SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-04-09, Ketvirtadienis, 00:18:57 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra Pavartyčių biblioteką pripildė poezija

Pavartyčių biblioteką pripildė poezija

  • Pavartyčių biblioteką pripildė poezija

    Poetė Rita Japkevičienė pristatė savo kūrybą.

Pavartyčių kaimo bibliotekoje vyko vyko literatūrinė popietė ,,Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį... 2019“ - susitikimas su rajono literate poete Rita Japkevičiene.

Rita Japkevičienė – Nepriklausomos rašytojų sąjungos, Šiaurės krašto literatų draugijos, Radviliškio literatų klubo „Jonvabalis“ narė. Poetė yra išleidusi knygas: „Tamsos užkalbėjimas“, kartu su savo mama Elena Čiganiene-Kiškiene – „Dvi jūros“. 2016 metais buvo išleista jos poezijos knygelė, skirta vaikams „Vaikeliui iš mano širdelės“.

Susitikimo metu poetė apžvelgė savo kūrybą, pasakojo, kaip gimsta, atsiranda eilėraštis, paskaitė savo eilių suaugusiems ir mažiesiems klausytojams. Taip pat buvo skaitomos eilės haiku – japonų lyrikos žanro stiliumi, kuris yra užrašomas trimis eilutėmis. Kitaip tariant – trieilis, kuriame griežtai reglamentuotas skiemenų skaičius.

Poetės eilėraščiai pasižymi harmoninga moteriška pasaulėjauta bei skaidria, trapia forma. Jie yra nesudėtingi, lengvai įsimenami, sklidini giedros nuotaikos, lyrikos, džiugesio. Autorės kūryboje dominuoja meilė savo artimiesiems – anūkams, vaikams, gamtai, tėviškei, Lietuvai ir visam pasauliui. Poetė rašo apie tai, ką tiesiog jaučia ir mato.

Literatūrinė popietė išaugo į jaukų, šiltą pasikalbėjimą apie kūrybą, pokalbis sukosi apie eilėraščio posmo gimimą, gyvenimo vertybes. Poetė dalijosi prisiminimais iš savo vaikystės, jaunystės ir darbo metų. Poetė visus nustebino, ypatingai mažuosius susitikimo dalyvius, jog yra karo medikė, turinti seržanto laipsnį.

Renginio metu keletą savo močiutės, poetės Ritos Japkevičienės, eilėraščių paskaitė Šeduvos gimnazijos moksleivė Ugnė Japkevičiūtė. Susirinkusieji poetei pateikė eilę juos dominančių klausimų.

Poezijos pripildytoje bibliotekoje buvo susirinkę Pavartyčių bibliotekos skaitytojai, poezijos mylėtojai, Pavartyčių kultūros centro skyriaus specialistė, Pociūnėlių seniūnė Ingrida Gladkienė, Pavartyčių vaikų dienos centro „Avilys“ vadovė, Pavartyčių bendruomenės pirmininkė Irena Gvazdauskienė.

Susitikimas su poete visiems paliko gerą įspūdį – pakilią nuotaiką, šypsenas veiduose ir lietuviško žodžio šilumą širdyse. Renginį organizavo Pavartyčių kaimo biblioteka.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotr.

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas