SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-12-08, Sekmadienis, 02:32:56 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Nauja viltis sergantiems lėtine inkstų liga

Nauja viltis sergantiems lėtine inkstų liga

Remiantis septynių klinikinių tyrimų rezultatais, vitaminą primenančio ląstelėms energijos suteikiančio junginio kofermento Q10 papildų vartojimas gali padėti lėtine inkstų liga sergantiems pacientams.

Mokslininkai palygino iš viso septynių kofermento Q10 klinikinių tyrimų rezultatus ir nustatė, kad šis natūralus vitaminą primenantis junginys gali būti naudingas lėtine inkstų liga sergantiems pacientams. Pasirodo, jis gali ženkliai sumažinti bendro cholesterolio, MTL (blogojo) cholesterolio ir kreatinino, kurie inkstų ligos atveju laikomi rizikos faktoriais, kiekius organizme. Šios naujos metaanalizės išvados paskelbtos žurnale „Current Pharmaceutical Design“.

Pagrindinė mirties priežastis

Remiantis ankstesniais tyrimais, per dideli cholesterolio kiekiai organizme yra potencialiai pavojingi inkstams. Žmonės, kurių organizmuose per daug cholesterolio, laikui bėgant yra dukart labiau linkę susirgti lėtine inkstų liga, o širdies ir kraujagyslių liga yra pagrindinė inkstų liga segančių pacientų mirties priežastis. Neskaitant didesnės rizikos susirgti širdies ir kraujagyslių liga, cholesterolis gali užkimšti inkstų arterijas, neleisti kraujui patekti į inkstus ir taip sukelti inkstų funkcijos nepakankamumą.

Pagalba inkstams

Kreatinino kiekio padidėjimas taip pat susijęs su lėtine inkstų liga. Ligos pažeistų ar kitaip paveiktų inkstų gebėjimas filtruoti atliekas pablogėja. Kreatininas yra normalios raumenų apykaitos atlieka, su kuria sveiki inkstai paprastai nesunkiai susitvarko. Deja, inkstų ligomis sergančių pacientų organizmuose kreatinino kiekiai linkę padidėti dėl pablogėjusios inkstų veiklos, tad bet kokia priemonė kreatinino kiekiui sumažinti išties padeda inkstams, palengvindama jų veiklą.

Pagalba širdies nepakankamumo atveju

Jau įrodyta, kad kofermentas Q10 ypač svarbus lėtiniu širdies nepakankamumu sergantiems pacientams. „Journal of the American College of Cardiology, Heart Failure“ žurnale paskelbti 2014 m. tyrimo rezultatai rodo, kad vartojant kofermento Q10 papildus mirštamumas dėl širdies nepakankamumo sumažėjo 43 proc., o širdies raumens veikla pagerėjo dėl padidėjusio energijos potencialo.

Visuomet rinkitės preparatus, kurių patikimumas patvirtintas dokumentais

Žmogaus organizmas geba sintetinti kofermentą Q10, tačiau endogeninės šio junginio sintezės galimybės ima silpnėti pernelyg anksti. Ekspertų nuomone, silpnėjimas prasideda sulaukus vos 20–25 metų. Kai kurių ligų atvejais šio kofermento kiekiai dar labiau sumažėja, tad vartoti papildus tampa naudinga. Svarbu pasirinkti tokį kofermento Q10 preparatą, kurio biologinis įsisavinamumas būtų patvirtintas dokumentais, kadangi žmogaus organizmui sudėtinga šį junginį įsisavinti iš virškinamojo trakto. Aukščiau paminėtam širdies ligos tyrimui atlikti buvo naudojamas Danijos bendrovės pagamintas preparatas.

Šaltinis:

The Effects of Coenzyme Q10 Supplementation on Metabolic Profiles of Patients with Chronic Kidney Disease: A Systematic Review and Meta-analysis of Randomized Controlled Trials

Žurnalas: „Current Pharmaceutical Design“
Tomas: 24, numeris: 3, metai: 2018, puslapiai: 3710-3723

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas