SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-06-03, Trečiadienis, 22:53:12 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Parama verslui Radviliškio rajono savivaldybėje dėl susiklosčiusios nepalankios epideminės COVID-19 (koronaviruso infekcijos) situacijos

Parama verslui Radviliškio rajono savivaldybėje dėl susiklosčiusios nepalankios epideminės COVID-19 (koronaviruso infekcijos) situacijos

Vadovaujantis Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2020 m. balandžio 16 d. sprendimu Nr. T-230 „Dėl nekilnojamojo turto ir savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos bei žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų suteikimo“, parengtas Nekilnojamojo turto ir savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos bei žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų teikimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas).

Jis nustato žemės, valstybinės žemės nuomos mokesčio, nekilnojamojo turto mokesčio, nuompinigių už išnuomotą Radviliškio rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą atleidimo (sumažinimo) tvarką dėl susiklosčiusios nepalankios epideminės COVID-19 (koronaviruso infekcijos) situacijos.

Teikiamos šios lengvatos:

1. žemės mokesčio;

2. valstybinės žemės nuomos mokesčio;

3. nekilnojamojo turto mokesčio;

4. nuompinigių už išnuomotą Radviliškio rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą ir jame esantį inventorių.

Šiuo sprendimu nuo karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo, t. y. nuo 2020 m. kovo 16 d. iki karantino galiojimo pabaigos ir vieną mėnesį po karantino pabaigos, bus atleidžiami:

  • nuo nekilnojamojo turto, žemės mokesčių – šių mokesčių mokėtojai už Radviliškio rajono savivaldybėje esantį privačios nuosavybės teise valdomą nekilnojamąjį turtą ir žemės sklypus, kur yra vykdoma kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, sveikatingumo paslaugų centrų, poilsio centrų, viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, grožio paslaugų teikimo, parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto;

  • nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio – valstybinės žemės nuomininkai (naudotojai) už valstybinės žemės, kurioje yra vykdoma kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, sveikatingumo paslaugų centrų, poilsio centrų, viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, grožio paslaugų teikimo, parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto veikla, nuomą;

  • nuo Radviliškio rajono savivaldybės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto ir jame esančio inventoriaus nuomos mokesčio – nuomininkai (naudotojai) už Radviliškio rajono savivaldybės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto ir jame esančio inventoriaus, kuriame yra vykdoma kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, sveikatingumo paslaugų centrų, poilsio centrų, viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, grožio paslaugų teikimo, parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto, veikla, nuomą.

Lengvata taikoma proporcingai tik tai turto daliai, kurioje vykdoma veikla, kuri karantino metu yra apribota arba uždrausta pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo14 d. nutarimą Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“. Tokiu būdu siekiama paremti sąžiningus verslo subjektus, susidūrusius su nenumatytomis aplinkybėmis, turinčiomis žymios įtakos jų ekonominei veiklai, bei palengvinti mokestinę naštą. Pasinaudoti lengvata galės fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie iki karantino pradžios neturėjo skolų VMI, Sodrai, Savivaldybės biudžetui.

Lengvata nebus taikoma tiems nekilnojamojo turto mokesčių mokėtojams, kuriems karantino laikotarpiu patalpų nuomininkas (subnuomininkas) sumokės nekilnojamojo turto mokestį, kurio mokėjimo prievolė numatyta patalpų nuomos (subnuomos) sutartyje bei nuomos mokestį.

Lengvata taikoma tik tiems Radviliškio rajono savivaldybės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto nuomininkams, kurie iki 2020 m. kovo 16 d. Savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos sutartis buvo įregistravę Nekilnojamojo turto registre ir (ar) neturėjo įsiskolinimų už priskaičiuotus nuompinigius ir kitus nuomos sutartyje nurodytus mokesčius, ir (ar) jei subjektai karantino metu nuomojamose patalpose iš dalies nevykdė karantino metu uždraustos ar apribotos veiklos.

Mokesčiai ir toliau bus renkami iš tų nuomininkų ar savininkų, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, taip pat turgaviečių, kuriuose yra pardavinėjami maisto produktai, – t. y. visų ir karantino metu toliau vykdančių veiklą juridinių ar fizinių asmenų.

Fiziniai ir juridiniai asmenys prašymus suteikti mokesčių ir nuompinigių lengvatas, susiklosčius nepalankiai epideminei COVID-19 (koronaviruso infekcijos) situacijai, teikia Radviliškio rajono savivaldybės administracijai. Prašymai priimami Savivaldybės administracijos Interesantų aptarnavimo darbo vietoje, el. paštu informacija@radviliskis.lt, paprastu ar registruotu paštu.

Dėl lengvatų suteikimo kreipiasi fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie buvo tiesiogiai paveikti susiklosčiusios epideminės COVID-19 (koronaviruso infekcijos) situacijos Radviliškio rajone, t. y. nekilnojamojo turto objekte ar žemės sklype vykdė veiklą, kuri Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ buvo draudžiama paskelbto karantino laikotarpiu. Kartu su prašymu pareiškėjas pateikia:

1. informaciją dėl patirtų nuostolių;

2. pažymą apie atsiskaitymus su Valstybinei mokesčių inspekcija, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (Sodra) ir Savivaldybės biudžetu iki 2020 kovo 16 d.;

3. praėjusių metų žemės ar nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijų kopijas;

4. įrodymus (raštiškus susitarimus), kad turto savininkas tuo laikotarpiu netaiko turto nuomos mokesčio nuomininkams;

5. įstaigos, patikėjimo teise valdančios išsinuomotą Savivaldybės nekilnojamąjį turtą, raštą, patvirtinantį, kad turto nuomininkas karantino metu nuomojamose patalpose nevykdė jokios veiklos, iki karantino paskelbimo pradžios neturėjo įsiskolinimų už jam priskaičiuotus nuompinigius ir kitus nuomos sutartyje nurodytus mokesčius;

6. nekilnojamojo turto registro išrašą, patvirtinantį nuomos sutarties įregistravimo faktą Nekilnojamojo turto registre;

7. ir kitą svarbią informaciją, kurios pagrindu komisija, sudaryta Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. rugsėjo 23 d. įsakymu Nr. A-1005 „Dėl komisijos sudarymo“ Radviliškio rajono gyventojų prašymams dėl žemės mokesčio, žemės nuomos mokesčio ir nekilnojamojo turto mokesčio nagrinėti, galėtų objektyviai įvertinti prašymo suteikti lengvatų pagrįstumą ir teikti Savivaldybės tarybai svarstyti.

Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą dėl nuompinigių lengvatos suteikimo, Savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos sutarties šalys pasirašo laisvos formos susitarimą dėl suteiktos nuompinigių lengvatos karantino dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės laikotarpiu.

Išaiškėjus aplinkybėms, kad paramos gavėjas pateikė tikrovės neatitinkančius dokumentus ar duomenis, komisija teikia Savivaldybės tarybai svarstyti klausimą dėl atitinkamam subjektui suteiktos lengvatos panaikinimo. Šiuo atveju gautą paramą subjektas privalo grąžinti į Savivaldybės biudžetą ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo pranešimo apie naujai priimtą Tarybos sprendimą gavimo dienos (registruotu laišku).

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas