SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Festivalis „Nepatogus kinas“ atvyksta į Radviliškio viešąją biblioteką. Festivalio filmai - nemokamai

  • Festivalis „Nepatogus kinas“ atvyksta į Radviliškio viešąją biblioteką. Festivalio filmai - nemokamai

    Festivalis „Nepatogus kinas“ atvyksta į Radviliškio viešąją biblioteką. Festivalio filmai - nemokamai

15-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ šį rudenį vėl keliaus per Lietuvos miestus ir miestelius. Spalio 14–31 dienomis visus festivalio filmus galės nemokamai žiūrėti Radviliškio viešosios bibliotekos lankytojai.

„Nepatogus kinas“ kasmet iš svarbiausių kino festivalių atrenka ryškiausius dokumentinius filmus, ir būtų gaila, jei juos galėtų pamatyti tik didžiųjų miestų žiūrovai. Tad, siekdami, kad filmai būtų prieinami kuo platesniam žiūrovų ratui, praėjusiais metais ne tik atvėrėme ir šiemet vėl veiksiančią virtualią kino salę www.nepatoguskinas.lt, bet ir žengėme kitą didžiulį žingsnį dėl tų žiūrovų, kurie turi mažiau technologinių galimybių – užmezgėme ryšius su šalies bibliotekomis, kuriose sudarėme sąlygas bibliotekų lankytojams žiūrėti filmus. Taigi šį spalį visa tų filmų programa bus prieinama net 190-yje šalies bibliotekų“, – pasakoja „Nepatogaus kino“ vadovas Gediminas Andriukaitis.

„Nepatogus kinas“ šiais metais žiūrovams pasiūlys beveik 50 filmų – nuo dokumentinių trilerių iki jautrių asmeninių istorijų. Pagrindinėje konkursinėje festivalio programoje varžysis 8 filmai, tarp jų – ir lietuvių režisieriaus darbas.

Specialiosios programos „Radikal(i)ai“ kūriniai kalbės apie radikalių pokyčių reikalaujančius radikalius laikus ir klaus, ką 2021-aisiais apskritai reiškia žodis „radikalu“? „Tikrovės muzikos“ programos muzikiniai filmai padės išgirsti tai, ko dar nesame girdėję, o „Aukštos įtampos“ programos istorijos niekuo nenusileis Holivudui, išskyrus vieną skirtumą – čia viskas bus tikra.

Programos „Kasdienybės superherojai“ veikėjai nedemonstruos antgamtinių galių keičiant pasaulį – jie kasdien nuosekliai ir kryptingai veikia vardan kilnesnių tikslų. Programa „Mes esame visur“ atskleis tikras skaudžias ir laimingas šalia mūsų gyvenančių LGBTQ+ bendruomenės žmonių istorijas. „Filmai už gamtą“ kels klausimus apie taršos problemas ir kvies dialogui apie tai, ar žmogaus vartojimas ir jo išlikimas yra suderinami. Dokumentinio serialo „Sienos“ istorijos papasakos apie Europą supančias ar ją skaldančias sienas bei jų paribiuose atsidūrusius herojus. Na, o kasmetinėje programoje „Filmai, padedantys augti“ vaikai ir jaunimas atras būtent jiems skirtų šmaikščių, įkvepiančių, pasaulį keičiančių ir kartais nepatogių, bet tikrų istorijų.

Visus „Nepatogaus kino“ programos filmus bus galima žiūrėti bibliotekos darbo metu, o prisijungimą prie virtualios kino salės galima gauti iš bibliotekos darbuotojo. Laiką filmų peržiūrai galima rezervuoti telefonu 8 613 98 710. Biblioteka rekomenduoja atsinešti savo ausines.

Šiemet bibliotekoje atsiras dar viena naujovė – „Nepatogus kinas“ kvies filmus žiūrėti ne tik pavieniui, bet ir su kompanija – specialiai bibliotekos žiūrovams bus organizuojami keli bendri filmų seansai, kuriuos lydės aktualios diskusijos bei pokalbiai su filmo herojais ir kūrėjais.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]