SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-09-18, Penktadienis, 09:59:24 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Lizdeikos gimnazijoje surengta tradicinė „Tyrėjų diena“

Lizdeikos gimnazijoje surengta tradicinė „Tyrėjų diena“

  • Lizdeikos gimnazijoje surengta tradicinė „Tyrėjų diena“

    Radviliškio Lizdeikos gimnazijos organizuojama tiksliųjų ir gamtos mokslų konferencija – tai žingsnis į mokinių mokslinio mąstymo formavimą.

Lapkričio 20 dieną Radviliškio Lizdeikos gimnazija sukvietė rajono gimnazijų I–IV, progimnazijų ir pagrindinių mokyklų 8–10 klasių bei jų gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojus į tradicinę konferenciją „Tyrėjų diena - 7“.

Šio renginio iniciatorės: matematikos mokytoja metodininkė Jurgita Caporkienė ir biologijos mokytoja metodininkė Asta Šmukštienė, kartu su Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriumi ir Lizdeikos gimnazijos mokytojais jau septintus metus suteikia galimybę mokiniams susitikti su įvairiais lektoriais: mokslininkais, aukštųjų mokyklų dėstytojais, studentais, rajono įstaigų atstovais.

Lizdeikiečiams ir gimnazijos svečiams buvo pasiūlyta net 20 skirtingų veiklų. Abiturientai ir trečiokai gimnazistai domėjosi studijomis Vilniaus Gedimino technikos universitete, kurias pristatė Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro vyr. specialistė Valerija Bernotienė. Šio universiteto atstovai pakvietė atlikti ir daug praktinių užsiėmimų: mokiniai išbandė du robotizuotus žaislinius įrenginius, valdomus telefonu, išsiaiškino, kaip išmanioji gamyba taikoma praktikoje, dalyvavo robotų varžybose. Fundamentinių mokslų fakulteto bioinžinerijos studentai užsiėmime „Spalvotas bioinžinerijos gyvenimas“ atliko eksperimentus degindami skirtingas druskas, įtraukė mokinius į Kahoot žaidimą ir geriausiai pasirodžiusius apdovanojo universiteto atributika. Kelių katedros atstovai mokinius pakvietė į protų mūšį „Nemesk kelio dėl takelio“. Čia mokiniai sprendė eismo saugumo, geležinkelių ir miestų inžinerijos problemas.

Vytauto Didžiojo universiteto dr. Violeta Vaitkevičienė sudomino mokinius magiškąja chemija atlikdama eksperimentus su metalų junginiais, o Radviliškio Lizdeikos gimnazijos chemijos mokytoja Daiva Krištopaitė-Larina pakvietė stebėti įdomiuosius cheminius bandymus.

Gimnazijos sporto salėje pastatytas kupolas viliojo užeiti į vidų. Čia įsikūręs sferinis kinas demonstravo filmą „Kūno kodas“. Žiūrovai turėjo galimybę „įlįsti“ į žmogaus vidų, išvysti dar niekur neregėtų vaizdinių ir pagilinti biologijos žinias, o laikinai įkurtoje fotolaboratorijoje įvairių klasių mokiniai improvizavo gamtos temomis ir nusifotografavę tuojau pat eksponavo nuotraukas visai mokyklos bendruomenei.

Mokinius sužavėjo Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto lektoriaus Remigijaus Kaliaso pristatyta smagioji elektronika bei šiauliečių robotikos užsiėmimai, o VDU doc. Judita Kasperiūnienė pristatydama interaktyvias multimedijų technologijas aiškino, kaip šiandien kuriamas skaitmeninis turinys, ir perspėjo, jog turime neužmiršti, kad išmaniosios technologijos, įrankiai tarnauja mums, o ne mes jiems.

Nepamiršti žmogiškųjų vertybių technikos pasaulyje pakvietė Lizdeikos gimnazijos mokytojos Inga Zabulienė ir Ana Savickienė. Jos kartu su mokiniais analizavo ir interpretavo Kryžiaus kelio stotis šių laikų kontekste, o paskaitoje apie žmogaus gyvybės kultūrą lektoriai aiškino, kaip priimti ir valdyti savo ir kitų lytiškumo raišką.

Edukacinė programa „Sveikos mitybos principai, ekologiškų aliejų pristatymas ir natūralios sudėties kremo gamyba“ pritraukė daug dalyvių, nes UAB vaistinės „Valerijonas“ direktorė-vaistininkė Almyra Girdenienė ne tik paaiškino, kokie aliejai yra kam tinkami, bet ir pamokė, kaip pasigaminti natūralios sudėties kremo.

Konferencijos dalyviai domėjosi, kaip pasirūpinti ne tik išore, bet ir vidumi. Juos konsultavo Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojos. Norintieji galėjo atlikti pilną segmentinę kūno sandaros analizę bei pasitikrinti streso lygį.

Finansinio raštingumo užsiėmimas „Pirk dramblį“ mokė sąmoningai planuoti savo lėšas, aiškino, kaip taupyti, kodėl žmonės turi atsakingai naudotis greitaisiais kreditais, o „Žemaitijos pieno“ atstovė Mantė Zuvavičienė supažindino mokinius su eksportu ir dukterine įmone Prancūzijoje.

Nebe pirmus metus jaunieji tyrėjai susipažįsta su insektariumo, vienintelio Lietuvoje specializuoto zoologijos sodo, esančio Palangoje, kolekcija.

Šiemet mokiniai sužinojo įdomių faktų apie 16 gyvūnų rūšių, nagrinėjo ekologines temas. „Gamtosaugos projektų vystymo fondo“ biologai didžiausią dėmesį skyrė supažindinimui su nakties grobuonimi - namine pelėda.

Tą pačią dieną biologijos mokytoja metodininkė Lionė Semeniukienė organizavo edukacinę išvyką į Kauną. Grupė mokinių lankėsi Kauno Vytauto Didžiojo universiteto žemės ūkio akademijoje, kur dalyvavo paskaitose ir atliko praktikos darbus.

„Tyrėjo dienos – 7“ dalyviai įsiliejo į daugybę įvairiausių veiklų, kurios sužadino jų smalsumą, mokymosi motyvaciją, mąstymą, paskatino aktyviai dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose, praturtino mokinių žinias.

Rita Šimkuvienė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko profesinio mokymo įstaigų vadovų...
UNESCO pažymint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė bib...
Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė, jau penktoji regioninė Dorinio ugdy...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus ...
Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Europos dienai.
Niekas negalėtų prieštarauti minčiai, jog teatras yra stebuklų stebuklas. Stebuklas dėl to, ka...
Gegužės 22 dieną į Radviliškio sporto areną iš visų Lietuvos kampelių rinkosi stipriausieji...
Pagėgiuose vyko Lietuvos mokinių jaunių laisvųjų imtynių pirmenybės, kuriose varžėsi pajėg...
Būrys Radviliškio rajono maironiečių iš Pakalniškių ir Alksnupių pagrindinių mokyklų (vado...
Gegužės 21 dieną Šeduvos gimnazijos bendruomenę nustebino eisena, lydima mokinių pučiamojo or...
Gegužės 30-31 dienomis Radviliškio Vaižganto progimnazijos 8-okė Tautvydė Dorofėjūtė (mokyt...
Šaukoto pagrindinę mokyklą sudrebino galingas renginys - penkių rajono mokyklų susitikimas. Ši...
Vasarinė saulė ir vasarinis vėjas pagaliau atvyko ir į mūsų šalį. Su Jumis visais, mažais i...
Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko penktoji rajono maironiečių literatūrinė stovykla „...
Šeduvos gimnazijos sode gerinti mokytojų ir mokinių santykiai neformalioje aplinkoje. Čia vykusi...
Sveiki, mielieji „Radviliškio naujienų“ laikraščio „Vaikų skilties“ skaitytojai. Primin...
Birželio 2–13 dienomis Baisogalos mokyklos–darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdy...
Sveiki, mielieji „Vaikų skilties“ skaitytojai. Po gan lietingų dienų susitinkame šiltame ir ...
Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje septintąjį kartą vyko tradicinis respublikinis kaimo ...
Trys Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro šaltkalvio specialybės mokiniai atliko dar...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas