SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-11-22, Penktadienis, 04:12:51 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kriminalai Neteisėtai sumedžiota briedžio patelė taps „auksinė“

Neteisėtai sumedžiota briedžio patelė taps „auksinė“

 • Neteisėtai sumedžiota briedžio patelė taps „auksinė“

  Gali būti konfiskuotas ir medžiotojų automobilis.

 • Gali būti konfiskuotas ir medžiotojų automobilis.

  Iš medžiotojų paimti medžiotojų bilietai ir šautuvas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai kartu su kolegomis iš Kauno po nuoseklaus tyrimo išaiškino Kauno medžiotojus, kurie Radviliškio rajone neteisėtai sumedžiojo ir išdorojo briedžio patelę.

Dviem medžiotojams surašyti protokolai ir gresia ne tik nemenkos baudos bet ir teisės medžioti atėmimas, automobilio ir ginklo konfiskavimas, o taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai sausio pabaigoje reido metu, tikrindami medžioklės plotus, Radviliškio rajone, „Šušvės“ medžiotojų būrelio medžioklės plotuose, Pagomerčių miške, aptiko išdorotos briedės liekanas.

Buvo pradėtas tyrimas ir įtarimai krito ant medžiotojų iš Kauno, kurie sausio 20 dieną Radviliškio rajone dalyvavo varyminėje medžioklėje. Buvo kreiptasi pagalbos į Kauno kolegas ir šie apklausė įtariamuosius.

Paaiškėjo, kad tuo metu nemedžiojamą, licencijuojamą gyvūną - suaugusią briedžio patelę (amžius 8,5 – 9,5 metų) sumedžiojo medžiotojas A. B. (gimęs 1946 m.), su jam priklausančiu kombinuotu medžiokliniu šautuvu „Greifelt“. Medžiotojai tuo metu galėjo medžioti tik antramečius patinus ir jauniklius. Tad A. B. nušautą briedžio patelę paliko ir į Pagomerčių mišką su kolega, „Šušvės“ medžiotojų būrelio medžiotoju V. Z. (gimusiu 1958 m.), grįžo jau kitą dieną.

Vyrai nušautą briedžio patelę išdorojo, mėsą susikrovė į automobilį VAZ, o liekanas paliko miške. Kad nekiltų įtarimų pervežant, vyrai panaudojo turėtą briedžio patino licenciją ir į medžioklės lapą įrašė jos duomenis.

Tokiais savo veiksmais „Šušvės“ medžiotojų būrelio medžiotojai A. B. ir V. Z. padarė šiurkštų medžioklės taisyklių pažeidimą bei padarė žalą laukinei gyvūnijai. Abiem medžiotojams pareigūnai surašė administracinio nusižengimo protokolus ir surinktą medžiagą perduos teismui. Iš medžiotojų paimti medžiotojų bilietai ir šautuvas.

Už tokį nusižengimą Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą iki 1800 eurų. Be to, už šį pažeidimą numatomas ginklo bei transporto priemonės konfiskavimas ir teisės medžioti iki penkerių metų atėmimas. Taip pat medžiotojams teks atlyginti daugiau kaip 3500 eurų žalą, padarytą gamtai.

Parengė Juozas GINKUS

 

Iš medžiotojų paimti medžiotojų bilietai ir šautuvas.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Gegužės 19-osios vakarą apie 22 valandą Radviliškio rajono Aukštelkų kaime, savo namuose, gir...
Gegužės 17-osios vakarą apie 23 valandą Radviliškyje, Radvilų gatvėje esančiame atrakcionų ...
Piniginės ant palangės ir kitose matomose vietose geriau nelaikyti net savo namuose.
Radviliškio rajono policijai pradėjo vadovauti naujas viršininkas – Saulius Baltakis, iki šiol...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas