SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-03-28, Šeštadienis, 16:09:58 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Pagerbtas Lietuvos kariuomenės savanorių, partizanų, tremtinių atminimas

Pagerbtas Lietuvos kariuomenės savanorių, partizanų, tremtinių atminimas

Radviliškio rajono savivaldybės ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono atstovai pagerbė Lietuvos kariuomenės savanorių, partizanų, tremtinių, žuvusių už Lietuvos laisvę, atminimą, aplankė jų kapus, uždegė atminimo žvakeles, prisiminė jų nuveiktus darbus Lietuvos labui.

Kapus lankė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vadovas Vytautas Simelis, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkė Stasė Janušonienė, narė Irena Palionienė, Oro gynybos bataliono vadas, majoras Vaidas Šimaitis, Oro gynybos bataliono kariai.

Radviliškio miesto senosiose kapinėse pagerbtas pirmųjų Lietuvos kariuomenės karių savanorių, kritusių kovose prieš bermontininkus, Jono Jaramino ir Gracijono Sakalausko atminimas, žvakelės uždegtos ir ant kitų šiose kovose žuvusių savanorių amžino poilsio vietų. Pirmųjų žuvusiųjų savanorių garbei dviem Radviliškio miesto gatvėms suteikti jų vardai. Abu kariai po mirties buvo apdovanoti Savanorių medaliais. Senosiose Radviliškio miesto kapinėse aplankytas ir trijų partizanų tėvo, partizanų ryšininko, nušauto einant pranešti partizanų būriui apie gresiantį pavojų, Vincento Šniuolio kapas.

Naujosiose Radviliškio miesto kapinėse žvakutės uždegtos ir gėlės padėtos ant partizaninio pasipriešinimo kovų dalyvių bendro kapo, ant majoro Izidoriaus Pucevičiaus kapo.

Apie Vincentą Šniuolį ir Izidorių Pucevičių, jų tragišką likimą papasakojo Stasė Janušonienė, ji ir parodė jų kapavietes.

Žvakelės uždegtos ir prie Sąjūdžio dalyvių, kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę 1944-1954 metais, palaikų išniekinimo vietos Radviliškio miesto centre, prie Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios esančios Trijų kryžių kompozicijos, skirtos atminti tremtiniams, amžinojo poilsio atgulusiems ne gimtojoje žemėje, o toli nuo jos.

Savivaldybės atstovai aplankė kapus ir atmintinas vietas Šeduvos miesto, Pakalniškių ir Aukštelkų seniūnijose.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas