SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Baisogaliečiai nepamiršo savo krašto laisvės kovotojų

  • Baisogaliečiai nepamiršo savo krašto laisvės kovotojų

    Baisogaliečiai nepamiršo savo krašto laisvės kovotojų

Baisogalos kapinėse buvo papuošti amžinojo poilsio atgulusių laisvės kovotojų kapai, tautinėmis juostelėmis perrišti paminkliniai kryžiai.

Lietuvos šaulių sąjungos iniciatyva jau šeštus metus iš eilės vyksta akcija „Uždekime žvakelę ant laisvės kovotojo kapo!“, kurios metu prieš Vėlines lankomos 1918–1920 metų karių savanorių, šaulių, partizanų bei visų Tėvynę savo žygdarbiais išgarsinusių asmenų amžinojo poilsio vietos, tvarkomi ir trispalvėmis juostelėmis papuošiami jų kapai, uždegamos pagarbos bei atminimo žvakutės.

Džiugu, kad ne pirmus metus šioje akcijoje aktyviai dalyvauja Baisogalos 608-osios kuopos jaunieji šauliai, Baisogalos gimnazijos būrelio „Jaunieji karitiečiai“ nariai, Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčios chorelio „Giedu giesmelę“ mokiniai. Šiemet prie mūsų prisijungė ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai.

Kartu puošėme Baisogalos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių laisvės kovotojų kapus, tautinėmis juostelėmis perrišome paminklinius kryžius, tylos minute pagerbėme žuvusiuosius, sukalbėjome maldą.

Baisogalos miestelyje prie mums brangaus istorinio Laisvės paminklo kartu pagerbėme savo krašto laisvės kovotojus, kurie 1940–1953 metais paguldė galvas už Dievą, Tėvynę, tautos laisvę, ir tiesiog padėkojome jiems, nes gyvename laisvi ir nepriklausomi.

Užmarštis baisiau už mirtį, todėl tvarkydami žuvusiųjų kapelius ir degdami žvakutes mes dar kartą uždegėme laiko vėjų neužpučiamą atminimo ir pagarbos žvakutę ir savo sielose. Tai darydami tikime nenutrūkstamu ryšiu tarp mūsų, čia esančiųjų, ir išėjusiųjų Amžinybėn. Tegul ši akcija formuoja mūsų vertybines nuostatas (pagarbos, darbštumo, gerumo, pilietiškumo) bei ugdo atsakomybės jausmą, kad mūsų didvyriai niekada nebūtų užmiršti!

Baisogalos 608-osios kuopos šaulė, mokytoja Giedrė Nakutienė 

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]