SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Radviliškiečiai keliavo po rudenėjančią Lietuvą

  • Radviliškiečiai keliavo po rudenėjančią Lietuvą

    Radviliškiečiai keliavo po rudenėjančią Lietuvą

Keliautojai įsiamžino prie mūrinės 18 amžiaus Kurtuvėnų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios.

Maloniai šiltą saulėtą rudens dieną „Beržės“ knygų bičiuliai išsiruošė į kelionę po Lietuvą.

Netruko prabėgti valandėlė besigrožint Žemaitijos kalneliais, auksu pasipuošusiais beržais - ir mes jau Kurtuvėnuose. Aplankėme Kurtuvėnų dvaro sodybą, jos kompleksą: oficiną, žirgyno arklides, kumetyno ir sodininko namus, kalvą. Kompleksą papildo šalia esantis piliakalnis, mūrinė 18 amžiaus Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia su senaisiais parapijos pastatais.

Didžiulį įspūdį paliko Girnikų šventkalnis. Įkopę į jį džiaugėmės atsivėrusiais gamtovaizdžiais. Nepajutome, kaip nuskriejo daina: „Kalnai ant kalnų, o ant tų kalnų kalnai ir maži kalneliai. Tenai Lietuva per amžius buvo, kaip sakė mūsų senoliai...“.

Savo parko gražumu nustebino Užventis. Senas mūrinis malūnas, Venta ir klevai, žeriantys po kojomis savo auksą. O kur dar kryždirbių ir molio menininkų darbai. Nesinorėjo niekur skubėti. Dėkingi muziejaus darbuotojai, kuri papasakojo daug įdomaus apie Užvenčio kraštiečius.

Saulelė vakarop, o mes dar skubėjome į Kelmę. Nuostabus dvaras, gėlynai šalia jo. Ir dar menininkas - lazdų drožėjas. Žavėjomės išradingumu, meniškais drožiniais. Žmogus stebukladaris, gamtoje atradęs savo pašaukimą - per tūkstantis lazdų mažame kambarėlyje. Norėjosi šaukti: žmonės ar matėte?!

Kai pasukome Radviliškio link, džiaugėmės, kad dar kartą įsitikinome, kokia graži ir turtinga mūsų LIETUVA!

J. Kaučikienė, Knygų bičiulių klubo „Beržė“ pirmininkė

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]