SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-25, Antradienis, 21:12:07 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Pavartyčiuose – pažintis su japoniškų rankdarbių technika

Pavartyčiuose – pažintis su japoniškų rankdarbių technika

  • Pavartyčiuose – pažintis su japoniškų rankdarbių technika

    Neįprasta paroda Pavartyčių bibliotekoje - putplasčio kamuoliukai japonų tradiciniu būdu papuošti įvairiais audiniais. Anelė Bertulienės nuotr.

Pavartyčių kaimo bibliotekoje lankytojų laukia pažintis su vienu iš tradicinių Japonijos amatų – su kimekomi technika, kurią išrado Japonijos vienuoliai, medžiagų atraižomis sumanę dekoruoti medines lėlytes. Ši rankdarbių technika, džiuginanti savo spalvomis ir paprastumu, Japonijoje gyvuoja jau nuo XVIII amžiaus.

Pasigėrėti taip sukurtais darbais bibliotekoje įgalina veikianti paroda „Žiemos pasaka“. Ją parengė asociacijos Pavartyčių bendruomenės darbščiosios moterys, vadovaujamos Radviliškio Vaižganto progimnazijos sumanios ir išradingos mokytojos Onutės Gabenienės.

Darbų autorės – Violeta Stripinienė, Stanislava Katilienė, Irena Kuprinskienė, Irena Pačkauskienė ir Marytė Veliulienė. Parodoje pristatomi 32 vienetiniai darbai.

Tokiems jiems padaryti reikia ne tik kantrybės, kruopštumo bet ir labai daug laiko. Putplastiniai kamuoliukai yra puošiami įvairiais audiniais. Tiesa, kai atsiranda įgūdžių, darbas vyksta greičiau. Bet vis tiek nepaskubėsi: juk pirmiausia reikia susigalvoti būsimos dekoracijos piešinį, po to perkelti ant putplasčio formos. Mintyse iš anksto turi žinoti, kaip kiekviena brėžinio detalė derės su esančia greta.

Kiekvienas darbas yra autorinis, antro tokio niekas niekada nebesukurs. Tai yra kūrėjo fantazijos vaisius. Anot Onutės Gabenienės, tos dekoracijos sukuria ir kitą stebuklą: naudojamos panaudotos medžiagos – senos skiautės – ir sukuriama nauja puošmena.

Mokytoja akcentavo šiuo metu vis labiau populiarėjantį natūralumą, daiktų prikėlimą antram gyvenimui. „Nuolatos ieškau naujovių, stengiuosi jų išmokti pati ir kitiems perduoti. Džiaugiuosi, kad mano pamokos moterims patinka“, – teigia ji.

Kūrybinių darbų, atliktų kimekomi technika, paroda „Žiemos pasaka“ Pavartyčių bibliotekoje džiugins lankytojus visą sausį ir vasarį.

Viešosios bibliotekos informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas