SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-07-05, Sekmadienis, 10:08:35 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Miežaičiuose nuskambėjo vaikų vasaros stovykla „Vasara 2019“

Miežaičiuose nuskambėjo vaikų vasaros stovykla „Vasara 2019“

 • Miežaičiuose nuskambėjo vaikų vasaros stovykla „Vasara 2019“

  Stovyklautojų svajonės, lūkesčiai ir palinkėjimai buvo pririšti prie balionų ir paleisti skristi toli, toli...

 • Stovyklautojų svajonės, lūkesčiai ir palinkėjimai buvo pririšti prie balionų ir paleisti skristi toli, toli...

  Burbulinio futbolo turnyrą laimėjo draugystė.

 • Stovyklautojų svajonės, lūkesčiai ir palinkėjimai buvo pririšti prie balionų ir paleisti skristi toli, toli...

  Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Gražina Žiaunienė stovyklautojus mokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą nelaimingų atsitikimų atvejais.

Dešimties dienų vaikų dienos vasaros stovykla „Vasara 2019“ organizuota įgyvendinant Miežaičių kaimo bendruomenės vietos projektą „Ateitis – mūsų rankose“ pagal vietos plėtros strategiją „VVG „Radviliškio lyderis“ teritorijos vietos plėtros strategija 2016-2023 m.“.

Stovyklos tikslas - užmegzti naujus socialinius ryšius, atskleisti vaikų gebėjimus būti laimingais žmonėmis, geriau pažinti save, mokytis siekti svajonių ir tikslų, įgyti lyderystės, atsakomybės, pareigos jausmo, sveiko gyvenimo būdo įgūdžių, išmokti bendravimo bei tolerancijos meno, susirasti naujų draugų. Stovykla buvo skirta linksmiems, judriems bei truputį padūkusiems vaikams. Stovyklos šūkiai: „Laimingas žmogus – tai aš!“, „Atviras, kūrybingas, atsakingas žmogus – tai aš!“. Į stovyklos veiklas buvo įtraukti 42 Minaičių ir Miežaičių kaimo bendruomenių vaikai bei paaugliai.

Bendruomenių vaikai turėjo galimybę susipažinti tarpusavyje, užmegzti realius ryšius ir draugauti, susirado tikrų, o ne tik internetinių naujų pažinčių. Visa tai prisidėjo prie socialinės atskirties mažinimo. Stovykla veikė nuo liepos 8 iki liepos 19 dienos.

Pirmoji diena prasidėjo susipažinimu. Į stovyklą atvyko dviejų bendruomenių stovyklautojai, todėl buvo sugalvotas stendas „Laimingas žmogus – tai aš“, kuriame kiekvienas stovyklos dalyvis po prisistatymo įrašė savo vardą. Šios dienos programą sudarė stovyklos atidarymas, susipažinimo žaidimai, susiskirstymas į grupes, grupių kapitono, pavadinimų, šūkių, pristatymas. Pirmoji diena stovykloje baigėsi linksmomis krikštynomis, kuriose stovyklautojai atliko įvairias užduotis ir gavo stovyklautojų vizas.

Antroji diena prasidėjo rytine mankšta. Į stovyklą atvyko psichologė Enrika Margienė. Buvo pradėtas penkių užsiėmimų ciklas „Paauglių sėkmės įpročiai“. Dėl skirtingo stovyklautojų amžiaus ir nemažo skaičiaus vaikai buvo padalinti į dvi grupes: vyresniųjų ir mažesnių. Su psichologe jie nagrinėjo temas apie žmogaus augimą, mokėsi pažinti save ir kitus. Po pietų vyko įvairios varžybos, linksmos estafetės.

Trečioji diena buvo skirta išvykai. Stovyklautojai iš Miežaičių ir Minaičių kaimo bendruomenių keliavo Panemunės keliais: aplankė Kauno pilį, Veliuonos krašto muziejų, Raudonės pilį, Panemunės pilį, o pakeliui grožėjosi Nemuno vingiais.

Ketvirtoji diena prasidėjo rytine mankšta ir praėjo turiningai. Iš ryto vyko užsiėmimai su psichologe, buvo diskutuojama apie sudėtingą jausmų pasaulį. Po pietų stovyklautojai pasiskirstė į dvi grupes. Mažesni liko stovykloje. Jie piešė, sprendė kryžiažodžius, o vyresnieji išsiruošė į prasmingą žygį, skirtą darbo kultūros ugdymui. Prisirovę pačių užaugintų gėlių jomis papuošė kryžių Daukučių kaime, kuris jau išnykęs. Aplankė kryžių partizanams, esantį Mažuolių miške, prie kurio taip pat pasodino gėlių. Grįždami į stovyklą gėlių pasodino ir prie Miežaičių kaimo kryžkelės. Ačiū šauniems darbininkams.

Įpusėjus stovyklai vyko burbulinio futbolo turnyras, kurį laimėjo draugystė. Tai buvo geras būdas linksmai ir aktyviai praleisti laiką stovykloje bei išbandyti vienas kitą šiek tiek ekstremalesnio futbolo aikštelėje.

Šeštoji diena buvo intensyvių užsiėmimų diena. Ryte stovyklautojai dirbo su psichologe Enrika Margiene. Po pietų į stovyklą atvyko Miežaičių kaimo bendruomenės bendradarbiavimo partnerio - Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Gražina Žiaunienė. Vyko mokymai „Ir aš galiu padėti“. Stovyklautojai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą nelaimingų atsitikimų atvejais. Ačiū stovyklos viešnioms už suteiktas naudingas žinias

Septinta diena stovykloje prasidėjo susitikimu su psichologe. Vyko ketvirtas užsiėmimas pagal edukacinę programą „Paauglių sėkmės įpročiai“. Vaikai mokėsi, kaip reikėtų išgyventi negyvenamoje saloje, mokėsi valdyti ir spręsti konfliktus. Po pietų į stovyklą atvyko Lietuvos radijo mėgėjų draugijos narys, radijo bangų sporto pasaulio čempionas Rolandas Jokubauskas ir jo kolegos. Stovyklautojai ne tik klausėsi įdomių pasakojimų apie radijo stočių įrengimus bei apie radijo bangų sportą, bet ir turėjo galimybę apsilankyti R. Jokubausko sodyboje, apžiūrėjo įrengtą radijo stotį, aukštas radijo bangų antenas. Dėkojame radijo bangų sporto mėgėjui R. Jokubauskui už skirtą laiką stovyklos vaikams.

Aštuntą dieną stovyklautojai vyko į ekskursiją, kurios metu aplankė Klaipėdos jūrų muziejų ir delfinariumą. Vaikams delfinai paliko neišdildomą įspūdį. Stovyklautojai pasidžiaugė ir Baltijos jūros bangomis. Vaikai aplankė ir Klaipėdos dramos teatrą. Čia jiems teatras dovanojo nemokamą ekskursiją po teatro užkulisius.

Devintąją dieną vaikai nuo ryto dalyvavo užsiėmimuose su psichologe E. Margiene, o po skanių pietų stovyklautojai vyko į Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatą, kuriame susitiko su policijos komisariato kinologų vadu Mariumi Mižutavičiumi bei jo ištikimu draugu - policijos šunimi Kingu. Žavėjomės vado pasakojimais apie šunų dresūrą bei šuns Kingo sugebėjimais surasti narkotikus, sulaikyti nusikaltėlius, mokėjimu žymėti surastą daiktą. Įspūdžių buvo daug, diskusijos tęsėsi autobuse, kol grįžome namo. Dėkojame kinologų vadui Mariui Mižutavičiui už labai įdomų ir naudingą susitikimą.

Paskutinė diena prasidėjo protų mūšiu, kuriame stovyklautojai atsakinėjo į klausimus, susijusius su patirtais įspūdžiais stovyklaujant. Vėliau vyko nuotaikingas madų šou. Po pietų stovyklautojai surašė ant lapelių savo svajones, lūkesčius, palinkėjimus vienas kitam. Lapeliai buvo pririšti prie balionų ir paleisti skristi toli, toli, tarsi kviesdami kitais metais vėl susitikti.
Vaikai pasivaišino stovyklos dalyvių tėvelių padovanotu šakočiu. Patyrę daug nuostabių įspūdžių, atsisveikinę vieni su kitais, stovyklautojai išsiskirstė namo žinodami, kad kitais metais vėl susitiks.
Vaikų dienos vasaros stovykla bus organizuota ir kitais metais. Joje vėl dalyvaus Minaičių ir Miežaičių kaimų bendruomenių vaikai. Tai bus įgyvendinamo vietos projekto „Ateitis mūsų rankose“ tęsinys.
Stovyklos organizatoriai taria ačiū Minaičių kaimo bendruomenės pirmininkei Marytei Trinkienei už prisidėjimą prie vasaros stovyklos organizavimo. Už vaikų pavėžėjimą į stovyklą dėkojame Minaičių kaimo gyventojams Vladui Šlivinskui, Rimai Paurei, Benui Jankūnui, Aušrai Rulienei, Legetėlių kaimo gyventojui Remigijui Petrėčiui, Ramoškių kaimo gyventojai Sonatai Malieškaitei. Už nuoširdų darbą stovyklos metu ačiū Stanislavai Pečiulionienei, Irinai Lisicai, Violetai Vencevičienei, Silvai Volkovienei ir visiems, prisidėjusiems prie sėkmingo stovyklos tikslo ir uždavinių pasiekimo. Iki naujų susitikimų.

Miežaičių kaimo bendruomenės informacija

Burbulinio futbolo turnyrą laimėjo draugystė.
Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Gražina Žiaunienė stovyklautojus mokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą nelaimingų atsitikimų atvejais.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Gegužės 23-27 dienomis Radviliškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai ...
Gegužės 28-oji buvo neeilinė diena Radviliškio rajono Alksniupių jauniesiems gyventojams. Visus...
Vėjuotą birželio 1-osios popietę Žeimių kaimo vaikučiai ir jų tėveliai skubėjo prie bendru...
Gegužės 31 dieną nuaidėjo Alksniupių krašto 460 metų jubiliejus, skirtas krašto kūrėjo Alg...
Radviliškyje vyko tradicinė neįgaliųjų sporto šventė, į kurią suvažiavo Šiaulių, Akmenė...
2014 metai yra paskelbti Šeimų metais. Visuomenės harmonizavimo parke, įsikūrusiame Vaizgakiemy...
Pociūnų krašto gyventojai vakarojo prie Bendruomenės namų. Ten vyko tradicinė, jau šeštus me...
Kairėnų kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo mini...
Palonų daugiafunkcis centras įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo...
Skėmių gyvenvietė išsidėsčiosi prie pagrindinio kelio Šeduva–Kėdainiai, todėl čia labai ...
Pociūnėlių miestelio parke vyko tradicinė Skėmių seniūnijos Šeimos, Vaikų gynimo ir Tėvo d...
Sidabravo bendruomenės nariai paminėjo Gedulo ir vilties dieną. Sidabravo miestelio muziejuje sur...
Tyrulių kaimo bendruomenė įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo m...
Raudondvaryje, prie Kultūros namų, šurmuliavo prekybininkai, iš gyvenvietės kiemų krykštaudam...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną aktyvaus poilsio mėgėjai rinkosi Kalne...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-a...
Baisogalos miestelio teniso kortuose vyko Alfredo Dučinko taurės aštuntosios teniso dvejetų var...
Liepos 6–toji - tai vienijanti, sutelkianti ir kelianti pasididžiavimą diena, nes tik drauge dir...
Šeduvos globos namų gyventojai kartu su įstaigos direktore bei socialine darbuotoja aplankė Burb...
2010 metų lapkritį susikūrusi „Imantų“ bendruomenė iki šiol neturėjo jokio visuomeninio p...
Balsavimas
 • Jau seniai laikas.
 • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
 • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
 • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas