SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-08-23, Penktadienis, 01:15:06 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Bendruomenės Miežaičių bendruomenės gyvenimas tampa spalvingesnis

Miežaičių bendruomenės gyvenimas tampa spalvingesnis

  • Miežaičių bendruomenės gyvenimas tampa spalvingesnis

    Projektas padeda aktyvinti kaimo bendruomenes, įtraukiant jaunimą į bendruomenės gyvenimą, ugdant jaunų žmonių pareigingumą, atsakomybę ir savanorišką veiklą.

Miežaičių kaimo bendruomenė įgyvendina vietos projektą „Ateitis mūsų rankose“ (projekto Nr. RADV-LEADER 6B-JKS-4-) pagal „VVG „Radviliškio lyderis“ teritorijos vietos plėtros strategiją 2016-2023 m.“ Projekto įgyvendinimas dar tik įsibėgėja, bet jau galime pasidžiaugti jo teikiama nauda.

Už gautas lėšas įsigijome vejos pjovimo traktorių, kuris išsprendė žolės pjovimo problemas. Mūsų viešoji erdvė dabar tvarkinga, o tvarkinga aplinka skatina ne tik vaikus, jaunimą, bet ir kitus kaimo gyventojus dalyvauti bendruomenės veikloje.

Nusipirkome lauko baldus, kuriuos naudojame per vilnos vėlimo užsiėmimus. Turime lauko palapinę, kurią skleisime artėjančios Valstybės dienos minėjimo proga ir vaikų dienos vasaros stovyklos metu. Įsigijome du 6 metrų stiklaplasčio vėliavų stiebus.

Pas mus biblioteka uždaryta seniai, bet buvo paliktos knygos, kurių neturėjome kur sudėti. Už gautas lėšas, įsigijome naują lentyną knygoms sudėti. Įrengėme nedidelę bibliotekėlę, kurioje gyventojai galės pasiimti knygų.

Įgyvendinamos projekto veiklos prisideda prie gyvenimiškos patirties perdavimo jaunimui, siejant veiklą su darbo kultūros ugdymu. Turėjome prisirinkę gėlių sėklų, jas pasėjome kartu su bendruomenės vaikais ir paaugliais. Išaugintas gėles kartu su vaikais pasodinome prie bendruomenės namų. Vasaros stovyklų metu mokysime vaikus ir paauglius jas prižiūrėti. Tai ugdys darbo kultūrą, nes ką vaikai pasodins patys, tą jie labiau saugos ir vertins.

Manome, kad įgyvendinamas projektas prisideda ir prie savanoriškų iniciatyvų atsiradimo. Miežaičių kaimo vyrai, paskatinti aktyvaus kaimo gyventojo Svajūno Simaičio, sutvarkė aplinką prie kaime esančios maudyklos, o jaunimas, niekieno neraginamas, ruošiasi sutvarkyti krepšinio aikštelę.

Prieš rašydami projektą keletą kartų diskutavome su bendruomenės žmonėmis. Supratome, kad jie norėtų dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose. Projekto „Ateitis mūsų rankose“ dėka galime pasiūlyti vilnos vėlimo užsiėmimus. Neturime bendruomenėje žmonių, mokančių velti vilną, todėl mums talkina profesionali vilnos vėlimo technologė, dizainerė Žavinta Audickienė.

Savo darbą puikiai išmananti profesionalė sugeba sudominti dalyves, suteikia profesionalių žinių. Vilnos kelią pradėjome nuo pažinties su vilnos rūšimis, sužinojome, kas yra karšinys, o kas - sluoksna. Vėlėme sages, karoliukus, pirštines, dekoravome gaminius įvairiais pluoštais. Jau nuo pirmų užsiėmimų supratome, kad veliant vilną būtina kantrybė, tačiau kartu tai yra ir puiki terapija, nes veliant vieniems pavyksta išlieti susikaupusias emocijas, kitiems atsipalaiduoti.

Užsiėmimai stiprina tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Į užsiėmimus pavyko įtraukti daugiavaikes šeimas, senjorus, socialiai remiamus kaimo gyventojus. Bandome užmegzti naujus socialinius ryšius su kaimynine Minaičių kaimo bendruomene. Džiugu, kad ir šios bendruomenės atstovai, paraginti bendruomenės pirmininkės M. Trinkienės, įsijungė į užsiėmimus. Tikimės ateityje sulaukti daugiau dalyvių. Iš viso bus organizuoti aštuoni vilnos vėlimo užsiėmimai.

Džiaugiamės šiuo projektu, nes jis prisideda prie mūsų iniciatyvų, kurių dėka galime padovanoti bendruomenės žmonėms įsimintinų veiklų. Projektas padeda aktyvinti kaimo bendruomenes, įtraukiant jaunimą į bendruomenės gyvenimą, ugdant jaunų žmonių pareigingumą, atsakomybę ir savanorišką veiklą.

Lina Dikavičienė, Miežaičių kaimo bendruomenės pirmininkė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Pagausėjo Šeduvos šaulių gretos, nes neseniai jaunaisiais šauliais tapo net šešiolika vietini...
Kiekvienais metais Beinoravos kaimo bendruomenė vykdo projektą Motinos dienai paminėti, todėl ir...
Radviliškio rajono neįgalieji Motinos dieną pasitiko prasmingu renginiu, kuriam svetingai duris a...
Gražią ir saulėtą sekmadienio popietę Šiaulėniškių bendruomenės kiemelyje vyko Atvelykio ...
Balsavimas
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
  • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
  • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas