SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Meras švęsti išdūmė į pigios horilkos šalį. Kelionė kainavo tūkstančius

  • Meras švęsti išdūmė į pigios horilkos šalį. Kelionė kainavo tūkstančius

    Meras švęsti išdūmė į pigios horilkos šalį. Kelionė kainavo tūkstančius

  • Nesunkiai suskaičiavome, kad už mero V. Simelio ir malonios kompanijos Ukrainoje prakeliautą sumą Lietuvoje būtų galima nusipirkti net 311 butelių ukrainietiškos horilkos. Redakcijos archyvo nuotr.

  • Meras Umanėje gėrėjosi puikiais spalvotais fontanais ir jų vaizdais dalijosi savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, tik nežinia, kokia nauda iš to gėrėjimosi paprastiems radviliškiečiams, už kurių sumokėtus mokesčius turistavo rajono vadovas su svita.

Kelionės įspūdžiais meras Vytautas Simelis aktyviai dalijosi ir savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Iš skelbiamų nuotraukų panašu, kad už valdiškas lėšas į Umanę keliavęs rajono vadovas dar spėjo paviešėti Kijeve ir surengė savo fotosesiją centrinėje Maidano aikštėje.

„Prisimenu, kaip skrendu, skrendu padangėmis...“ - gyrėsi varlė keliauninkė iš seno animacinio filmuko vaikams. Kelionių magija pakerėjo ir Radviliškio rajono merą Vytautą Simelį, kuris pamėgo turistauti po užsienio šalis. Tik panašu, kad paprastiems rajono žmonėms realios naudos iš mero kelionių beveik tiek pat, kaip ir iš varlės keliauninkės pasiskraidymų – tik ištratinti valdiški pinigai ir pasipuikuota prieš fotokameras.

Daugiau draugysčių – daugiau progų

Nors Vytautas Simelis rajono meru tapo jau įpusėjus kadencijai, tačiau vos spėjęs apšilti kojas meras pradėjo už valdiškus pinigus turistauti po užsienio šalis – suprask, mezga ir plėtoja draugystes su užsienio partneriais.

Ir kaip tų draugysčių neplėtosi, jeigu net asilui aišku, kad kuo daugiau bus draugysčių, tuo daugiau galimybių atsivers rajono vadovui su svita už valdiškus pinigus pakeliauti po užsienius, sudalyvauti maloniuose priėmimuose, kuriuose labai tikėtina, kad svetingi šeimininkai ir sočiai pamaitins, ir pagirdys.

Tokios kelionės - turbūt žymiai įdomesnis ir linksmesnis užsiėmimas nei kiurksoti savivaldybėje, matyti nusibodusius veidus ir dirbti savo kasdienį darbą - spręsti gyventojų problemas.

Į Ukrainą - švęsti gimtadienį

Naujausia mero ir jo kompanijos kelionė į pigios ukrainietiškos degtinės - horilkos - šalį Ukrainą mokesčių mokėtojams kainavo daugiau kaip 2177 eurus. Kelionės priežastis labai rimta – švęsti Umanės miesto „apvalų“ 405-ąjį gimtadienį.

Pasak Radviliškio rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Eligijos Zoltnerienės, meras į Ukrainą išsivežė reprezentacinių dovanų už daugiau kaip 413 eurų.

Nors Radviliškio delegacijai Ukrainoje nekainavo nei apgyvendinimas, nei maitinimas, nes tuo pasirūpino priimančioji pusė, tačiau mero kišenę papildė 106 eurai komandiruotės išlaidų.

Kelionės įspūdžiais meras aktyviai dalijosi ir savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Iš skelbiamų nuotraukų panašu, kad už valdiškas lėšas į Umanę keliavęs rajono vadovas dar spėjo paviešėti Kijeve ir surengė savo fotosesiją centrinėje Maidano aikštėje.

Dar meras džiaugėsi įspūdingu lazerių šou Umanės parke, gėrėjosi puikiais spalvotais fontanais.

Kai tavo vaikai basi, tu kaimyno vaikams batus perki“

Tūkstantis mokesčių mokėtojų eurų buvo skirtas paremti Umanės vaikų dienos ir reabilitacijos centrą, kuriam įteiktas dviratis-treniruoklis ir reabilitacinėms procedūroms reikalingi įrenginiai.

Tačiau matant puikiai tvarkomas viešąsias Umanės miesto erdves turbūt ne vienam kilo abejonių, kas geriau gyvena – ar radviliškiečiai, ar umaniečiai, kuriems mūsų rajono vadovas nuvežė paramą.

„Viliuosi, kad ir Lietuvos vaikai su negalia sulauks paramos savo savivaldybėje“, - savo nuomone po V. Simelio paskelbta nuotrauka pasidalijo ponia Bronė. Jai pritarė ir ponia Regina, kuri pastebėjo, kad tokia parama būtų gera ir Radviliškio vaikučiams.

Dar griežtesnę nuomonę išsakė ponas Ernestas: „Gal pirma rajoną susitvarkom, gaisravietės stovi kaip paminklai, o po to vaidinam, kokie mes turtingi“.

„Gražu net silpna. Kai tavo vaikai basi, tu kaimyno vaikams batus perki. Toks iš tavęs ir tėvas, toks iš tavęs ir vadovas“, - apie mero vežamas dovanas ukrainiečiams nuskambėjo ir tokia nuomonė.

Kokia nauda – atsakyti nesugebėjo

„Radviliškio naujienų“ paklaustas, kokia nauda iš tų jo mezgamų draugysčių paprastiems Radviliškio rajono žmonėms, meras taip ir nesugebėjo atsakyti, o žurnalistą pasiuntė informacijos ieškoti savivaldybės tinklalapyje.

Deja, ten nepavyko rasti aiškaus atsakymo nei apie tai, kokia konkreti mero kelionių nauda radviliškiečiams, nei kiek sutarčių su aplankytų užsienių šalių verslininkais dėl investavimo Radviliškio rajone pasirašė meras, nei kiek naujų darbo vietų bus sukurta rajone jo vizitų į svečias šalis dėka. Panašu, kad nulis.

Užtat savivaldybės tinklalapyje paskelbtas pranešimas apie kelionę į Ukrainą su net devyniais V. Simelio „abrozdėliais“. Ir daug komunizmo statybų laikus primenančių abstrakčių frazių apie tautų bei rajonų draugystę ir gerėjantį gyvenimą.

Redakcijos komentaras

Ukrainietiškos horilkos šiuo metu pilna ir daugelyje Lietuvos prekybos centrų, kuriuose puslitris šio skaidraus gėrimo vidutiniškai kainuoja apie 7 eurus, todėl šio gėrimo galima įsigyti ir vietoje. Nesunkiai suskaičiavome, kad už mero V. Simelio ir malonios kompanijos prakeliautą sumą Lietuvoje būtų galima nusipirkti net 311 butelių „baltos“.

Kadangi per metus yra apie 250 darbo dienų, atmetus kasmetines atostogas susidaro beveik pusantro horilkos butelio per dieną. Uch! Solidi dozė.

Jonas MARCINKUS

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]