NULL

Pandemijos akivaizdoje vis daugiau dėmesio sulaukia darbas sau

Korona virusas palietė daugelio žmonių gyvenimo sritis. Natūralu, kad artėjant situacijos stabilumui daugelis iš naujo permąsto savo gyvenimą ir tuo pačiu ieško būdų, kurie padėtų kito pavojaus atveju jaustis kur kas stabiliau. O prie saugumo daugiausia prisideda stabilaus darbo turėjimas, kuris leidžia ramiau jaustis dėl savo ateities.

Vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į darbą su individualios veiklos pažyma, kuri suteikia galimybę dirbti ne tik Jums labiausiai tinkamu metu, tačiau ir kur kas paprasčiau kontroliuoti savo pajamas. Apie tai kalbamės su Rūta, kuri daugiau nei 8-erius metus dirba su pažyma.

Apetitas auga bevalgant

Bet kokia savarankia veikla suteikia galimybę paprasčiau kontroliuoti prisiimamų darbų mastus. Kuo daugiau dirbama – tuo daugiau ir uždirbama. Tik reikia ieškoti priemonių, kurios padeda atrasti klientus. „Tai yra ne tik gera darbo kokybė, tačiau ir patrauklios kainos, kurios visada svarbios. O galiausiai uždirbant stabilią algą dažniausiai norisi gauti dar daugiau ir tai skatina dirbti ilgesnes valandas. Visgi, laikas atsiperka pinigais“, – pasakoja Rūta.

Verta pabrėžti, kad darbas pagal pažymą dažnai džiugina ir mokestiniais niuansais, kadangi mokesčiai mokami tik nuo pajamų, VMI akcentuoja kad pačiais pirmais veiklos vykdymo metais nuo 2018-ųjų metų taikomos mokestinės lengvatos VSD ir PSD mokesčiams, tad belieka susimokėti GPM. „Veiklos pradžioje norisi kuo daugiau sutaupyti, tad lengvatos labai reikalingos“, – priduria freelancerė.

Valstybės teikiama pagalba

Natūralu, kad pandemijos metu labai daug dėmesio buvo skiriama valstybės teikiamoms subsidijoms bei kitai finansinei arba mokesčių sumokėjimo atėjimo pagalbai, kuri leido dirbantiems savarankiškai paprasčiau planuoti savo finansus.

Pirmiausia buvo mokami 257 eurai kiekvieną mėnesį visiems, kurie dirba su individualios veiklos pažyma. Šiuo metu mokami 260 eurai skiriami tiems, kurie nukentėjo nuo pandemijos. Bet kokia pagalba labai reikalinga“, – pasakoja Rūta. „Visgi, tie, kurie dirba su kompiuteriais bei IT sferoje – nesiskundžia darbu. Pandemijos metu darbų mastai dar labiau išaugo“, – priduria ji.

Tinkamas laiko planavimas

Daugelis dirbančių savarankiškai akcentuoja, jog svarbiausia išmokti tinkamai planuoti laiką. Ypač tokiu atveju, kai veikla vykdoma namuose. „Gali būti sunku suderinti darbo bei poilsio režimus, tačiau viskas yra įmanoma. Svarbiausia naudotis kuo daugiau pagalbos. Pavyzdžiui, buhalterijos vedimui naudoju saskaita123.lt sistemą, laiko planavimui – įvairius mobiliuosius appsus, galiausiai, stengiuosi rasti gerą darbo vietą, kurioje laukia ergonomiškas stalas bei kėdės“, – patirtimi dalijasi Rūta.

Pandemijos metu atsiradus laisvesniam darbui laikui, kadangi nemaža dalis darbuotojų buvo prastovose – taip pat išaugo ir savarankiško darbo poreikis. Žinoma, ne tik kompiuteriniui darbui, tačiau ir kurjerių paslaugoms bei kitiems darbams, kuriems reikalinga individuali veikla pagal pažymą. Tai suteikė galimybę dirbti tada, kai norisi ir tuo pačiu kur kas paprasčiau papildyti savo kišenę.

Jeigu Jus domina darbas su individualios veiklos pažyma – prašome daugiau informacijos ieškoti VMI puslapyje.

Siūlo darbą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE