SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-11-24, Antradienis, 17:16:42 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Miežaičių kaimo bendruomenės stovykloje vaikai laiką praleido linksmai ir turiningai

Miežaičių kaimo bendruomenės stovykloje vaikai laiką praleido linksmai ir turiningai

  • Miežaičių kaimo bendruomenės stovykloje vaikai laiką praleido linksmai ir turiningai

    Grūdinių kultūrų ūkyje vaikai susipažino su galinga žemės dirbimo technika ir galėjo įlipti į tikrą kombainą.

  • Grūdinių kultūrų ūkyje vaikai susipažino su galinga žemės dirbimo technika ir galėjo įlipti į tikrą kombainą.
  • Grūdinių kultūrų ūkyje vaikai susipažino su galinga žemės dirbimo technika ir galėjo įlipti į tikrą kombainą.

Miežaičių kaimo bendruomenė tęsia vietos veiklos projekto „Ateitis mūsų rankose“ veiklas. Viena iš jų - dešimties dienų vaikų dienos vasaros stovykla „Vasara 2020“. Stovykla skirta linksmiems, judriems bei truputį padūkusiems vaikams. Joje stovyklavo 42 Miežaičių kaimo bendruomenės ir Minaičių kaimo bendruomenės vaikai.

Pirmą dieną vyko vaikų vasaros stovyklos atidarymas. Stovyklautojai buvo pakrikštyti, organizuoti įvairūs judrieji žaidimai, linksmos estafetės.

Tris dienas stovykloje svečiavosi Lietuvos jūrų skautų organizacijos Jūrų skautija „Divytis“

nariai ir organizacijos įkūrėjas Algimantas Malkevičius. Stovyklautojai buvo supažindinti su skautiška veikla, mokytasi išgyventi gamtoje, veikti komandoje ir savarankiškai. Mokėsi lyderiams reikalingų sąvybių, padėjo mažesniems ir sėmėsi žinių iš labiau patyrusių.

Šaunūs jūrų skautai Titas ir Elijus vedė įvairius praktinius užsiėmimus. Stovyklautojai mokėsi rikiuotės, raporto paslapčių, žaidė jėgos ir pasitikėjimo žaidimus.

Vyko naktinis žygis, kurio metu virėme košę, mokėmės užkurti laužą vienu degtuku, žaidėme „vėliavų karą“, mokėmės maskuotės miške paslapčių. Vyko ir orientacinės varžybos.

Pažintis su jūrų skautų veikla vaikams ir paaugliams buvo įdomi ir patraukli, prisidėjo prie atsakingo, aktyvaus ir sąmoningo jauno žmogaus ugdymo. Nuoširdžiai dėkojame jūrų skautų organizacijos „Divytis“ pirmininkui A. Malkevičiui ir šauniems jūrų skautams Titui ir Elijui už dalyvavimą vaikų vasaros stovykloje.

Penktoji stovyklos diena sutapo su Valstybės diena - Liepos 6-ąja. Vaikai dalyvavo sportinėse rungtyse, linksmose estafetėse, o po pietų - Miežaičių kaimo bendruomenės organizuotoje sporto šventėje.

Šeštoji stovyklos diena prasidėjo visų labai laukta išvyka. Stovyklautojai keliavo į Rokiškį ir Biržus. Aplankėme Rokiškio dvarą. Dalyvavome edukacinėse programose, žaidėme įvairius dvaro žaidimus. Grožėjomės Liongino Šepkaus medžio drožiniais. Sustojome prie nuostabios Rokiškio bažnyčios.

Pasigrožėję Rokiškio senamiesčiu, pasukome į Biržus. Ėjome ilgiausiu pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą, aplankėme Karvės olą, Kirkilų apžvalgos bokštą, pakeliui užsukome į nuostabų levandų ūkį. Kupini neišdildomų įspūdžių grįžome namo. Mūsų vėl laukė darbinga diena.

Septintą dieną lankėmės pas darbščius ir nuoširdžius Minaičių kaimo ūkininkus. Vyresni stovyklautojai į Minaičius keliavo dviračiais. E. ir D. Jankūnų grūdinių kultūrų ūkyje susipažinome su galinga žemės dirbimo technika, kombainais. Vaikams ūkininkas Darius Jankūnas papasakojo apie galingus traktorius, leido įlipti į kombainą. Žmona Rasa parodė rožių kolekciją.

Pasigrožėję nuostabiomis gėlėmis, kūpini įspūdžių patraukėme į V. ir A. Šlivinskų pieno ūkį. Kieme mus pasitiko gerai nusiteikusi ūkio šeimininkė. Apžiūrėjome fermą, kurioje laikomos karvės, pieno šaldymo įrangą, turimą techniką. Ūkio šeimininkė stovyklautojus pavaišino gardaus skonio pieno-ledų kokteiliais.

Aplankę ūkininkus, grįžome prie Minaičių kaimo bendruomenės namų. Čia apžiūrėjome gėlynus, pasodinome pačių užsiaugintų gėlių. Norisi tikėti, kad ką vaikai pasodina patys, tą labiau saugo ir vertina.

Aštuontąją dieną stovyklautojai vyko į Anykščius. Aplankėme Laimės žiburį, Lajų taką, Puntuko akmenį, Šeimyniškėlių piliakalnį. Išbandėme basų kojų sveikatingumo taką, kuris sukėlė daug gerų emocijų.

Paskui pasukome į Ignalinos rajone, Cijonų kaime, esantį „Paukščių kaimą“, kuriame mus pasitiko charizmatiški kaimo gaspadinė ir gaspadorius. Čia turėjome edukacinę programą. Kepėme kiaušinienę - piratakę, gėrėme labai gardų kompotą, su žąsies plunksna rašėme laišką laimės paukštei.

Vaikai pamatė daugiau paukščių, nei kada buvo matę, ir išgirdo jų balsų daugiau, nei kada buvo girdėję. Pasėdėję didžiausiame paukščio lizde, pasisėmę geros nuotaikos grįžome namo.

Devintą stovyklos dieną aplaistė vasariškas lietus, tačiau ji praėjo įdomiai ir naudingai. Į stovyklą atvyko Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai su priešgaisrine technika. Vaikams priminta apie saugų elgesį su ugnimi, parodyta prevencinių filmukų. Gaisrininkų brigada parodė gaisrinę mašiną bei gaisrų gesinimo ir gelbėjimo techniką.

Po pietų stovyklautojai vyko į F. Šlėvės sodininkystės ūkį, esantį Velžių kaime. Jame vaikai ne tik apžiūrėjo auginamus vaismedžius ir vaiskrūmius. Dosnus ūkio šeimininkas leido paragauti auginamų aviečių, trešnių ir jau pagamintų obuolių traškučių. Parodė didžiulį šaldytuvą ir jame esančią įvairią įrangą.

Dešimtą dieną stovyklautojai dalyvavo turiningoje išvykoje Medininkuose. Aplankėme Medininkų pilį, pasigrožėjome joje esančiais eksponatais. Sustojome aukščiausioje Lietuvos vietoje - Juozapinės kalne ir Aukštojo kalvoje. Lipome į žemiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą.

Lankėmės Medininkų žudynių vietoje, kurioje 1991 metų liepos 31 dieną Rygos OMON įvykdytas Medininkų pasienio posto puolimas. Nužudyti septyni jame dirbę Lietuvos pasienio darbuotojai.

Pabuvoję Medininkų apylinkėse pasukome link Kernavės. Čia apžiūrėjome penkis legendomis ir padavimais apipintus piliakalnius, pasigrožėjome nuostabiais gamtos vaizdais. Kupini gerų emocijų grįžome namo.

Štai ir prabėgo dešimt linksmų dienų vaikų vasaros stovykloje Miežaičių kaimo bendruomenėje. Stovyklos organizatoriai tiki, kad stovykla prisidėjo prie turiningo vaikų laisvalaikio praleidimo, padėjo ugdyti sąmoningą ir atsakingą žmogų ir labai džiaugiasi nuoširdžia stovyklautojų padėka.

Stovyklos organizatoriai taria ačiū projekto „Ateitis mūsų rankose“ partnerei - Minaičių kaimo bendruomenei ir jos pirmininkei Marytei Trinkienei už prisidėjimą prie vasaros stovyklos organizavimo.

Už vaikų pavėžėjimą į stovyklą dėkojame Minaičių kaimo gyventojams Vladui Šlivinskui, Rimai Paurei, Legetėlių kaimo gyventojui Remigijui Petrėčiui, Ramoškių kaimo gyventojai Sonatai Malieškaitei. Už nuoširdų darbą stovyklos metu ačiū Stanislavai Pečiulionienei, Irinai Lisicai, Violetai Vencevičienei, Silvai Volkovienei ir visiems, prisidėjusiems prie sėkmingo stovyklos tikslo ir uždavinių pasiekimo.

Dešimties dienų vaikų dienos vasaros stovykla „Vasara 2020“ organizuota įgyvendinant Miežaičių kaimo bendruomenės vietos projektą „Ateitis – mūsų rankose“ pagal vietos plėtros strategiją „VVG „Radviliškio lyderis“ teritorijos vietos plėtros strategija 2016-2023 m.“.

Lina Dikavičienė, Miežaičių kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Gegužės 23-27 dienomis Radviliškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai ...
Gegužės 28-oji buvo neeilinė diena Radviliškio rajono Alksniupių jauniesiems gyventojams. Visus...
Vėjuotą birželio 1-osios popietę Žeimių kaimo vaikučiai ir jų tėveliai skubėjo prie bendru...
Gegužės 31 dieną nuaidėjo Alksniupių krašto 460 metų jubiliejus, skirtas krašto kūrėjo Alg...
Radviliškyje vyko tradicinė neįgaliųjų sporto šventė, į kurią suvažiavo Šiaulių, Akmenė...
2014 metai yra paskelbti Šeimų metais. Visuomenės harmonizavimo parke, įsikūrusiame Vaizgakiemy...
Pociūnų krašto gyventojai vakarojo prie Bendruomenės namų. Ten vyko tradicinė, jau šeštus me...
Kairėnų kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo mini...
Palonų daugiafunkcis centras įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo...
Skėmių gyvenvietė išsidėsčiosi prie pagrindinio kelio Šeduva–Kėdainiai, todėl čia labai ...
Pociūnėlių miestelio parke vyko tradicinė Skėmių seniūnijos Šeimos, Vaikų gynimo ir Tėvo d...
Sidabravo bendruomenės nariai paminėjo Gedulo ir vilties dieną. Sidabravo miestelio muziejuje sur...
Tyrulių kaimo bendruomenė įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo m...
Raudondvaryje, prie Kultūros namų, šurmuliavo prekybininkai, iš gyvenvietės kiemų krykštaudam...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną aktyvaus poilsio mėgėjai rinkosi Kalne...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-a...
Baisogalos miestelio teniso kortuose vyko Alfredo Dučinko taurės aštuntosios teniso dvejetų var...
Liepos 6–toji - tai vienijanti, sutelkianti ir kelianti pasididžiavimą diena, nes tik drauge dir...
Šeduvos globos namų gyventojai kartu su įstaigos direktore bei socialine darbuotoja aplankė Burb...
2010 metų lapkritį susikūrusi „Imantų“ bendruomenė iki šiol neturėjo jokio visuomeninio p...
Balsavimas
  • Pritariu, nes senjorams tai būtų didelė paspirtis.
  • Manau, kad reikia didinti esamas pensijas, o ne įvedinėti naujas.
  • Nepritariu, nes jaunos šeimos su vaikais dabar gyvena skurdžiau už senjorus.
  • Jeigu biudžete yra pinigų - kodėl gi ne. Bet tai turi būti daroma ne iš paskolų.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas