SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Užgavėnės Pociūnėliuose – prasminga ir kūrybinga šventė

  • Užgavėnės Pociūnėliuose – prasminga ir kūrybinga šventė

    Užgavėnės Pociūnėliuose – prasminga ir kūrybinga šventė

„Gražuolė“ Morė buvo sudeginta – taip išvytas susikaupęs blogis, o kartu - ir žiema.

Linksmas Užgavėnių šurmulys vasario 25-osios vidurdienį sudrumstė Pociūnėlių miestelio tylą. Kuo didesnį triukšmą stengėsi sukelti spalvinga, marga Užgavėnių persirengėlių minia!

Pagrindinėmis miestelio gatvėmis būgnydami, tūtuodami, švilpdami, tarškėdami ir kitaip triukšmaudami keliavo kaukėti sutvėrimai. Jų priekyje – pats velnias!

Persirengėlių eisena sustojo prie kultūros namų, kur laukė sukrautas laužas, o ant jo viršaus – Morė. Ši „gražuolė“ buvo sudeginta – taip išvytas susikaupęs blogis, o kartu - ir žiema. Prie laužo persirengėliai linksminosi, ragavo blynų su uogiene, žolelių arbatos.

Nenorinčios pasitraukti žiemos kovą su taip laukiamu pavasariu simbolizavo Kanapinio ir Lašininio grumtynės. Šių svarbių Užgavėnių personažų grumtynes stebėję persirengėliai nebuvo apvilti: Kanapinis nugalėjo, vadinasi, pavasaris negaiš ateiti!

Užgavėnės Pociūnėliuose – prasminga ir kūrybinga tradicinė šventė, sukvietusi būrin pasilinksminti mokyklos ir miestelio bendruomenes. Renginį organizavo Pociūnėlių kultūros namų darbuotojai, mokykla, Skėmių seniūnija. Mokiniai, jų tėveliai, pedagogai, kiti mokyklos darbuotojai aktyviai įsijungė į šventę, taip paminėdami Mokyklų bendruomenių metus.

Roma Buivydienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]