SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

„Imantuose“ surengtos žiemos palydos

  • „Imantuose“ surengtos žiemos palydos

    „Imantuose“ surengtos žiemos palydos

Ripkų pjaustymas per kiekvieną Užgavėnių šventę būna vienas smagiausių atrakcionų – ypač jei rąstas storas, o pjūklas neaštrus.

Vasario 24 dieną Baisogalos priestočio „Imantų“ bendruomenė susirinko švęsti Užgavėnių šventės. Muzikantai Vaclovas Stulginskas ir Stasys Butvilas renginio dalyvius sutiko su muzika. Diena pasitaikė kaip reta puiki – švietė saulutė, oras buvo šiltas.

Žinoma, žiemos čia nebuvo nė kvapo, bet tradicija lieka tradicija. Todėl buvo ir bendruomenės narės Ritos Jurkuvienės išradingai pagaminta Morė, ir Lašininis pralaimėjo kovą Kanapiniui. Kaukės buvo viena už kitą išradingesnės. Šventę savo apsilankymu pagerbė ir Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, kurio kaukė padarė visiems didelį įspūdį.

Susirinkusiųjų nebuvo didelis būrys, bet visi entuziastingai įsijungė į veiklą. Kai kurie kaukėtieji buvo iš namų atsinešę blynų, kuriais čia pat pasidalijo su visais. Broliai Dainius Vaitkevičius ir Saulius Lopotas jau buvo paruošę kaitrų laužą, prie kurio, kepdami blynus, vienas po kito darbavosi susirinkusieji.

Šeimininkės Zofija Grigaitienė ir Stasė Chusainova buvo atsigabenusios kelių rūšių tešlos blynams ant laužo kepti. Į blynų kepimo procesą darniai įsijungė Baisogalos parapijos klebonas Arūnas Urbelis, kuriam labai patiko ne tik kepti ant laužo blynus, bet ir juos skanauti nuo ekologiškos lėkštės – medžio ripkos, kurią pats ir atsipjovė nuo medinio rąsto.

Dera pasakyti, kad ripkų pjaustymas per kiekvieną Užgavėnių šventę būna vienas smagiausių atrakcionų – ypač jei rąstas storas, o pjūklas neaštrus. Tuomet daugelis braukia prakaitą, o susirinkusieji šūksniais ragina paskubėti. Ir šį kartą beveik visi išmėgino linksmą rungtį. Vaikai irgi stengėsi nenusileisti suaugusiesiems – padedami mamų, jie atsipjovė sau ripkutes.

Kai kurie renginio dalyviai išmėgino dar vieną mėgstamą užsiėmimą – vaikščiojo kojūkais. Čia vaikai rungtyniavo su suaugusiaisiais.

Sukirtus blynus vėl užgrojo muzikantai. Kaukės dar linksmiau šoko ratelį, skanduodamos „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Ant laužo akimirksniu supleškėjo Morė. Kaukėtieji nusifotografavo bendruomenės kieme ir žiemos palydėtuvių šventė baigėsi.

Regina Vaitkevičienė

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]