SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Šeimų ralyje - geriausios emocijos

 • Šeimų ralyje - geriausios emocijos

  Šeimų ralyje - geriausios emocijos

 • Ir rajonų gyventojų klasėje pirmąją vietą iškovojusi komanda „A Vietiniai“ ant prizininkų pakylos lipo kartu su antrąją vietą užėmusia „Radvilio“ bei trečiąją vietą pelniusia „Baisogalos Kiršino“ komanda.

 • Svečių klasės nugalėtojų vardą pelnė Vilniaus komanda „Švitrinis popierius“, antrąją vietą užėmė komanda „BINDIX“ iš Vilkaviškio, o trečiosios vietos taurę atsiėmė „Zefyro“ ekipa iš Šiaulių.

 • Radviliškiečiai Robertas, Jūratė, Laurynas ir Vytautas vien dėl komandos pavadinimo „Grikiai“ netruko tapti žiūrovų favoritais. Jiems atiteko ir kiek neįprastas apdovanojimas už didžiausią automobilio ridą - šiuo automobiliu nuvažiuota jau daugiau nei 400 tūkstančių kilometrų. „Furistu“ prisistatęs Robertas (pirmas dešinėje) juokėsi, kad keliauti - jo pomėgis.

 • Bene didžiausio dėmesio šeimų ralyje sulaukusios „VIADA Mis Rally Žemaitija 2018 šeima 1“ komandos atstovės (iš kairės): Alana Špolianskaja, Vesta Klim, Aušra Jarmantavičienė ir Lina Kudrickė - grožio konkursų dalyvės, mėgstančios save išbandyti ir kitose ralių trasose.

 • Sporto klubo „Erdėja“ prezidentas ir pirmojo šeimų ralio Radviliškio rajone organizatorius Edgaras Šedys sako, kad pagrindinis renginio tikslas buvo parodyti gražų Radviliškio rajoną ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

 • Paplūdimio kamuolį automobiliu įmušusiems į „vartininko“ saugomus vartus važiuojant atbuline eiga, balų sąskaita pasipildė 20-čia, o priekine - 10-čia, tačiau buvo ir tokių, kuriems „Autobolo“ rungtis buvo neįveikiama.

 • Dešimt geriausių komandų pateko į superfinalą, kuriame specialiai paruoštu automobiliu su pakelta galine ašimi turėjo įveikti mini slalomo rungtį. Organizatoriai juokėsi, kad žiūrovams tai buvo bene smagiausias reginys - daugeliui sunkiai sekėsi suvaldyti slystančią transporto priemonę.

 • Pavykusiu renginiu džiaugėsi rytą dalyvius į kelią išlydėjęs bei į apdovanojimų ceremoniją pavakarę atskubėjęs rajono meras Antanas Čepononis.

 • Kuršėnų „Brolių Xmenų“ komandai kartu su pusbroliu atstovavęs Egidijus Valčiukas (antras iš kairės) juokėsi, kad bandant skaityti kelio knygą per vieną kaimą teko važiuoti net tris kartus. Autorės nuotr.

Pirmojo šeimų ralio absoliutūs čempionai „A Vietiniai“, geriausiai pasirodę visose kategorijose, įsiamžino kartu su taurę įteikusiu rajono meru Antanu Čepononiu ir ralio organizatoriais.

Aušra MIKŠIENĖ

„Pavažiavę iki pirmo šviesoforo, pasukite į kairę, į pirmosios lietuviškos knygos autoriaus vardu pavadintą gatvę. Tuomet važiuokite iki sankryžos su kunigo-rašytojo Jono Mačiulio slapyvardžiu pavadinta gatve ir pasukite dešinėn“, - tokiais suktais nurodymais, surašytais į specialią kelio knygą, turėjo vadovautis praėjusį savaitgalį Radviliškio rajone vykusio pažintinio šeimų ralio „100 metų - 100 kilometrų už Lietuvą“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, dalyviai.

25 komandos iš įvairiausių šalies kampelių turėjo puikią progą ne tik pažinti Radviliškio rajoną, bet ir atlikti daugybę smagių užduočių ir taip kartu puikiai praleisti laiką.

„Tai pirmasis toks renginys rajone. Iki šiol organizuodavome tik automobilių slalomus, žiemos treko varžybas, tačiau tokio šeimų ralio dar nebuvo. Pagalvojome, kad reikia linksmybių šeimoms ir sulaukėme rajono savivaldybės palankumo. Tuo pačiu parodėme, kokį gražų rajoną turime, ir paminėjome gražią progą - Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Tikimės, kad tai taps gražia tradicija, nes dalyvių atsiliepimai - patys geriausi, o emocijos - nuostabios“, - prie finišo tiesiosios laukdamas sugrįžtančių ekipažų kalbėjo šeimų ralio organizatorius, sporto klubo „Erdėja“ prezidentas Edgaras Šedys.

Kelio knyga suklaidino ne vieną

Tiesa, perskaityti tokią iš septynių lapų sudarytą kelio knygą ir be nuklydimų įveikti visus dešimt etapų lengva buvo ne visiems automobilių sporto entuziastams ir turistauti mėgstančioms šeimoms. „Tai - daugiau orientacinis renginys, tad vos tik prasidėjus raliui sulaukiau keleto skambučių. Žmonės pasakojo pasiklydę ir nežinantys, kaip atrasti tolimesnį teisingą kelią“, - šypsodamasis savaitraščiui „Radviliškio naujienos“ pasakojo E. Šedys.

Vienas iš tokių - Kuršėnų „Brolių Xmenų“ komandai kartu su pusbroliu atstovavęs Egidijus Valčiukas. Vaikinas, daugeliui sporto mylėtojų pažįstamas kaip ryški jėgos trikovės žvaigždė, juokėsi, kad per vieną kaimą teko važiuoti net tris kartus: „Sunkiausia buvo susiorientuoti, tačiau tokie renginiai - labai smagūs. Populiarina ne tik automobilių sportą, bet ir suteikia galimybę smagiai praleisti laiką su šeima ar draugais“.

Tačiau svarbiausia buvo ne tik įveikti visus dešimt etapų, neviršyti greičio ir prie finišo linijos sugrįžti ne tik ne per vėlai, bet ir ne per anksti, tačiau sumanumą pademonstruoti ir stotelėse Šeduvoje, Sidabrave, Baisogaloje, Grinkiškyje, Pašušvyje, Minaičių bunkeryje, Šiaulės bokšte, Šiaulėnuose ir Daugėlaičiuose, kur seniūnijų atstovai dalyvių laukė ne tik su vaišėmis, dainomis, bet ir su specialiomis užduotimis.

Pavyzdžiui, Baisogalos dvare ralio dalyviai turėjo atspėti čia augančių augalų pavadinimus, Šiaulėnuose - pataikyti batus įmesti į kubilą, Daugėlaičiuose - puikiai pasirodyti tinklinio aikštelėje, Grinkiškyje - pademonstruoti taiklumą, o užkopus į Šiaulės bokšto viršūnę tiksliai nurodyti tam tikras vietoves. Už kiekvieną teisingai atliktą užduotį šeimų ralio dalyviai rinko taškus, kurie vėliau buvo sumuojami skaičiuojant galutinius rezultatus.

Laimė, finišo tiesiąją gerokai popiet pasiekė visos komandos, o čia jų laukė ir dar keli išbandymai - akiai neįprasta autobolo rungtis, kurioje visi dalyviai savo automobiliu turėjo įmušti milžinišką paplūdimio kamuolį į futbolo vartus, o dešimt geriausių komandų vėliau pateko į superfinalą, kuriame specialiai paruoštu automobiliu su pakelta galine ašimi turėjo įveikti mini slalomo rungtį.

Ir dalyvių, ir žiūrovų akis traukė ilgakojės gražuolės

Radviliškio miesto Radvilų gatvės atkarpoje tądien netrūko emocijų - audringais plojimais ir šūksniais buvo sutinkamos grįžtančios komandos.

Bene didžiausio dėmesio sulaukė ilgakojų gražuolių komanda „VIADA Mis Rally Žemaitija 2018 šeima 1“, kurią sudarė Vilniaus ir Šiaulių miesto atstovės Alana Špolianskaja, Vesta Klim, Aušra Jarmantavičienė ir Lina Kudrickė. Seksualumu tryškusios ir ne vieno vyriškio komplimentus pavymui tądien girdėjusios moterys sakė visos dalyvavusios grožio konkurse, keliuose raliuose, tad panorusios išbandyti save ir čia - parodyti, kad yra ne tik gražios, bet ir protingos.

„Kelio knyga mums įveikiama. Tikimės, kad ir kitos rungtys bus sėkmingos. Entuziazmo nestinga. Labai smagios buvo užduotys stotelėse, reikalavusios ir ištvermės, ir žinių. Sužavėjo žmonių sutikimas - ir maitino, ir gaivino. Šiaulėnai pasitiko su ledais ir čeburekais, o Daugėlaičiai - nukrautais stalais“, - kalbėjo A. Jarmantavičienė.

Tuo tarpu antrąją komandą panašiu pavadinimu sudariusios ir antrąja šeima pasivadinusios Santa Stručko, Olga Ochunova, Raimonda Jagminaitė ir Aldona Jagminienė pasakojo prisidedančios prie„VIADA Mis Rally Žemaitija“ ralio organizavimo, tad neslėpė, kad smalsu pamatyti ir kaip atrodo pramoginis ralis.

„Labai smagu, važiuotume ir dar kartą. Įdomus maršrutas, smagiai praleistas laikas. Kai kur pritrūko logikos, sunku buvo įveikti sportines užduotis, nes jos galbūt buvo labiau orientuotos vyrams. Kaip bebūtų, tokie renginiai reikalingi ir šeimoms, ir draugams“, - juokėsi R. Jagminaitė.

Be apdovanojimų neliko nė vieno

Visą dieną trukusias šeimų ralio pramogas vainikavo apdovanojimai. Diplomai ir rėmėjų įsteigti prizai įteikti visoms ralyje dalyvavusioms komandoms, tačiau išskirtinis dėmesys ir gražuolės taurės buvo skirtos geriausiai pasirodžiusiems.

Kauno komandos „Ekspertai su aistra“ atstovai Valdas, Aivaras, Asta ir Berta juokėsi, kad nors prizinės vietos ir nepavyko užimti, emocijos - pačios geriausios. „Sunkiausia buvo karštį ištverti, o visa kita klostėsi labai smagiai. Radviliškio rajonas - labai gražus, tad jeigu toks renginys bus organizuojamas ir kitąmet - būtinai dalyvausime“, - šypsojosi Asta.

Suskaičiavus komandų surinktus balus paaiškėjo, kad rajonų gyventojų klasėje pirmąją vietą iškovojo komanda „A Vietiniai“, surinkę 98,5 balo, antroji vieta su 98 balais atiteko „Radvilio“ ekipai, o trečiąją vietą užėmė baisogaliečiai „Baisogalos Kiršino“ ekipa su 97,5 balo.

Tuo tarpu svečių klasės nugalėtojų vardą pelnė 95,5 balo surinkusi Vilniaus komanda „Švitrinis popierius“, antrąją vietą užėmė superfinalo slalomo rungtį greičiausiai įveikusi komanda „BINDIX“ iš Vilkaviškio, surinkusi 91,5 balo, o trečiosios vietos taurę atsiėmė „Zefyro“ ekipa iš Šiaulių, surinkusi 74,5 balo.

Išdalytos ir nominacijos. Robertas Grigaliūnas iš „Grikių“ komandos, keliavęs su Jūrate, Laurynu ir Vytautu, atsiėmė kiek neįprastą apdovanojimą - aidint audringiems aplodismentams jam įteiktas prizas už didžiausią automobilio ridą - jo automobilis nuvažiavęs jau daugiau nei 400 tūkstančių kilometrų.

Pasveikinti ir vyriausias bei jauniausias varžybų dalyviai - šiuos apdovanojimus atitinkamai atsiėmė 59-erių Algimantas iš „A Vietinių“ komandos bei vos dvejų metukų Eva iš „Susivienijimo“ ekipos. Tiesa, mažylė po kelionės buvo gerokai išvargusi, tad apdovanojimą atsiėmė jos tėtis.

Apdovanota ir labiausiai maršrute pasiklydusi komanda „Mes“, vietoj 100 kilometrų ralyje sugebėjusi nuvažiuoti 130 kilometrų.

Mero taurė atiteko radviliškiečių komandai

Tokiu renginiu džiaugėsi rytą dalyvius į kelią išlydėjęs bei į apdovanojimų ceremoniją pavakarę atskubėjęs rajono meras Antanas Čepononis: „Be išimties visų klausiau, ar dalyvautų ir kitąmet, jei toks renginys taptų tradiciniu. Visi atsakė teigiamai. Manau, kad šeimų ralis, skirtas šimtmečiui, padėjo pažinti Radviliškio istoriją, mūsų kraštą. O ta kelių knyga parašyta sumaniai - kai vykau į Baisogalą su reikalais, sutikau panevėžiečius, kurie juokėsi, kad galvą galima nusisukti bandant nepasiklysti, tačiau tai - labai įdomu. Neabejoju, kad tokių renginių žmonėms reikia, o mes juk ir siekiame kasmet žmonėms pasiūlyti kažką naujo ir įdomaus“.

Mero taurės nugalėtojų dešimtuke Panevėžio „Peugeot klubo“ komanda užėmė 9-ąją vietą, „Zefyras“ iš Šiaulių ir „Kutavičiai“ iš Radviliškio, surinkę vienodą balų sumą, pasidalijo 8-ąsias vietas, radviliškiečiai „EM-liuks Amber team“ ir „Grikiai“ atitinkamai užėmė 7-ąją ir 6-ąją vietas, Vilkaviškio „BINDIX“ buvo penkti, „Švitrinis popierius“ - ketvirti. Audringomis emocijomis sutiktas nugalėtojų trejetas - „Baisogalos Kiršinas“ buvo treti, „Radvilis“ - antri, o čempionų vardą iškovojo ir virš galvų Mero taurę kėlė visose kategorijose geriausiai pasirodžiusi ir 98,5 balo galutinėje įskaitoje surinkusi „A Vietinių“ ekipa.

Pirmojo šeimų ralio čempionais tapę Tautvydas Tarbūnas, Vaidotas Šopis, Rokas Šopis ir Algimantas Tarbūnas juokėsi, kad ir jiems iki pasiklydimo pritrūko labai nedaug, tačiau emocijos - pačios geriausios. „Užduotys - greitos, o autobolas ir slalomas - tikrų tikriausias „ekstrymas“. Neabejojame, kad kitąmet, jei bus toks renginys, dalyvių bus dar daugiau“, - šypsojosi „A Vietinių“ komandos narys T. Tarbūnas.

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]