SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Radviliškio mažieji mokosi gyventi sveikai

  • Radviliškio mažieji mokosi gyventi sveikai

    Radviliškio mažieji mokosi gyventi sveikai

„Interaktyvus žaidimas–spektaklis „Sveikatos mugė“, kuris subūrė pačius mažiausius mūsų krašto gyventojus.

Radviliškio miesto kultūros centras vykdė sveikatinimo projektą „Interaktyvus žaidimas–spektaklis „Sveikatos mugė“, kuris subūrė pačius mažiausius mūsų krašto gyventojus.

Apie paprastus dalykus - meno kalba

Šiuo spektakliu rajono ugdymo įstaigoms parodyta, kad net apie paprastus dalykus galima kalbėti paveikia meno kalba.

„Sveikatos mugė“ - interaktyvus edukacinis sveiką gyvenseną ir mitybą skatinantis spektaklis apie tris vaikus, kurie visiškai nesirūpina savimi. Neklausydami tėvų per ilgai žaidžia kompiuterinius žaidimus, valgo vien tik saldumynus, nesveika maistą ir, žinoma, - nesivalo dantukų.

Vieną rytą juos užpuola baisiausios ligos... Vienas iš vaikų pajaučia didelį danties skausmą, kitas pradeda prastai matyti ir sloguoti, o trečiąjį užpuola pilvuko skausmai. Tada jie pradeda ieškoti pagalbos „Sveikatos mugėje“. Nors mugėje ir netrūksta blogų personažų, norinčių vaikams pakenkti, tačiau ten jie sutinka ir brolius vitaminus A&C, princesę Dantiją, daktarą „Ai, nebeskauda“ ir kitus draugus, kurie stengiasi iš visų jėgų įrodyti vitaminų svarbą, sveikos gyvensenos reikšmę ir padeda atsikratyti ligų.

Žiūrovai atlieka taip pat svarbų vaidmenį spektaklyje. Jie padeda atlikti užduotis, atsakinėti į klausimus, žaidžia žaidimus ar net pasakoja savo istorijas, kurios nutiko vien dėl to, kad blogai maitinosi ar laiku nepasirūpino savimi.

Neklaužados grįžta iš mugės sveiki ir laimingi. Jie pasižada klausyti tėvelių, rūpintis savimi, saikingai valgyti saldumynus.

Vaikams spektaklis labai patiko

Spektaklį labai šiltai sutiko ir gausiais klyksmais palydėjo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, Radviliškio rajono Baisogalos darželio–mokyklos bei Radviliškio rajono Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos priešmokyklinukai ir 1-3 klasių mokinukai.

Mažieji išreiškė savo susidomėjimą vitaminų svarba, išgyveno baimę, susitikę su grėsmingais mikrobais. Susidomėjimą ir gerus atsiliepimus jauniesiems aktoriams dovanojo mažuosius į renginį atlydėję mokytojai.

Šį projekto produktą Radviliškio miesto kultūros centras siūlo ir kitų Lietuvos miestų mažiesiems žiūrovams. Esame neabejingi visos Lietuvos vaikų sveikatai, todėl esame parengę ir siūlome šią programą užsisakyti per kultūros pasą. Džiaugiamės jaunųjų aktorių iniciatyva savo mažuosius draugus paskatinti gyventi sveikai ir aktyviai, rūpintis higiena. Šis projektas tinkamas mokyklose organizuojamų Sveikatinimo savaičių renginių metu, atnaujinus mokyklų valgiaraščius ir dar kartą akcentuojant sveikos mitybos įpročius.

Spektaklį kuria ir veda aktorė-režisierė Gretė Kadždailytė, 2010 metais baigusi Šiaulių konservatoriją – aktorinio meistriškumo specialybę, o 2014 metais baigusi teatro ir kino bakalaurą. Ji turi patirties vedant renginius ir teatrinio meistriškumo pamokas vaikų darželiuose. 2016-2018 metais dirbo teatre vaikams „Birbironas“, vaidino 5 spektakliuose, kuriuose sukūrė apie 15 personažų.

Radviliškio miesto kultūros centro informacija

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]