SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Jungtinė bibliotekų stovykla vaikams dovanojo daug įspūdžių

  • Jungtinė bibliotekų stovykla vaikams dovanojo daug įspūdžių

    Jungtinė bibliotekų stovykla vaikams dovanojo daug įspūdžių

  • Panevėžio moksleivių namų teatro pasirodymas Radviliškio viešojoje bibliotekoje.

  • Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė dėkojo stovyklos dalyviams ir linkėjo jiems gražios vasaros.

Susitikimas su Radviliškio 1-osios kuopos šauliais.

Pagal Radviliškio rajono savivaldybės vaikų socializacijos ir poilsio programą „Atrask save bibliotekoje“ surengta jungtinė Radviliškio rajono bibliotekų stovykla, skirta vaikams. Visą laiką stovyklos organizatoriai skyrė bibliotekų mažųjų skaitytojų poilsiui, kūrybai bei savanorystei.

Stovyklos programoje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Baisogalos, Šeduvos bei Tyrulių filialų 67 jaunieji skaitytojai. Stovyklos metu vyko įvairūs susitikimai, edukacijos ir kitos pramogos.

Netrūko įdomių pažinčių

Radviliškio viešosios bibliotekos stovyklautojai susitiko su kraštiete grafike Laura Baltijute, kartu mokėsi grafikos. Vaikai šia technika kūrė atvirukus.

Stovyklautojai šauniai laiką leido ir su teatro režisiere Rasa Atkočiūniene – šie užsiėmimai labai suartino stovyklos dalyvius.

Išvyka į Pakruojo Juozo Paukštelio viešąją biblioteką, Pakruojo žydų sinagogą ir Rozalimo parką suteikė galimybę vaikams susipažinti su kaimyniniu rajonu ir jame esančiais lankytinais objektais.

Kitas įdomus susitikimas – su Radviliškio rajono savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėju Vytautu Simeliu bei Šaulių sąjungos Radviliškio skyriaus atstovais. Ši pažintis buvo labai įdomi ir naudinga: stovyklautojai ne tik sužinojo apie paminklus, esančius Radviliškio rajone, bet ir susipažino su Šaulių sąjungos veikla.

Per susitikimus Radviliškio viešosios bibliotekos ir Tyrulių filialo stovyklautojai aktyviai atsakinėjo į klausimus apie Radviliškio kraštą. Po to visi vaikai su Šaulių sąjungos atstovais dalyvavo surengtose „pratybose“. Visiems tai buvo nauja patirtis.

Ir žygiavo, ir turistavo...

Šeduviai ir baisogaliai dalyvavo buvo pėsčiųjų žygyje Baisogala–Diauderių piliakalnis–Baisogala, kuriam vadovavo Baisogalos sporto metodininkė Birutė Rušienė. Pakeliui aplankytas Baisogalos tvenkinys ir dvaras.

Kartu šių filialų stovyklautojai dalyvavo Panevėžio kraštotyros muziejininkų surengtame edukaciniame užsiėmime „Kaip augalai pasaulį užkariavo“. Jame vaikai klausėsi istorijų apie augalų atsiradimą, rūšių įvairovę Žemėje, lipdė neegzistuojančius fantazijos augalus.

Šeduvos bibliotekos stovyklos dalyviai turistavo Pakruojo rajono Rozalimo miestelyje. Ten aplankė kraštotyros muziejų bei parką. Apie muziejuje surinktus eksponatus stovyklautojams pasakojo muziejaus įkūrėjas ir puoselėtojas Juozas Čybas. Rozalimo parke vaikai pailsėjo, pažaidė ir laimingi grįžo namo.

Baisogalos bibliotekos stovyklautojai vyko į „Imantų“ bendruomenės namus. Lankėsi ten įsikūrusiame muziejuje, kurį padėjo apžiūrėti ir vedė edukaciją – gamino papuošalus – „Imantų“ bendruomenės narė Rita Jurkuvienė.

Stovyklos organizatoriams talkino savanoriai

Tyrulių bibliotekos filialo stovyklautojai dalyvavo edukacinėje veikloje „Iškilioji aplikacija: mano vasara“, kurią vedė mokytoja Olga Batvenkova. Vaikai galėjo pasijusti meno kūrėjais, nes aplikacijų darbai iš vasaros gamtos vaizdų, sujungti į vieną bendrą, virto gražiu kolektyviniu paveikslu.

Kartu su Panevėžio moksleivių namų teatro vyr. mokytoja D. Šumskiene ir teatro studijos „AK‘menukas“ aktoriais visi stovyklos dalyviai žiūrėjo spektaklį „Paršiukai muškietininkai“ bei teatro edukacijos metu ugdė lyderių savybes teatriniais pratimais. Tai buvo stovyklos uždarymo diena – kur susitiko, bendravo ir valgė ledus visi stovyklos dalyviai.

Visą šį laiką stovyklos organizatoriams talkino savanoriai iš Šeduvos, Tyrulių, Baisogalos, Radviliškio bibliotekos darbuotojai. Jų geranoriškumas džiugino, padėjo sėkmingai įgyvendinti visas stovyklos veiklas.

Paskutinę stovyklos dieną Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė dėkojo stovyklautojams už aktyvų dalyvavimą ir palinkėjo visiems gražios vasaros.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotr.

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]