NULL

Meskime svorį paprasčiau: chirurgo patarimai

Nors daugelis artėjant vasarai suskubo mesti svorį, tačiau reikia nepamiršti, kad sveikas kūnas, turi būti „reikalingas“ žmogui visus metus. Ne dėl grožio, tačiau dėl sveikatos, kuri neatsiejama nuo gyvenimo be nereikalingų kilogramų.

Visgi, viskas tik skamba labai paprastai, tačiau realybėje svorio metimas yra rimtas darbas. Apie tai kalbamės su chirurgu Nerijumi Kaseliu, kuris Lietuvoje puikiai žinomas dėl savo atliekamų skrandžio mažinimo operacijų.

Ne visada svorio metimas įmanomas dieta

Daugeliui žmonių atrodo, kad pats paprasčiausias svorio metimo būdas yra dieta, kuri tuo metu sumažina kalorijas ir natūralu, kad svoris krenta. Visgi, chirurgas akcentuoja, kad toks svorio metimo būdas gali būti dar didesnė kilpa, kadangi pradėjus valgyti įprastai – svoris sugrįš dar didesnis. „Reikia suprasti, kad svorio metimui reikalingas ne trumpalaikis tam tikrų priemonių derinys, tačiau visas komplektas, kuris padeda pasiekti norimus rezultatus. Galiausiai, kartais nepadeda net ir dietos, kadangi nutukimo laipsnis didelis. Tuomet reikalingos skrandžio mažinimo operacijos“, – pasakoja chirurgas.

Kodėl mes persivalgome?

Natūralu, kad dažniausiai svorio augimo priežastis yra nesaikingas valgymas, tad kaltinti tik storus kaulus bei hormonus, deja, nepavyks. Tiesa, reikia ieškoti persivalgymo priežasčių, kurios labai dažnai būna psichologinės.

Kai pas mus ateina žmonės, kuriems reikalingos skrandžio mažinimo operacijos – mes jiems pirmiausia siūlome pasikalbėti su psichologu, kuris gali padėti suprasti persivalgymo priežastis“, – pasakoja N. Kaselis. „Nuostabu tai, kad kartais tikrai pavyksta atrasti tas priežastis ir kai nutukimo riba nėra labai didelė – žmogus pats pradeda mesti svorį be mūsų pagalbos. Taigi operacija tik paskutinis žingsnis, kurio verta ir kurį mes siūlome imtis“.

Tinkamas mitybos režimas

Trumpalaikės dietos, kaip minėjo chirurgas, dažniausiai padeda pasiekti ir labai trumpalaikius rezultatus, tad siūlome keisti mitybą ne mėnesiui, tačiau visam gyvenimui. „Kasdien reikia valgyti daugiau daržovių, tačiau taip pat ir nepamiršti baltymų šaltinių, žinoma, gerti kuo daugiau vandens ir tuo pačiu suprasti, kad Jūsų kūnas nėra šiukšlių dėžė į kurią reikia dėti greitai pagaminamus pusfabrikačius“.

Akivaizdu, kad nėra jokio stebuklo, tačiau ilgus metus maitinantis netinkamai gana sunku keisti įpročius. Gydytojas rekomenduoja užsukti į jo puslapį gastroklinika.lt, kuriame dalinasi patarimais – kaip maitintis sveikiau ir kaip atsisakyti neteisingų įpročių, kurie tampa augančio svorio priežastimi.

Nepavyksta kovoti pačiam

Visgi, kova su dideliu svoriu yra kur kas rimtesnis darbas nei kada nors teko pagalvoti. Ir dažniausiai tai geriausiai supranta tie, kuriems bent kartą teko tai daryti. Žinoma, ir gydytojai, kurie stengiasi padėti žmonėms susigrąžinti gyvenimą ir ne tik mesti svorį, tačiau taip pat ir pakeisti mitybos įpročius, kurie pagerins ne tik fizinį, tačiau ir psichologinį žmogaus gyvenimą.

Kiekvienas pacientas yra asmenybė, kuri mums labai svarbi ir kuriai norime padėti. Darome ką galime, tačiau reikia ir jo paties noro bei pastangų“, – priduria chirurgas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE