SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-21, Penktadienis, 15:01:15 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Kultūra „Misijos Sibiras-19“ dalyvės pasakojimas sudomino būrį radviliškiečių

„Misijos Sibiras-19“ dalyvės pasakojimas sudomino būrį radviliškiečių

  • „Misijos Sibiras-19“ dalyvės pasakojimas sudomino būrį radviliškiečių

    Jautrus Sandros pasakojimas jaunimą sudomino taip, kad jie neskubėjo išsiskirstyti, turėjo nemažai klausimų viešniai.

Lietingą penktadienio popietę į Radviliškio viešąją biblioteką rinkosi buvę tremtiniai, politiniai kaliniai ir labai gausus būrys miesto mokyklų moksleivių. Jie atvyko į biblioteką susitikti su „Misija Sibiras-19“ dalyve Sandra Šalče.

Viešnia papasakojo, kad išvažiuoti į ekspediciją bandė 3 kartus, pirmuosius du kartus nepavyko ir sėkmė aplankė tik šiais metais. Tad ji labai jauriai pasidalijo įspūdžiais iš ekspedicijos į Kazachstaną. Ši vieta lietuviams labai svarbi, čia, nors ir kiek skirtingais duomenimis, Kazachstano lageriuose kalėjo nuo 20 iki 80 tūkstančių lietuvių.

10 dienų - būtent tiek laiko truko misija Karagandos apylinkėse: Dolinkoje, Karabase, Spaske, Prostornoje ir Ekibastūze. „Misija Sibiras-19“ dalyviai kruopščiai šukavo kapines, ieškodami lietuvių kapų, tvarkė atrastus kapus, statė atminimo simbolius - kryžius.

Pirmą kartą per visą šio projekto istoriją buvo pastatyti du koplytstulpiai. Vienas jų – Prostornoje, kitas - Dolinkos kapinėse, kuriose nėra išlikusių politinių kalinių atminimo ženklų, bet koplytstulpis buvo pastatytas atminti visiems ten mirusiems žmonėms. Dar vieną kryžių ekspedicijos dalyviai pastatė šalia Karabaso geležinkelio stoties, kur politinius kalinius paskirstydavo po visą Karlagą. Tai buvo nepaprastas kryžius, kurį Lietuvoje pagamino buvęs tremtinys Bronislovas. Kiekvienas ekspedicijos dalyvis galėjo atskirą kryžiaus dalelę susipakuoti ir vežtis su savimi.

Ekspedicijos dalyviams pavyko pabendrauti su Kazachstane gyvenančiais lietuviais - politinių kalinių vaikais ir vaikaičiais, kurie savo gyvenimus susikūrė Kazachstane, tačiau tvirtai žino, kad jų Tėvynė – Lietuva.

Jautrus Sandros pasakojimas ne vienam buvusiam tremtiniui, dalyvavusiam susitikime, išspaudė ašaras, o jaunimą sudomino taip, kad jie neskubėjo išsiskirstyti, turėjo nemažai klausimų viešniai.

Susitikime dalyvavo apie šimtas radviliškiečių, o tai reiškia, kad atmintis gyva, o Lietuvą ir laisvę reikia branginti ir mylėti.

Viešosios bibliotekos informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Tokiu pavadinimu tradicinė skaitymo akcija šiemet rajone vyko gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo,...
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta radviliškiečio karikatūristo Antano S...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, laidų vedėjas, o dabar jau ir rašytoj...
Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas ...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas