SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-08-23, Penktadienis, 11:53:47 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Švietimas Lizdeikiečiai netradiciškai mokėsi istorijos ir pilietiškumo

Lizdeikiečiai netradiciškai mokėsi istorijos ir pilietiškumo

  • Lizdeikiečiai netradiciškai mokėsi istorijos ir pilietiškumo

    Pamoka kitoje erdvėje leidžia geriau suprasti atskiro dalyko medžiagą, motyvuoja mokinius, nes praktiškai pamatoma, išbandoma tai, kas klasėje neįmanoma.

Tradiciškai istorijos mokytojų iniciatyva Lizdeikos gimnazijos antrokai vyko į Vilnių, į Lietuvos Respublikos Seimą. Kuo tikslingiau naudotos tolimos kelionės galimybės: be Seimo suplanuota aplankyti Valstybės pažinimo centrą prie Prezidento kanceliarijos bei Okupacijų ir laisvės kovų muziejų. Kelionei vadovavo, veiklas organizavo mokytojos Laima Maminskienė, Ana Savickienė, Vaida Jankūnienė, tikinčios, jog tokia mokinių pilietiškumo ugdymo, istorijos pažinimo forma paveikiausia.

Pirmiausia, paisydami griežtos Seimo nario Vytauto Juozapaičio, maloniai sutikusio priimti savo kraštiečius, darbotvarkės, visi skubėjo į Seimo rūmus. Malonu buvo įsitaisyti Mėlynosios salės minkštose kėdėse, naudotis technine įranga ir bendrauti su radviliškiečiu, žymiu Lietuvos kultūros asmeniu, o dabar Seimo nariu. Mokiniai išklausė samprotavimų apie gyvenimo kelio pasirinkimą, mokymosi vertingumą, pareigą dirbti Tėvynei, visuomenei, kurią V. Juozapaitis įvardijo kaip tam tikrą tarnystę.

Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojos, tarp kurių buvo ir Lizdeikos gimnazijos absolventė Monika Kutkaitytė, vedė į pažintinę ekskursiją. Aplankytos įvairios erdvės: istorinė Kovo 11-osios Akto salė, Lietuvos Tarybos, Konstitucijos salės, naujai įrengta, kompiuterizuota įstatymų leidėjų darbo vieta, Spaudos konferencijų salė, Žurnalistų kambarys, kitos. Atidžiai apžiūrėtas Sausio 13-osios memorialas.

Toliau, pasiskirstę į grupes, gimnazistai su mokytojomis traukė į Valstybės pažinimo centrą, Okupacijų ir laisvės kovų muziejų.

Valstybės pažinimo centre sužinota, kaip veikia valstybė, kaip piliečiai dalyvauja valstybės kūrime ir valdyme, kokiais būdais gali spręsti visuomenei rūpimas problemas. Lizdeikiečiai supažindinti su Prezidento rūmų, kuriuose įsikūręs centras, istorija.

Daugelio antrokų nuomone, didžiausią įspūdį paliko lankymasis buvusiuose KGB rūmuose – Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, kuriame apžiūrėti buvęs KGB vidaus kalėjimas, mirties nuosprendžių vykdymo patalpa, ekspozicijos, supažindinančios su sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia lietuvių kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Anot 2C klasės gimnazisto Šarūno Bernotavičiaus, labiausiai įsiminė gido Arūno Boriso pasakojimas apie negailestingus kalinių tardymo būdus, apie tai, kaip žmonės negalėdavo net atsiremti į sieną savo kameroje, jiems neleidžiama miegoti bei patenkinti paprasčiausių žmogaus poreikių. Įsiminė ir pasakojimas apie tai, kaip palauždavo kalinius, kurie nesilaikė taisyklių: juos uždarydavo į specialias nešildomas kameras, būdavo ribojamas miegas ir iš šių kamerų neišleisdavo keletą dienų.

Lizdeikos gimnazijos mokytoja Alvydė Panova

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla tradiciškai visus mokinius, besidominčius mada bei ją ...
Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąj...
Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ...
Kauno „Girstučio“ kultūros centre skambiai finišavo 7-asis mažųjų rašytojų konkurso „L...
Balsavimas
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 30 laipsnių.
  • Pritariu, jeigu temperatūra pasiekia 35 laipsnius.
  • Nepritariu, nes galima ir pakentėti.
  • Man tas pats: aš nei mokausi, nei dirbu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas