SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-20, Ketvirtadienis, 10:44:34 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Lizdeikos gimnazistai – respublikinio projekto dalyviai

Lizdeikos gimnazistai – respublikinio projekto dalyviai

  • Lizdeikos gimnazistai – respublikinio projekto dalyviai

    Iš Katedros aikštės leidomės į ekskursiją po Vilniaus kiemelius, išgirdome daug įdomių pasakojimų apie Vilniuje gyvenusias istorines asmenybes – moteris.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 3C klasės gimnazistų komanda – Šarūnas Bernotavičius, Gintaras Krivickas, Karolina Kupreščenkaitė – su mokytojomis Vaida Jankūniene ir Gražina Pilypiene įsijungė į edukacinio projekto „Moterys, kūrusios ir kuriančios valstybę“, skirto balsavimo teisės moterims suteikimo šimtmečiui paminėti, veiklą.

Buvo sutarta parengti filmuką apie Gabrielę Petkevičaitę-Bitę – vieną iš pirmųjų ir ryškiausių besikuriančios lietuviškos visuomenės veikėjų, publicistę, lietuviškų laikraščių bendradarbę, rašytoją, pedagogę, filantropę.

Dar vasarą apsilankėme Puziniškyje, kur G. Petkevičaitės-Bitės gimtinėje yra įkurtas muziejus. Kitą kartą važiuodami kartu pasikvietėme ir visą klasę. Iš mūsų sukauptos medžiagos, minčių, pastebėjimų, įspūdingo, jautraus muziejininkės Irenos Lesvinčiūnienės pasakojimo ir gimė filmas „Moterys, kūrusios Lietuvą: Gabrielė Petkevičaitė-Bitė“.

Sausio 24 dieną buvome pakviesti į baigiamąjį renginį Vilniuje, jis vyko Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Buvo įdomu susipažinti su kitais projekto darbais, pasidžiaugti moksleivių kūrybiškumu, sužinoti apie svarbias, ryškias Lietuvos moteris.

Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti ne tik materialiomis dovanomis – iš Katedros aikštės leidomės į ekskursiją po Vilniaus kiemelius, išgirdome daug įdomių pasakojimų apie Vilniuje gyvenusias istorines asmenybes – moteris.

Gražina Pilypienė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas