SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Vaikų mokymas nuotoliniu būdu. Naudingos nuorodos ir patarimai mokytojams bei tėvams

  • Vaikų mokymas nuotoliniu būdu. Naudingos nuorodos ir patarimai mokytojams bei tėvams

    Vaikų mokymas nuotoliniu būdu. Naudingos nuorodos ir patarimai mokytojams bei tėvams

Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso ir sustabdžius ugdymo procesą darželiuose, ikimokyklinio ugdymo mokytojams bei tėveliams Švietimo ir mokslo ministerija rekomenduoja šiuo laikotarpio ugdymo procesą tariantis ir tarpusavyje konsultuojantis organizuoti namuose. Kai kurios veiklos gali vykti ir nuotoliniu būdu.

Siūlome keletą idėjų vaikų ugdymui namie:

  • 15-20 minučių teminiai video ar kita mokomoji medžiaga. Mokytojai gali parengti 15-20 minučių tematinius video vaikams su tam tikromis užduotėlėmis, atitinkančiomis vaikų amžių (piešimas, karpymas, raidelių apvedimai, dainelių dainavimas, fizinis ugdymas ir kt.). Video gali būti paskelbti įstaigos tinklalapyje ar tam tikroje įstaigos pasirinktinoje elektroninėje platformoje. Atliktų užduočių nuotraukas tėvai gali įkelti į nurodytą el. paštą ar kitą programą, kad mokytojas matytų rezultatus. Taip pat ir kita ugdomoji medžiaga, atitinkanti įstaigos ikimokyklinio ugdymo programą, gali būti skelbiama mokyklos tinklalapyje ar įstaigos sutartoje vietoje (Moodle, Google Clouds, ir kt.), kad tėvai ar kiti vaikus prižiūrintys žmonės laisvai galėtų ja pasinaudoti.

  • Konferenciniai skambučiai. Pasinaudojus skaitmeninių technologijų galimybėmis, galima organizuoti tam tikra tema iš anksto startus konferencinius skambučius (Skype, Messenger, Viber, Google ir kt.) visos grupėms vaikams – žinoma, talkinant tėveliams. Jų metu galima pasakoti istorijas, nagrinėti pasaulio žemėlapį ar daug kitų įvairių temų. Tai labai atraktyvu mažiesiems.

  • Individualios logopedo pratybos vaikams. Esant poreikiui teikti švietimo pagalbą vaikams, galima suderinti su tėvais, kad pasitelkdamas įstaigai ir tėvams prieinamas vaizdo programas logopedas teiktų individualias konsultacijas vaikui. Vaikas sesijos metu gali matyti, kokius pratimus rodo logopedas, o logopedas fiksuoja, kaip sekasi pratimus atlikti vaikui, galimai pasitelkti ir tėvų pagalbą atliekant sunkesnius pratimus.

  • Žaidimai vaidmenimis. Priešmokyklinio amžiaus vaikai mėgsta mėgdžioti suaugusiuosius ir žaidžia vaidmenų žaidimus. Dažniausiai tokiais atvejais suaugusiajam reikia tik padrąsinti ir paskatinti, padėti ir kartu dalyvauti su vaiku veikloje.

Svarbu nepamiršti ugdyti ir tų įgūdžių, kuriems nereikia virtualios ugdymo aplinkos. Tai fizinis aktyvumas, kūrybiškumas, aplinkos pažinimas ir kasdieniai įgūdžiai, tokie kaip mokėjimas naudotis stalo įrankiais, tvarkos laikymas, stalo serviravimas, asmeninė higiena ir pan.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymui galima išnaudoti įvairias erdves ir daiktus, esančius ne tik ugdymo įstaigoje, bet ir namuose.

Namuose galima atlikti nesudėtingas mankšteles, taip pat įvairius darbelius, skirtus vystyti smulkiąją motoriką. Galima pažinti gyvūnus ir augalus tyrinėjant paveiksliukus knygelėse, žiūrint dokumentinius filmus, pavyzdžiui, www.sengire.lt, ar stebint mieste gyvenančius paukščius – kad ir pro langą.

Viešai prieinamas skaitmeninis turinys:

Gražiausios audio pasakos ir kiti skaitiniai vaikams: „Skaitymo metai“, „Pasakų kampelis“, „Rubinaitis“.

Sveikatos kompetencijos ugdymas: „Kaip taisyklingai plauti rankas?“, „Sveikatukai: pažadas sveikatai“, „Vaikiškos dainelės: higiena“.

Eksperimentai ir užduotėlių rinkiniai: „Pažinkime vaikystę: biblioteka“, „Pažinkime vaikystę: 16 eksperimentų ikimokyklinukams“.

Idėjos kūrybiškumo ugdymo veikloms, o vakaro žaidimams puikiai tiks šešėlių teatras, kurį tėveliai gali pasigaminti kartu su vaikais.

Mokslo, pasakų, laidų įrašų, muzikos, žaidimų ir kitokio turinio informacijos lietuvių ir anglų kalbomis.

Edukaciniai žaidimai.

Patarimai vaikų tėvams ir mokytojams.

Ikimokyklinis vaikų ugdymas remiasi Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašu.
Priešmokyklinis ugdymas remiasi Priešmokyklinio ugdymo bendrąja programa.

Labai kviečiame švietimo bendruomenę šį sąrašą pildyti savo idėjomis ir patirtimis čia!

Dalijimasis idėjomis ir patarimais kaip ne tik smagiai ir įdomiai, bet ir prasmingai vaikams organizuoti veiklą namuose, šiuo laikotarpiu tampa ypatingai vertingas.

Pagal Švietimo ir mokslo ministerijos informaciją parengė Jonas MARCINKUS

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]