SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-11-18, Pirmadienis, 22:57:09 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Pakiršiniečių keliai vedė į Latviją

Pakiršiniečių keliai vedė į Latviją

 • Pakiršiniečių keliai vedė į Latviją

  Jelgavos karamelės dirbtuvėje pakiršiniečiai patys galėjo pasidaryti ledinukų ant pagaliuko.

 • Jelgavos karamelės dirbtuvėje pakiršiniečiai patys galėjo pasidaryti ledinukų ant pagaliuko.

  Vaizdai, matyti Rundalės rūmuose ir jų teritorijoje, dar ilgai išliks ekskursijos dalyvių atmintyje kaip vienas gražiausių prisiminimų.

Pakiršinio kaimo bendruomenė keliavo į Latviją, kurioje grožėjosi Rundalės pilies rūmais, susipažino su jų istorija, keliavo po Jelgavos ir Joniškio apylinkes.

Kirtę Lietuvos–Latvijos sieną ekskursijos dalyviai pateko į Rundalės rūmus. Rundalės rūmai, kitaip dar vadinami Latvijos Versaliu, - tai vienas iš žymiausių baroko ir rokoko stiliaus architektūros paminklų Latvijoje. 1736–1740 metų laikotarpiu pastatyti kaip Kuržemės hercogo Ernsto Johano Birono – Rusijos carienės Anos Ivanovnos favorito – vasaros rezidencija.

Pakiršiniečiai vaikščiojo po puošnias sales ir salonus, gėrėjosi kvapą gniaužiančiu reginiu, įspūdinga prabanga ir puošnumu. Išėję iš rūmų ekskursijos dalyviai pateko į nuostabaus grožio parką. Vaikščiodami po parką, tikriausiai ne vienas pasijuto tarytum patekęs į įspūdingo grožio rojaus kampelį, sukurtą žmonių rankomis.

Žavėjo kruopščiai tvarkoma aplinka, meniškai suformuotos gyvatvorės, vynuogių medeliai, sudarantys arkas, gausybė rožynų. Vaizdai, matyti Rundalės rūmuose ir jų teritorijoje, dar ilgai išliks atmintyje kaip vienas gražiausių prisiminimų.

Palikę latviškąjį grožį ekskursijos dalyviai tęsė kelionę Latvijos mieste Jelgavoje. Čia pakilę į vieną pirmųjų Europoje mūrinių liuteronų bažnyčių bokštų visi iš apžvalgos aikštelės galėjo pamatyti nuostabią Jelgavos panoramą.

Vėliau pakiršiniečiai savo kelionę tęsė Jelgavos karamelės dirbtuvėje. Meistrė papasakojo apie karamelinių saldainių gamybą, paragavome jau pagamintų saldainių, zefyrų. Visi stebėjo, kaip iš paruošto sirupo buvo gaminama karamelės masė. Matėme, kaip iš skaidrios masės ji virsta balta. Sužinojome, kad dažai gaminami tik iš natūralių produktų (morkų, špinatų, dilgėlių), pajutome, kokie karšti buvo saldainiai. Išklausę instruktažo patys galėjome pasigaminti įvairių formų ledinukų ant pagaliuko.

Kelionę visi pabaigėme Joniškio krašte - Žiurkiemyje. Čia visi turėjo galimybę paragauti Žiemgalos krašto kulinarinio paveldo pasididžiavimo – kleckų (ruginių virtinių su lašinukais ir raugintais kopūstais), paskanauti 5 rūšių sūrio ir sušilti prie puodelio Žvelgaičių piliakalnio papėdės žolelių arbatos.

Tai jau nebe pirma pakiršiniečių išvyka, suteikianti progą atsipūsti nuo kasdienių darbų ir pabendrauti tarpusavyje.

Pakiršinio kaimo bendruomenės informacija

Vaizdai, matyti Rundalės rūmuose ir jų teritorijoje, dar ilgai išliks ekskursijos dalyvių atmintyje kaip vienas gražiausių prisiminimų.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas