SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Šniūraičių bendruomenėje puoselėjamos kultūros iniciatyvos

  • Šniūraičių bendruomenėje puoselėjamos kultūros iniciatyvos

    Šniūraičių bendruomenėje puoselėjamos kultūros iniciatyvos

Spalio mėnesį surengta Senjorų dienos šventė - „Su daina per gyvenimą“, tuo pačiu paminint ir Šniūraičių kapelos „Bendraminčiai“ 10-metį.

Asociacija „Šniūraičių bendruomenė“ pateikė paraišką Radviliškio rajono savivaldybės jaunimo ir kitų nevyriausybinių organizacijų projektų rėmimo konkursui ir gavo finansavimą - 500 eurų.

Projekto prioritetas - kultūrinės iniciatyvos, orientuotos į bendruomenės arba atskirų grupių aktyvinimą bei jų įtraukimą į kultūrinę veiklą. Vasaros renginiams organizuoti buvo įsigyta palapinė-paviljonas.

Asociacija „Šniūraičių bendruomenė“ turi tradiciją organizuoti šventes, į kurias kviečiami dalyvauti šniūraitiškiai, aplinkinių kaimų gyventojai ir Radviliškio seniūnijos bendruomenių atstovai. Siekiant pagerinti laisvalaikio užimtumą, orientuojantis į šiuolaikinio žmogaus poreikius birželio mėnesį buvo surengtas renginys – Bijūnų šventė.

Tai tradicinis renginys, kurio metu dalyviai supažindinami su lietuvių švenčiamų švenčių apeigomis, buvo pagerbiami varduvininkai Antanai. Meninę programą šventėje atliko Karčemų kapela „Karčemėlė“, Šniūraičių ansamblis „Bendraminčiai“, bei visiems gerai žinomas dainininkas Aleksas Lemanas.

Rugpjūčio mėnesį suorganizuota tradicinė Radviliškio seniūnijos Gėlių šventė, kurioje vyko vaikų „gyvų“ gėlių eisena, senjorės pristatė gėlėmis puoštus skėčius, apdovanoti Radviliškio seniūnijos gražiausių sodybų šeimininkai: Vaida ir Gintaras Calkai (Daugėlaičiai), Vidmantas ir Aida Račiai (Mankiškiai), Rasmuta ir Almindas Valčiukai (Šniūraičiai), Danutė ir Antanas Rugaičiai (Kutiškiai), Jonas ir Alija Poderiai (Karčemos), Erika Norvaišaitė ir Žilvinas Sinušas (Miežaičiai) bei Genutė Jankauskienė (Voskoniai).

Sporto aikštyne buvo suorganizuotos jaunimo krepšinio varžybos. Edukacinę vaflių kepimo pamokėlę vaikams pravedė asociacijos narė Vida Rimkienė.

Kultūrinė programa buvo kuriama ne tik pasitelkiant vietinius saviveiklininkus, bet ir pakviečiant Daugėlaičių ir Tyrulių bendruomenių meno saviveiklos kolektyvus. Vaikams buvo surengta atrakcija „putų šou“. Į šventės organizavimą buvo įtraukiami socialiai atskirti asmenys, jaunimas, senjorai.

Spalio mėnesį surengta Senjorų dienos šventė - „Su daina per gyvenimą“, tuo pačiu paminint ir Šniūraičių kapelos „Bendraminčiai“ 10-metį. Jubiliejiniame koncerte dalyvavo Daugėlaičių moterų ansamblis „Ritma“ vadovė (Rita Ivoškienė), Šiaulių rajono Pakapės stilizuota kapela (vadovas Julius Murialčikas).

Už ilgametį dalyvavimą meninėje saviveikloje kolektyvo nariams: P. Barbaraušui, A. Meškoniui, P. Trakauskui, F. Jančenkovui ir S. Šimaičiui Radviliškio mero padėkas įteikė Radviliškio seniūnijos seniūnės pavaduotoja Virginija Balinskienė.

„Bendraminčius“ sveikino kaimynai - Šiaulių rajono Žadžiūnų bendruomenės pirmininkė Malvina Stravinskienė, Žadžiūnų Jovaro bibliotekos bibliotekininkė Ona Skirmantienė, Daugėlaičių pramogų ir šokių salės kultūros specialistė Virginija Šukienė ir Daugėlaičių bendruomenės narės.

Asociacijos „Šniūraičių bendruomenė“ pirmininkė ir kolektyvo vadovė A. Motiejūnienė padėkojo visiems kolektyvo nariams už ilgametį dalyvavimą saviveikloje ir kultūrinės veiklos puoselėjimą.

Asociacijos „Šniūraičių bendruomenė“ pirmininkė Audronė Motiejūnienė

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]