mokiniai pavartė Justino Marcinkevičiaus eilėraščių rinkinius, išsirinko skaityti posmus, kurie jiems pasirodė svarbūs, artimi, perteikia ir šiandienos jauno žmogaus jausmus.

  • Mokiniai pavartė Justino Marcinkevičiaus eilėraščių rinkinius, išsirinko skaityti posmus, kurie jiems pasirodė svarbūs, artimi, perteikia ir šiandienos jauno žmogaus jausmus.
  • Mokiniai pavartė Justino Marcinkevičiaus eilėraščių rinkinius, išsirinko skaityti posmus, kurie jiems pasirodė svarbūs, artimi, perteikia ir šiandienos jauno žmogaus jausmus.

Pažymėdami kovo 10-ąją, iškilaus poeto, dramaturgo, vertėjo, eseisto Justino Marcinkevičiaus gimimo dieną, Lizdeikos gimnazijos antrokai gimnazistai per mokyklos radiją skaitė jo eiles. Šiemet Justinui Marcinkevičiui, sovietmečiu vadintam tautos sąžine, vienu didžiausių moralinių autoritetų, būtų suėję 90 metų.

2B klasės mokiniai: Mantas Bajarūnas, Goda Baltramiejūnaitė, Agnė Gilvickytė, Domantas Januševičius, Lukas Krikščiūnas, Viltė Lukauskaitė, Salomėja Pryšmantaitė, Pijus Šimkus, Auksė Šimkutė, pavartė Justino Marcinkevičiaus eilėraščių rinkinius, išsirinko skaityti posmus, kurie jiems pasirodė svarbūs, artimi, perteikia ir šiandienos jauno žmogaus jausmus.

Ateinanti šventė – Kovo 11–oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis – įkvėpė gimnazistus ieškoti eilių apie gimtąją kalbą, apie gimtinės svarbą lietuvio gyvenime, apskritai apie žmogaus buvimą šiame pasaulyje.

Agnytė raiškiu balsu skaitė: „Ne vienas aš/ Tikrai yra kalba,/ Kur žodis pasitinka/ ir palydi./ Ne vienas aš, /Nes mano lūpos juda./ Su kaimų, upių,/ Miestų, ežerų/ Vardais aš matomas./ Jau kaip žodynas/ Ties L raide/ Aš atverstas esu.“

Savo stipriu balsu skaitė Lukas: „Čia nieko mūsų nėra, o/ viskas – mūsų vardu./ Bespalvė laiko skara /kaip kaukė ant mūs veidų./ Nuplėši – ir tik tamsa / lyg didelis grumstas užkris./ Neklauskit: kieno tiesa?/ Ir nespėliokit: kuris./ Tamsa atsakytų: visų./ Tyla sušnibždėtų: visi./ O tavo nedrąsų: esu/ patvirtintų mano: esi.“ (eilėraštis „Išvada“).

Puikus poezijos skaitytojas Mantas: „nepaimsi nepakelsi neparodysi/ nepavalgydinsi jos ir nepagirdysi/ ne valiavimuos ne šūkiuose/ ne odėse/ mūs atodūsiuos ji/ matosi ir girdisi“ (eilėraštis „Laisvė“).

Poeto eilėraščiai, kuriems būdingas „ramus taurumas, dvasingumas“ (Rimantas Kmita) visą pertrauką skambėjo per moderniuosius garsiakalbius, kurių skleidžiamas garsas girdimas net tik mokyklos koridoriuose, bet ir kieme.

Jaudinosi skaitovai, nes kalbėti per mokyklos radiją teko pirmą kartą. Tikėkimės, ne paskutinį. Trečiokai sakė, jog reikėtų daugiau tokių pertraukų – poezijos skaitymų.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytoja Alvydė Panova

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas