SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Priekiniai žibintai patarimai

  • Priekiniai žibintai patarimai

    Priekiniai žibintai patarimai

Ar dėl žibintų blizgesio nerimaujate vairuodami naktį? Vėl tas pats metų laikas. Baigiantis vasarai saulė leidžiasi anksčiau, o dienos trumpėja. Dėl sumažėjusio saulės šviesos kiekio gali būti sunkiau vairuoti naktį, ypač jei esate vyresni nei 50 metų.

Su amžiumi mūsų regėjimas palaipsniui blogėja, o tai gali tapti dar didesne problema naktį. Dažnai akys ilgiau prisitaiko nuo ryškios šviesos prie silpnos šviesos.

Dažniausi požymiai, kad jums gali kilti problemų vairuojant naktį, yra šie:

  • sunkumai matant priešais atvažiuojančius automobilius;

  • sunkumai matant eismo juostų ženklinimą;

  • poreikis vairuoti lėčiau;

  • sunkumai matant gatvės ženklus;

  • sunkumai vertinant atstumą ir greitį;

  • štai keli dalykai, kuriuos galite padaryti, kad būtų lengviau judėti naktį.

Valykite langus ir veidrodžius

Nešvarus priekinis stiklas gali būti nepastebimas dieną, tačiau naktį jis gali akinti.

Purvas ir nešvarumai taip pat gali susikaupti ir priekiniai žibintai bus prastos būklės, sako Kevinas Hiustonas, OD, MSc, regėjimo reabilitacijos tarnybos optometristas. Reguliariai juos tikrinkite ir įsitikinkite, kad jie švarūs. Kreipkitės į mechaniką, kad atnaujintų lemputes ir nupoliruotų dangtelius.

Užtemdykite prietaisų skydelį

Ryškios automobilio prietaisų skydelio ir prietaisų skydelio šviesos gali atitraukti jūsų dėmesį nuo kelio. O jei naudojatės GPS navigacija, įjunkite naktinį režimą.

Naudokite naktinį nustatymą savo galinio vaizdo veidrodyje

Dauguma galinio vaizdo veidrodėlių turi nustatymus, leidžiančius sumažinti už jūsų važiuojančių žibintų ryškumą ir akinimą.

Nežiūrėkite į priešais atvažiuojančių automobilių žibintus

Artėjant priešpriešiniam eismui, geriausia nukreipti žvilgsnį į dešinės eismo juostos ženklinimą arba žiūrėti tiesiai į priekį, stengiantis nežiūrėti tiesiai į žibintus.

„Žvilgsnis į ryškias šviesas gali laikinai pabloginti matomumą naktį, - sakė daktaras Hiustonas. - Be to, su amžiumi dažnai tampa vis sunkiau prisitaikyti nuo ryškios šviesos prie silpnos.“

Sumažinkite greitį

Jei sutriko matomumas, sumažinkite greitį ir padidinkite važiavimo atstumą už priekyje važiuojančio automobilio.

Akiniai geltona spalva

Geltonai nuspalvinti akiniai dažnai parduodami kaip specialūs naktinio matymo akiniai, kurie gali pagerinti kontrastą ir sumažinti akinimą. Tačiau saugokitės - trūksta įrodymų, kad jie pagerina matomumą naktį. Tiesą sakant, kadangi jie sumažina į akis patenkančią šviesą, dėl jų gali būti sunkiau, o ne lengviau matyti.

Vietoj to daktaras Hiustonas rekomenduoja nešioti akinius su antirefleksine danga. Tai padeda išvengti šviesos sklidimo lęšių viduje.

Planuokite kasmetinį akių patikrinimą

Dr. Hiustonas taip pat pabrėžia, kad svarbu kasmet tikrintis akis. „Svarbu, kad jūsų akinių receptas būtų atnaujintas. Tačiau taip pat labai svarbu išsitirti dėl galimų akių ligų, pavyzdžiui, kataraktos ar glaukomos, kurios gali turėti įtakos prastam regėjimui naktį“, - sakė jis.

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]