SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-05-23, Ketvirtadienis, 05:56:36 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Pociūnuose - popietė-viktorina „Gražiausia kalba – gimtoji“

Pociūnuose - popietė-viktorina „Gražiausia kalba – gimtoji“

  • Pociūnuose - popietė-viktorina „Gražiausia kalba – gimtoji“

    Pociūnų biblioteka ir Pociūnų kaimo bendruomenė surengė popietę-viktoriną „Gražiausia kalba – gimtoji“. Irmos Druktainienės nuotr.

Vasario 22 dieną Pociūnų biblioteka ir Pociūnų kaimo bendruomenė surengė popietę-viktoriną „Gražiausia kalba – gimtoji“, kurios metu buvo organizuojamos įvairios užduotys.

Kiekvienam žmogui, nesvarbu, kokios jis bebūtų tautybės, kur gyventų, pati gražiausia yra jo gimtoji kalba. Tai kalba, kurią žmogus išmoksta pirmiausiai. Vaikas ima šnekėti gimtąja – savo tėvų, savo tautos kalba. Jau mūsų seneliai jautė žodžio skonį burnoje. Jie mokėjo pasaką pasekti, paukščio giesmelę pamėgdžioti, mokėjo pašmaikštauti, pajuokauti, vienas iš kito nepiktai pasijuokti.

Popietės metu Saulė Brazytė paskaitė, kaip senovėje šaipydavosi iš vardų ir vienas iš kito. Goda Štarolytė ir Gabija Karpytė perteikė dviejų nesusikalbančių močiučių pokalbį, kartais tokio nesusikalbėjimo būna ir mūsų gyvenime. Kamilė Milašiūtė paskaitė, kaip seniau sugebėdavo „pamokyti“ įžeidusį žmogų, lietuviškais žodžiais ir gražiais keiksmais.

Viktorinoje netrūko užduočių, kur reikėjo pagalvoti, prisiminti lietuvių kalbos pamokas. Tai Maironio eilėraščio „Trakų pilis“ pirmojo posmelio eilutės susimaišė, tai „pasiklydo“ kiti kūriniai ir jų autoriai – reikėjo atrinkti tikrąjį autorių ir kūrinio pavadinimą, ištaisyti žargonus, barbarizmus, svetimybes, netaisyklingus sakinius, pabaigti patarles. Smagiausia užduotis – sugalvoti sakinį iš 10 tos pačios raidės žodžių. Renginio pabaigoje visi rašė po vieną jiems patį gražiausią lietuvišką žodį. Visiems buvo padėkota už dalyvavimą, palinkėta branginti savo kalbą.

Renginį vedė Pociūnų bibliotekos bibliotekininkė Dalia Mikalauskienė.

Viešosios bibliotekos informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Jau seniai reikėjo pakeisti, kiek dar šlovinsim sovietų didvyrius.
  • Pritariu, kad gatvė būtų pervadinta Tėvo Stanislovo vardu.
  • Kam tuos pavadinimus kaitalioti, man ir taip gerai.
  • Man tas pats - turiu didesnių rūpesčių negu gatvės pavadinimas.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas