SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Amerikos lietuvės programa kviečia radviliškiečių šeimas

  • Amerikos lietuvės programa kviečia radviliškiečių šeimas

    Amerikos lietuvės programa kviečia radviliškiečių šeimas

Programą į Radviliškį atveža daug metų su Amerikos lietuviukais dirbanti Dana Vainauskienė Nuotr. iš D.Vainauskienės asmeninio archyvo

Šeimas, turinčias dvejų ir trejų metų vaikučius, lapkričio 30 dieną, šeštadienį, 10.30 valandą kviečiame į Radviliškio viešąją biblioteką. Laukiami tėveliai, seneliai, tetos, dėdės ir kiti namiškiai.

Vaikučiai ir šeimos taps jiems skirtos programos dalimi: įsitrauksime į bendrą užsiėmimą ir pajusime, kaip smagu kartu bendrauti, žaisti ir kai ko išmokti.

Programą atveža daug metų su Amerikos lietuviukais dirbanti Dana Vainauskienė, kuri nuo 2012 metų yra ir vedėjos pavaduotoja žinomoje „Neringos“ vasaros stovykloje (Vermonto valstijoje, Amerikos rytiniame pakraštyje). Šioje stovykloje per vasarą stovyklauja apie 500 lietuvių kilmės stovyklautojų iš daugelio Amerikos valstijų bei Kanados. Vadovais kviečiami ne tik vietinis jaunimas, bet ir jaunuoliai iš Lietuvos. Lietuviškai kalbančių vaikų stovyklos baigiamąją programą, kurią stovyklautojai parodo Lietuvių vasaros šventėje susirinkusiems lietuviams, padeda paruošti ir vesti iš Lietuvos atvykę šokių bei muzikos mokytojai.

Dana Vainauskienė Vilniaus universitete baigė lituanistiką, dalyvavo VU „Ramuvos“ klube, etnokulūrinio paveldo ekspedicijose, daug kur dainavo, šoko. Nuvykusi į Ameriką, savo meilę lietuviškam paveldui tęsė dalyvaudama tautinių šokių grupėse ir mokytojaudama savaitgalinėse lietuvių mokyklėlėse. Buvo pakviesta į JAV Lietuvių bendruomenės Švietimo tarybą.

Pajutusi, kad trūksta programos priešmokyklinio amžiaus lietuviukams, D. Vainauskienė tokią ją sukūrė, pasinaudodama pavyzdžiais, kaip kitų Amerikos tautybių pedagogai perduoda savo etnišką paveldą, bei semdamasi patirties iš išeivijos lietuvių. Savo išplėtotą programą ji sėkmingai išmėgino kelių valstijų lietuviškuose telkiniuose. Šia programa, vedama D. Vainauskienės, jau trečius metus džiaugiasi Bostono miesto gausus būrelis lietuviukų bei jų tėvai ir seneliai.

Ankstyvojo ugdymo programa siekia per žaidimą įtraukti mažylius į veiklą, padrąsina juos išbandyti naujų dalykų, ugdo savarankiškumą ir kūrybiškumą. Programoje pritaikomi ankstyvojo švietimo pagrindai: spalvos, judesys, ritmika. Įpinami etnokultūrinio paveldo pradmenys: ankstyvam amžiui pritaikyti lietuvių liaudies žaidimai, dainelės, skaičiuotės, ugdomas bendradarbiavimas, draugiškumas, pagarba, tradicijų mokymasis. Vienas iš svarbių tikslų – stiprinti bendruomenę, suartinti šeimą. Tėveliai, kurie seka matytais pavyzdžiais, pradeda kūrybingiau bendrauti su savo vaikučiais.

Po programos su šeimomis numatyta klausimų-atsakymų valandėlė.

Maloniai kviečiame atvykti ir dalyvauti! Kadangi dalyvių skaičius ribotas, prašytume registruotis telefonais 8 645 70 374 arba 8 606 36 389.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija

DALINTIS NAUJIENA

Kopijuoti nuorodą
Nusiųsti draugui

[UŽDARYTI]