SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Kas yra mokasinai?

  • Kas yra mokasinai?

    Kas yra mokasinai?

Mokasinai - tai batai be kulno, pagaminti iš odos. Tradiciškai jie neturėdavo pado, o būdavo gaminami iš vieno medžiagos gabalo. Jis suformuodavo pėdą apgaubiančią formą, viršuje susijungiančią siūle. Šiandien dauguma mokasinų turi padą, kad būtų patogesni ir praktiškesni, tačiau jų dizainas vis dar pasižymi ryškiomis siūlių linijomis ir neturi kulno.

Įprasta, kad mokasinai puošiami kutais, karoliukais arba kartais siuvinėjimu. Iš dalies tai lemia mokasinų istorija ir tai, kaip jie buvo dėvimi Amerikos indėnų.

Mokasinų ypatybės

Šiandien mokasinai būna įvairių stilių. Jiems dažniausiai būdingos šios savybės:

- Nors dauguma mokasinų dabar turi atskirą padą, mokasinai neturi apibrėžto kulno.

- Išskirtinė siūlė - mokasinai paprastai turi u formos siūlę bate. Kartais siūlė būna kitokios formos, tačiau ji visada yra ypač pastebimas mokasinų stiliaus bruožas.

- Laisvesnis prigludimas - mokasinai paprastai yra laisvesnio prigludimo nei kitų stilių batai, todėl jie patogesni ir dažnai yra geresnis pasirinkimas pavasariui ir vasarai.

Mokasinai ir laisvalaikio bateliai

Kaip mokasinai skiriasi nuo kitų batų stilių, pavyzdžiui, mokasinų ir espadrilių? Tai tikrai geras klausimas, nes jie iš tiesų atrodo labai panašūs, bet štai mokslinė dalis...

Močiučiai ir mokasinai yra labai panašūs. Šiuolaikinėje madoje jie kartais vartojami pakaitomis, tačiau tai nėra tas pats.

Istoriškai mokasinai kilę iš labai skirtingų vietų. Mokasinai kilę iš Azijos ir Amerikos indėnų. Žvejai susegdavo du odos gabalus su juostele per vidurį, kad susikurtų patogius ir patogius batus (mokasinus) darbui. Amerikos čiabuviuose mokasinai buvo kuriami iš vieno odos gabalo, sujungto viršuje.

Espadrilės

Espadrilės vėlgi labai panašios į mokasinus. Tačiau espadrilės dažnai gaminamos ne iš odos, o iš drobės medžiagos, be to, jos paprastai gaminamos iš dviejų ar daugiau medžiagos dalių. Jų padas ne guminis ar krepinis, o virvinis.

Ar mokasinai yra šlepetės?

Dažnai manoma, kad mokasinai yra šlepetės. Tačiau, nors šlepetės gali būti mokasinų stiliaus, mokasinai ne visada skirti naudoti patalpose; tai gali būti oficiali arba laisvalaikio avalynė - skirta lauke arba viduje.

Vairavimo mokasinai

Mokasinai buvo populiari avalynė, skirta avėti vairuojant, nes jie yra patogūs ir saugūs. Dėl jų populiarumo buvo sukurti vairavimo mokasinai, arba „vairavimo mokasinai“. Jie yra tokio paties stiliaus kaip įprasti mokasinai, tačiau turi kitokio tipo padą su iškilimais, kurie užtikrina papildomą sukibimą.

Mokasinų istorija

Mokasinai yra žinomi jau šimtmečius. Manoma, kad į Ameriką jie pirmą kartą atkeliavo iš Azijos maždaug prieš 30 000 metų. Juos, kaip praktišką ir patogią avalynę, įsisavino Amerikos indėnai.

Skirtingi mokasinų stiliai buvo sukurti atsižvelgiant į skirtingas gentis ir vietoves, kuriose jos gyveno - skirtingam klimatui ir aplinkai reikėjo skirtingos avalynės. Tuo metu skirtingų genčių narius buvo galima atpažinti pagal batus, nes kiekviena gentis buvo sukūrusi savo unikalų stilių. Kai kurios gentys netgi buvo pavadintos pagal jų dėvimų batų rūšis.

Žodis „mokasinas“ kilęs iš powhatanų kalbos, kuri yra skirtinga algonkų tautai. Šis pavadinimas prigijo, nes būtent ši gentis pirmoji susidūrė su baltaisiais atvykėliais. Powhatanų kalboje žodis „makasin“ reiškia tiesiog batą.

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]