SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-06-05, Penktadienis, 22:29:00 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Miežaičių kaimo bendruomenė sėkmingai įgyvendina projekto „Ateitis mūsų rankose“ veiklas

Miežaičių kaimo bendruomenė sėkmingai įgyvendina projekto „Ateitis mūsų rankose“ veiklas

  • Miežaičių kaimo bendruomenė sėkmingai įgyvendina projekto „Ateitis mūsų rankose“ veiklas

    Vilnos vėlimo užsiėmimų dalyvės negalėjo atsidžiaugti savo darbo vaisiais. Vienos nusivėlė sagę, šalį, pirštines, kitos – net ir patogias, šiltas šlepetes, kepures, liemenes.

  • Vilnos vėlimo užsiėmimų dalyvės negalėjo atsidžiaugti savo darbo vaisiais. Vienos nusivėlė sagę, šalį, pirštines, kitos – net ir patogias, šiltas šlepetes, kepures, liemenes.

Miežaičių kaimo bendruomenė siekia stiprinti Miežaičių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojų bendruomeninį sutelktumą, skatina gyventojus spręsti vietos bendruomenei svarbius klausimus, todėl vasaros pabaigoje organizuotas kraštiečių susitikimas – konferencija ,,Yra tokių be tėviškės negalinčių“, įgyvendinant Miežaičių kaimo bendruomenės vietos projektą ,,Ateitis – mūsų rankose“ pagal vietos plėtros strategiją „VVG „Radviliškio lyderis“ teritorijos vietos plėtros strategija 2016-2023 m.“. Susitikimas padėjo užsimegzti naujus ryšius tarp išvykusių ir kaimuose gyvenančių kraštiečių. Gera sugrįžti į tėviškę, kur esi laukiamas, kur patiri bendrystės jausmą, kai galvoji ne tik apie save, bet ir apie savo artimuosius, apie tuos, kurie šalia ir tuos, kurių jau nebėra. Mūsų kaimuose nedaug telikę, todėl pabuvimas kartu, kai iš įvairių Lietuvos kampelių pavakaroti į tėviškę sugrįžo kraštiečiai, buvo labai laukiamas. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Radviliškio šv. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje. Vakare šventės dalyviai rinkosi į bendruomenės namus, kur vyko susitikimas konferencija ,,Yra tokių be tėviškės negalinčių“. Konferenciją vedė bendruomenės pirmininkė Lina Dikavičienė ir iš Klaipėdos į gimtus namus grįžusi Greta Matuzaitė. Susirinkusius kraštiečius pasveikimo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio seniūnijos seniūnė G. Kuraitienė.

Bendruomenės viešojoje erdvėje buvo pakeltos Lietuvos valstybinė ir Miežaičių kaimo bendruomenės vėliavos, kurias bendruomenė įsigijo iš projektinių lėšų. Vėliavos ugdo pilietiškumą, patriotiškumą, reprezentuoja bendruomenės vienybę. Bendruomeniškumo įtvirtinimui pastatytas koplytstulpis, kuriame pavaizduotas sėjėjas Izidorius – tai tarsi padėka mūsų protėviams už jų sunkų kasdieninį darbą. Tai tarsi kvietimas jaunimui, vaikams burtis į bendruomenę, išvykusiems grįžti į gimtinę, sėti bendruomeniškumo sėklas iš kurių išaugtų geri darbai. Koplytstulpį išdrožė liaudies meistras Edvardas Belokopitovas, o saulutę nukalė kalvis tautodailininkas Stanislovas Špukas. Tikrasis koplytstulpių gyvenimas prasideda nuo pašventinimo, nes nešventintas koplytstulpis yra suprantamas tik kaip paprastas daiktas. Pašventinimo ceremonijoje dalyvavo Radviliškio šv. Mergelės Marijos gimimo bažnyčios kunigas E. Zeidotas.

Toliau konferenciją tęsė bendruomenės pirmininkė. Ji pristatė įgyvendinamą projektą, pasidžiaugė, kad šiai mūsų veiklai buvo skirtas finansavimas, todėl galėjome įsigyti vėliavų stiebus, pastatyti tėviškėnų atminimui koplytstulpį. Džiugu, kad į bendruomenės gyvenimą gražiai integravosi jaunimas. Jie gina bendruomenės garbę bendruomenių sąskrydžiuose, įvairiose sportinėse varžybose, dalyvauja bendruomenės organizuojamose šventėse, patys pagal galimybes susitvarkė krepšinio aikštelę ir turiningai leidžia laisvalaikį.

Sveikinimo žodį susirinkusiems kraštiečiams tarė Miežaičių kaimo gyventoja Stanislava Pečiulioninė. Prisiminimais pasidalino iš Ispanijos į gimtus namus trumpam užsukusi Elytė Daknytė - Plungienė. Organizatoriai džiaugės konferencijoje matydami gerbiamą kraštietę Virginiją Plukaitę – Balčiuvienę, kurį dalinosi šiltais prisiminimais apie praleistas vaikystės ir jaunystės dienas Daukučių kaime. Konferencijos organizatoriams padėkojo kraštietis, liaudies meistras, buvęs Miežaičių kaimo gyventojas Antanas Pečiulionis su žmona Jurgita.

Konferencijos pabaigoje bendruomenės pirmininkė L. Dikavičienė kvietė visus dažniau sugrįžti į tėviškę, dažniau aplankyti tėvus, draugus, gimines. Naudokimės Tėvynės dovanotais sparnais, bet nepamirškime ir tvirtų savo šaknų.

Prieš rašant paraišką projektui ,,Ateitis mūsų rankose“, buvo diskutuota su bendruomenės žmonėmis. Diskusijose paaiškėjo kad žmones nori dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose. Atgaivinant ir puoselėjant senųjų amatų tradicijas, į projekto veiklas įtraukėme aštuonis vilnos vėlimo užsiėmimus, į kuriuos atvykdavo dvidešimt dalyvių. Neturime bendruomenėje mokančių velti vilną todėl, projekto dėka, galėjome kreiptis į profesionalius vilnos vėlėjus. Mums padėti sutiko profesionali vilnos vėlėja iš Vilniaus Ž. Audickienė. Savo darbą išmananti profesionalė sugebėjo sudominti vilnos vėlimu užsiėmimų dalyvius, suteikė profesionalių žinių Protėvių kultūrą bei gyvenimo būdą pažinti norėjusios merginos ir moterys turėjo labai gerą progą susipažinti su įdomiu vilnos vėlimo amatu ir savo rankomis pabandyti pasigaminti dirbinių iš avių vilnos. Vėlimo technologės ir dizainerės Žavintos Audickienės vadovaujamas kolektyvas, per kiekvieną susitikimą po keletą valandų triūsė prie vėlimo darbų. Pažintis su vilna prasidėjo nuo smulkių darbelių – sagės, karoliukų sau, mamai, dukrai ar geriausiai draugei. Užsiėmimų vadovė supažindino su vilnos vėlimo būdais. Vilną velti galima sausuoju ir šlapiuoju būdu. Sausuoju būdu veliami aksesuarai, žaislai, sagės, interjero detalės. Vilna badoma specialiomis adatomis, vilnos plaukeliai sukimba tarpusavyje. Šlapiajam vėlimui naudojamas vanduo ir muilas. Šlapiojo veltinio technika leidžia suvelti itin didelius darbus, tokius kaip rūbai, kilimai, batai. Užsiėmimų dalyvės negalėjo atsidžiaugti savo darbo vaisiais. Vienos nusivėlė sagę, šalį, pirštines, kitos – net ir patogias, šiltas šlepetes, kepures, liemenes. Smagu buvo pajusti, kad iš tokio lengvo, padrikusio pluošto kruopščiai triūsiant galima savo pačių rankomis nusivelti mielus, patvarius daiktus ir iš pamokos išeiti ne basomis, o apsiavus puikiu savadarbiu avių kailio apavu ar apsigobus nuostabiausių spalvų šaliu.

Vėlimo užsiėmimų metu bendruomenės namuose buvo daug šiltų emocijų. Malonus pabuvimas ir pasiplepėjimas su kaimynėmis, užsiėmimai su švelnia, šilta vilna, kuri nepastebimai virsdavo žaviausiu meno kūriniu, sukūrė visapusišką harmoniją. Tai buvo tikra terapija visoms užsiėmimų dalyvėms.

Lina Dikavičienė, Miežaičių kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Gegužės 23-27 dienomis Radviliškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai ...
Gegužės 28-oji buvo neeilinė diena Radviliškio rajono Alksniupių jauniesiems gyventojams. Visus...
Vėjuotą birželio 1-osios popietę Žeimių kaimo vaikučiai ir jų tėveliai skubėjo prie bendru...
Gegužės 31 dieną nuaidėjo Alksniupių krašto 460 metų jubiliejus, skirtas krašto kūrėjo Alg...
Radviliškyje vyko tradicinė neįgaliųjų sporto šventė, į kurią suvažiavo Šiaulių, Akmenė...
2014 metai yra paskelbti Šeimų metais. Visuomenės harmonizavimo parke, įsikūrusiame Vaizgakiemy...
Pociūnų krašto gyventojai vakarojo prie Bendruomenės namų. Ten vyko tradicinė, jau šeštus me...
Kairėnų kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo mini...
Palonų daugiafunkcis centras įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo...
Skėmių gyvenvietė išsidėsčiosi prie pagrindinio kelio Šeduva–Kėdainiai, todėl čia labai ...
Pociūnėlių miestelio parke vyko tradicinė Skėmių seniūnijos Šeimos, Vaikų gynimo ir Tėvo d...
Sidabravo bendruomenės nariai paminėjo Gedulo ir vilties dieną. Sidabravo miestelio muziejuje sur...
Tyrulių kaimo bendruomenė įsijungė į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo m...
Raudondvaryje, prie Kultūros namų, šurmuliavo prekybininkai, iš gyvenvietės kiemų krykštaudam...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną aktyvaus poilsio mėgėjai rinkosi Kalne...
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Sidabravo miestelio ir bažnyčios 185-a...
Baisogalos miestelio teniso kortuose vyko Alfredo Dučinko taurės aštuntosios teniso dvejetų var...
Liepos 6–toji - tai vienijanti, sutelkianti ir kelianti pasididžiavimą diena, nes tik drauge dir...
Šeduvos globos namų gyventojai kartu su įstaigos direktore bei socialine darbuotoja aplankė Burb...
2010 metų lapkritį susikūrusi „Imantų“ bendruomenė iki šiol neturėjo jokio visuomeninio p...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas