SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-06-05, Penktadienis, 20:02:07 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Minint Radviliškio kautynių šimtmetį širdyse įžiebtos vienybės kibirkštys

Minint Radviliškio kautynių šimtmetį širdyse įžiebtos vienybės kibirkštys

 • Minint Radviliškio kautynių šimtmetį širdyse įžiebtos vienybės kibirkštys

  Gėles prie Pergalės deivės Nikės paminklo padėjo Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šauliai.

 • Gėles prie Pergalės deivės Nikės paminklo padėjo Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šauliai.

  Aušros aikštėje, prie Pergalės deivės Nikės paminklo, pagerbtas Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyvių atminimas.

 • Gėles prie Pergalės deivės Nikės paminklo padėjo Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šauliai.

  Po iškilmingos rikiuotės kariai, lydimi radviliškiečių ir Karinių oro pajėgų orkestro atliekamų žygio dainų ir maršų, Radviliškio miesto gatvėmis nužygiavo į Radviliškio kultūros ir poilsio parką.

 • Gėles prie Pergalės deivės Nikės paminklo padėjo Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šauliai.

  Visi norintieji galėjo įlipti į šarvuotį, pažiūrėti pro oro gynybai skirto ginklo taikiklį, iš arti apžiūrėti haubicą, pakilnoti kitą kareivišką amuniciją, ginklus...

Praėjusį savaitgalį Radviliškyje paminėtos 100-osios Lietuvos kariuomenės pergalės mūšyje su bermontininkais metinės. Prieš 100 metų prie Radviliškio pergalingai pasibaigęs Lietuvos kariuomenės mūšis su bermontininkais ne tik papildė jaunos, besikuriančios kariuomenės arsenalą įspūdingu karo grobiu, bet ir suteikė jėgų bei pasitikėjimo, įkvėpė lietuvius naujiems žygiams valstybės labui.

Svarbus kiekvieno piliečio indėlis

Tą pasitikėjimą ir ryžtą veikti Tėvynės labui lapkričio 22 dieną spinduliavo Lietuvos kariuomenės batalionų atstovai Radviliškyje, kai išsirikiavę Aušros aikštėje, prie Pergalės deivės Nikės paminklo, skirto Lietuvos kariuomenės pergalei prieš bermontininkus atminti, iškilmingoje rikiuotėje pagerbė Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyvių atminimą.

Čia, kaip ir prieš šimtą metų, istorinę pergalę šventė kariuomenės kariniai daliniai, kurie tęsia Lietuvos kariuomenės Nepriklausomybės kovų laikotarpio tradicijas ir susiformavo iš būtent tų pulkų, kurie kovėsi Radviliškio mūšyje.

Renginio dalyvius pasveikino Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Gintautas Zenkevičius ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.

G. Zinkevičius sveikinimo kalboje paminėjo, kad tuomet, prieš 100 metų, prie Radviliškio su bermontininkais besikovusių lietuvių drąsa stebėjosi patys bermontininkai, kurie sakė, kad lietuviai kovėsi lyg kazokai. „Ryžtas ir tikėjimas savo jėgomis gali padėti nugalėti ir didesnį priešą“, – sakė jis ir palinkėjo kariams būti nuolat budriems Tėvynės sargyboje.

J. Margaitienė priminė susirinkusiesiems apie kiekvieno lietuvio indėlį į valstybės gerovę. „Šiandien mes patys kuriame savo valstybės ateitį, todėl privalome būti atsakingi ir tesėti pareigą savo laisvei. Kiekvienas turime priminti savo vaikams laisvės istorijos akimirkas, formuoti kilnius idealus ir siekius. Nepamirškime to minėdami svarbias Lietuvos valstybei datas. Esame ne kiekvienas sau, esame visi savo Tėvynei ir jos ateičiai“, – sakė ji.

Parke - karinės technikos paroda

Skrydžiu pergalingą datą švenčiančią Lietuvą ir Lietuvos kariuomenę pasveikino NATO oro policijos misiją vykdantys Belgijos karališkųjų karinių oro pajėgų naikintuvai.

Gėles prie Pergalės deivės Nikės paminklo padėjo Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šauliai.

Tris salves – pergalei prieš bermontininkus Šiaulių-Radviliškio operacijos metu, Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyviams ir šiuolaikinei Lietuvos kariuomenei – iš šiuolaikinio pabūklo iššovė Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai.

Po iškilmingos rikiuotės kariai, lydimi radviliškiečių ir Karinių oro pajėgų orkestro atliekamų žygio dainų ir maršų, Radviliškio miesto gatvėmis nužygiavo į Radviliškio kultūros ir poilsio parką, kuriame visų laukė karinės technikos paroda.

Visi norintieji galėjo įlipti į šarvuotį, pažiūrėti pro oro gynybai skirto ginklo taikiklį, iš arti apžiūrėti haubicą, pakilnoti kitą kareivišką amuniciją, ginklus, pasimatuoti kareivišką liemenę, sužinoti būdus, kaip galima tarnauti Lietuvos kariuomenėje, paragauti kareiviškos košės ir arbatos, kuri tą žvarbią dieną labai tiko.

Istorinę pamoką radviliškiečiams suorganizavo karo istorijos klubo „Grenadierius“ nariai – jie Radviliškio miesto parke suvaidino Radviliškio šturmą ir bermontininkų pralaimėjimą istoriniame mūšyje. Mūšį įdomiai, pateikdamas įvairių įdomių detalių apie bermontininkų ir lietuvių karų susirėmimus prie Radviliškio, komentavo istorikas Karolis Zikaras.

Sušildė vienybės laužas

Po inscenizacijos visi parke buvę radviliškiečiai buvo pakviesti uždegti 100 deglų, nuo kurių liepsnos buvo įžiebtas didžiulis vienybės laužas, sušildęs visus ne tik žvarbią dieną, bet ir įžiebęs vienybės kibirkštį visų širdyse. Ugnies temą ir pergalės džiaugsmą išreiškė ir parke ugnies bei pirotechnikos šou „Aš galiu“ surengę „Viduramžiai LT“ akrobatai.

Dvi dienas trukę Radviliškio kautynių 100-mečio minėjimo renginiai – istorinės ir dalykinės konferencijos, puikūs pranešėjai istorikai Valdas Rakutis, Karolis Zikaras, kariškis ir istorikas Alvydas Tamošiūnas, muziejininkas Sigitas Senulis, Radviliškio jaunimo spektaklis „Aš mylėsiu ir lauksiu“, Lietuvos kariuomenės diena Radviliškyje, NATO oro policijos misiją atliekančių naikintuvų skrydis, pergalės salvės, Lietuvos kariuomenės technikos paroda, karo istorijos klubo „Grenadierius“ interaktyvi istorijos pamoka, komentuota istoriko Karolio Zikaro, 100 fakelų, vienybės laužas, pergalės laiku (17.15 val.) suskambėję Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios varpai ir lokomotyvų sirenos, ugnies šou ir valstybinio ansamblio „Lietuva“ koncertas, radviliškiečio tautodailininko Edmundo Gaubo įspūdingo dydžio horeljefas „1919 m. Radviliškio kautynės“ – visa tai sukūrė puikią nuotaiką. Radviliškiečiai džiaugėsi puikiai paminėtu Radviliškio kautynių šimtmečiu.

Pasiekta strateginė pergalė

Radviliškio kautynių 100-osioms metinėms skirtame renginyje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ (Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų ir Karaliaus Mindaugo husarų batalionų), Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ (Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų, Kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionų), Karinių oro pajėgų (Oro gynybos bataliono, Aviacijos bazės, Ginkluotės ir technikos remonto depo), Krašto apsaugos savanorių pajėgų būriai, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos ir Karo policijos kariai, Lietuvos šaulių sąjungos Gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šauliai ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus moksleiviai, Laisvės kovų sąjūdžio nariai.

Nepriklausomybės kovų metais Lietuvos kariuomenė, sustiprėjusi po kovų su bolševikais, 1919 m. lapkričio 21–22 d. Šiaulių-Radviliškio operacijos metu sumušė Radviliškyje įsitvirtinusias P. Bermonto-Avalovo pajėgas. Pagrindinėje Nepriklausomybės kovų Šiaulių operacijos dalyje – Radviliškio mūšyje – buvo pasiekta strateginė pergalė, įveikiant vieną iš besikuriančios Lietuvos Respublikos priešų ir apsaugant valstybės teritoriją.

Pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Aušros aikštėje, prie Pergalės deivės Nikės paminklo, pagerbtas Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyvių atminimas.
Po iškilmingos rikiuotės kariai, lydimi radviliškiečių ir Karinių oro pajėgų orkestro atliekamų žygio dainų ir maršų, Radviliškio miesto gatvėmis nužygiavo į Radviliškio kultūros ir poilsio parką.
Visi norintieji galėjo įlipti į šarvuotį, pažiūrėti pro oro gynybai skirto ginklo taikiklį, iš arti apžiūrėti haubicą, pakilnoti kitą kareivišką amuniciją, ginklus...
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
 • Jau seniai laikas.
 • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
 • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
 • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas