SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-09-22, Sekmadienis, 10:44:51 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Sveikata Minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Pasiskiepykime ir sukurkime kolektyvinį imunitetą

Minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Pasiskiepykime ir sukurkime kolektyvinį imunitetą

Siekiant skatinti skiepijimus ir apsaugoti visų amžiaus grupių asmenis nuo pavojingų ar mirtinų ligų, paskutinę balandžio savaitę yra minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Imunizacija kasmet padeda išsaugoti milijonus gyvybių ir yra plačiai pripažinta viena iš sėkmingiausių ir ekonomiškiausių sveikatos intervencijų pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje vis dar yra beveik 20 milijonų neskiepytų ir nepakankamai skiepytų vaikų.

Kolektyvinis imunitetas

Svarbu įgyti ne tik individualią apsaugą nuo ligų, bet ir turėti galimybę apsaugoti visuomenę. Siekiant efektyviai valdyti infekcijas, sulėtinti užkrato cirkuliaciją žmonių visuomenėje ar visiškai ją nutraukti, būtina sukurti kolektyvinį imunitetą – skiepais suformuoti pakankamai didelį neimlių žmonių skaičių. Tam tikslui pasiekti reikia paskiepyti 90–95 proc. populiacijos. Pavyzdžiui, norint sustabdyti tymų viruso plitimą, pasiskiepiję turi būti daugiau kaip 95 proc. asmenų.

Vaikų profilaktinių skiepijimų apimtys Radviliškio rajone

Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, vaikai valstybės lėšomis skiepijami nuo keturiolikos infekcijų: tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, Haemophilus influenzae B tipo, poliomielito, tymų, epideminio parotito, raudonukės, pneumokokinės, žmogaus papilomos viruso, meningokokinės ir roto infekcijų.

2018 m. Radviliškio rajone imunoprofilaktinį darbą atliko šešios asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Įvertinus turimus duomenis galima teigti, kad praėjusiais metais Radviliškio rajone buvo pasiektos pakankamai aukštos skiepijimų apimtys. Itin aktualios vaikų skiepijimų apimtys tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina dvejų ir septynerių metų amžiaus vaikams atitinkamai siekė 98,7 proc. ir 96,9 proc. Naujagimių skiepijimas nuo tuberkuliozės ir hepatito B1 siekė 98,9 proc.

Skiepai aktualūs visiems

Kūdikiams, vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems skiepijimo reikia atsižvelgiant į jų amžių, gyvenamąją vietą, darbo pobūdį, kelionių maršrutą, sveikatos būklę ar ankstesnius skiepus. Primename, kad vyresni nei 26 metų amžiaus asmenys gali nemokamai pasiskiepyti nuo difterijos ir stabligės. Asmenims, nukentėjusiems nuo pasiutusių ar įtariamai pasiutusių gyvūnų, yra skiriama pasiutligės imunoprofilaktika.

Jei daugiau laiko praleidžiate gamtoje, rekomenduojame pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, o prieš planuodami tolimesnį išvykimą įsitikinkite, ar visi šeimos nariai yra paskiepyti nuo vakcinomis valdomų ligų, plintančių vienoje ar kitoje šalyje, ar jūsų skiepai yra atnaujinti. Dėl skiepų ar informacijos apie skiepijimo būklę reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su sveikos gyvensenos i...
Nėštumo laikotarpis neabejotinai yra ypatingas kiekvienai moteriai. Išskirtinis dėmesys turėtų...
Nors moterys ir toliau sudaro daugumą motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų, per kelerius met...
Pacientų patogumui nuo 10-ies iki 30 dienų pratęstas kompensuojamųjų vaistų receptų galiojimo...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas