SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-10-21, Pirmadienis, 00:12:17 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Pociūniečiai keliavo po Zanavykų kraštą

Pociūniečiai keliavo po Zanavykų kraštą

 • Pociūniečiai keliavo po Zanavykų kraštą

  Atokvėpio minutė prie paminklo.

 • Atokvėpio minutė prie paminklo.

  Smagi šokių pamoka Gelgaudiškio dvare.

 • Atokvėpio minutė prie paminklo.
 • Atokvėpio minutė prie paminklo.
 • Atokvėpio minutė prie paminklo.

Liepos 13 dieną Pociūnų kaimo bendruomenė keliavo po Zanavykų kraštą.

Pociūniečiai aplankė Zyplių dvarą bei dvaro teritorijoje įsikūrusį Zanavykų krašto muziejų. Susitiko su Lukšių seniūnu Vidu Cikana, kuris savo darbui atiduoda visą savo gyvenimo laiką. Būtent V. Cikana pasiūlė ne griauti dvaro pastatus, o juos rekonstruoti, įkvėpti jiems gyvybės. Pats seniūnas rūpinosi dvaro atstatymo darbais. Sukūrė apie 100 monumentalių darbų iš akmens, 300 kamerinių medžio ir 220 kamerinių akmens skulptūrų, 70 monumentalių medžio koplytstulpių, daugiau kaip 20 tapybos darbų. Zyplių dvaro arklidėse įkūrė meno galeriją.

Autentiškoje Zyplių dvaro ansamblio aplinkoje įkurtas ir Lietuvos didikų virtuvės paveldą puoselėjantis restoranas. Čia pociūniečius pasitiko „gaspadinė“ ir jos „mergučės“, kurios susodino prie stalo, o jau tada ne tik vaišino rūkytais lašiniais, skilandžiu, silkute, namine duona, keptu varškės sūriu, košeliena, „vinigretu“, krosnyje kepta įdaryta kopūsto galva, bet ir papasakojo apie zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istoriją, pamokė vietinės šnektos. O kokio skonio „per mašynką traukti“ sviestiniai sausainiai ir istorijomis apipinta gilių kava bei morkų saldainiai, tad įdomybių netrūko iki pat edukacijos pabaigos.

Įdienojus keliautojai atvyko į Šakius. Miesto skvere, prisėdę paunksmėje prie vėsa ir drėgme dvelkiančio fontano, klausėsi varpų muzikos, kuri sklinda iš 24 varpų kariliono. Aplankė Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią.

Dar vienas kelionės metu aplankytas objektas – Gelgaudiškio dvaras. Tai didingas XIX a. architektūros statinys, savo grožiu ir modernumu nenusileidęs didiesiems dvarams Europoje.

Atvykusius į Gelgaudiškių dvarą jo prieigose pasitiko elegantiška dvaro ponia, kuri ir vedė ekskursiją po rūmus, pasakojo dvaro istoriją, supažindino su unikalia rūmų puošyba (secesija), su XIX–XX a. pradžios gyvenimo būdu dvare.

Linksmiausia ekskursijos dalis laukė dvaro šokių salėje, kurioje svečius pasitiko dar viena ponia - šokių mokytoja, kuri pakvietė pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių - žaidimų.

Pakeliui namo pociūniečiai dar užsuko pasigrožėti Sudargo piliakalniais. Viduramžiais čia būta vienos svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais, o šiandien lankytojų akis džiugina nuo 5 piliakalnių viršūnių atsiverianti Nemuno juosta.

Namo pociūniečiai grįžo pilni įspūdžių ir gerų emocijų. Dauguma skubėjo ne namo, o tiesiai į Burbiškio dvare vykstantį džiazo ir šviesų festivalį „Džiazo laužai“.

Pociūnų kaimo bendruomenės informacija

Smagi šokių pamoka Gelgaudiškio dvare.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas