SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-06-07, Sekmadienis, 04:35:15 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Žmonės Ligos palaužta moteris aukojasi dėl vaikų

Ligos palaužta moteris aukojasi dėl vaikų

  • Ligos palaužta moteris aukojasi dėl vaikų

    Moteris visas gaunamas lėšas skiria vaikams, tad nepakanka pinigų nuvykti į gydymo įstaigas cheminėms procedūroms.

  • Moteris visas gaunamas lėšas skiria vaikams, tad nepakanka pinigų nuvykti į gydymo įstaigas cheminėms procedūroms.

    Šeimos labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė Skaidra Dišlė sako, kad sunkiai serganti ir savo vaikais besirūpinanti mama - puikus pavyzdys vaikus pamirštantiems svaigiųjų gėrimų mėgėjams.  

Aušra LAURINKIENĖ

Noriu, kad pasaulį keiksnojantys ir lengva ranka vaikus į alkoholį išmainantys žmonės pamatytų, kad gyvenimas kartais ant pečių užkrauna sunkią naštą. Tuomet svarbiausia nepalūžti ir iš visų jėgų stengtis, kad atžalos liktų šalia...“ - prasitaria 42-ejų Valdutė Kizienė, gyvenanti Radviliškio seniūnijos Linkaičių kaime.

Šių metų balandį sužinojusi, kad serga ketvirtos stadijos skrandžio vėžiu, šešių vaikų mama rankų nenuleidžia ir nepalūžta. Sunkiai besiverčiančiai moteriai ir jos vaikams pagalbos ranką ištiesusio Šeimos labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė Skaidra Dišlė, kalbėdama apie šį atvejį, sunkiai tramdo emocijas: „Tą dieną, kai apsilankėme pas Valdutę, stovėjo guzas gerklėje... Jaučiausi taip beviltiškai matydama, kaip mirties akivaizdoje moteris rūpinasi jai tokiais neįveikiamais buitiniais dalykais“.

Buities sąlygos šokiravo Šeimos labdaros ir paramos fondo atstovus

O moters buitis, kaip pasakoja S. Dišlė, anaiptol neprimena patogiam gyvenimui tinkamų sąlygų. „Vaizdas, įėjus į butą, daugiau nei šokiravo: iš sienos kyšojo išlindę laidai. Laimė, kad bent izoliuoti. Tamsu, nes koridoriuje nebuvo apšvietimo. Mane pasitiko dvimetis pūstažandis pyplys basa kojyte. Tą dieną, kai nuvykome, dar nebuvo įjungtas šildymas, todėl kambariuose buvo šaltoka. Paprašiau, kad mažylis apsimautų kojinytę, tad netrukus jis pasirodė tarpduryje laikydamas rankytėje visai kitokios spalvos kojinę. Ašaros kaupėsi gerklėje, kad vaikas, net ir gyvendamas tragiškomis sąlygomis, nesispyrioja. O kaip pasakoja pati serganti mama, mažasis Nojus ją slaugo - matuoja temperatūrą, glosto...“ - pasakoja S. Dišlė.

Mažylis Nojus, pirmasis pasitikęs Šeimos labdaros ir paramos fondo atstovus, - vienas iš šešių sunkiai sergančios Linkaičių kaimo gyventojos V. Kizienės atžalų.

Menkos šeimos pajamos

Kaip pasakoja Radviliškio seniūnijos socialinio darbo organizatorė Jūratė Bredulskienė, V. Kizienė šiuo metu viena augina tris nepilnamečius ir vieną suaugusį antros grupės neįgalų vaiką: „Dukra Vita nuo šių metų rugsėjo pradėjo mokytis Šiaulių profesinio rengimo centre. Sūnus Dovydas lanko Gražinos pagrindinės mokyklos parengiamąją klasę, o namuose prižiūrimas dvejų metukų Nojus. Dar du, jau suaugę sūnūs, šiuo metu išvykę dirbti ir gyventi į užsienį. Buvęs sugyventinis Dainius Stradomskis materialiai nepadeda išlaikyti mažamečio sūnaus, jo nelanko“.

Pagalbos į Šeimos labdaros ir paramos fondą kreipėsi socialinė darbuotoja, kuri pasakojo, kad Radviliškio seniūnija nėra gavusi jokių nusiskundimų dėl šios šeimos gyvenimo būdo. Esą moteris jau pradėjo tvarkytis alimentus sūnaus išlaikymui, o jos pajamos - labai menkos.

Sunkiai serganti V. Kizienė skaičiuoja, kad šeimos pajamas sudaro 45,60 euro išmoka vaikui, išmoka iš vaikų išlaikymo fondo, siekianti 57 eurus, sūnaus Mariaus neįgalumo pensija - 162 eurai ir socialinė 47,47 euro pašalpa. Matematika - paprasta. Sunkiai sergant, vienai auginant vaikus ir gyvenant bute, kuriame yra tik šaltas vanduo, - išsiversti baisiai sunku.

Gydymui pinigų nelieka, nes visas gaunamas lėšas skiria vaikams

Akivaizdu, kad gaunamų šeimos pajamų nepakanka buto remontui. Butas - antrame aukšte, vonios ir tualeto patalpose nėra elektros, klozetas - visiškai sulūžęs, nėra vandens šildytuvo, skalbiamosios mašinos.

Šeimos labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė S. Dišlė pasakoja, kad vizito pas V. Kizienę metu ją pribloškė pamatytas vaizdas: Virtuvėje sena skalbykle „Riga skalbėsi dukra Vita. Mašina tokia surūdijusi, kad atrodo, jog ji tamsiai rudos spalvos. Ir skalbti joje galima tik po vieną daiktą, nes kitaip ji nebesisuka...

Tądien, kai šeimą aplankė geradariai, moteris jautėsi labai prastai - keletą dienų buvo nieko nevalgiusi, ją nuolat pykino, tačiau ir tokios savijautos ji jautėsi nesmagiai, kad neturi jėgų apsitvarkyti. „Valdutė nuolat bandė raginti vaikus, kad jie imtųsi darbo. Bet aš nuraminau, kad mes atvažiavome ne švarą tikrinti. Tačiau apsitvarkyti apskritai būtų labai sudėtinga: šaltas vanduo iš čiaupo vos varva, o išpylus į kanalizaciją - viskas atsiranda ant tualeto grindų“, - „Radviliškio naujienoms“ pasakoja S. Dišlė.

Ji neslepia apmaudo, kad moteris visas gaunamas lėšas skiria vaikams, tad nepakanka pinigų nuvykti į gydymo įstaigas cheminėms procedūroms: „Moteris nesigydo ligoninės stacionare, nes niekam nenori patikėti vaikų priežiūros. Šeima nėra įtraukta į socialinės rizikos šeimų sąrašą, iki šiol neturi nustatytos neįgalumo grupės, neturi lankomosios priežiūros darbuotojos“.

Geradariai ištiesė pagalbos ranką

Socialinė darbuotoja nusprendė kreiptis pagalbos į Šeimos labdaros ir paramos fondą, kurio paprašė vandens šildytuvo, skalbiamosios mašinos ir pinigų, reikalingų gydymui. Taip pat geradarių paprašyta tinkamai pajungti turimą naują klozetą, vonios ir tualeto patalpose sutvarkyti elektrą.

Suteikėme absoliučiai viską, ko mūsų buvo prašyta, nelikome abejingi šios šeimos likimui. Kai pagalvoji, tai mama labai aukojasi. Galėtų gultis į ligoninę, tuomet ir neįgalumo pašalpą galėtų tvarkytis. Bet vardan vaikučių ji kažkaip bando gydytis namie... Žmogus tokioje tragiškoje situacijoje visomis išgalėmis kabinasi į gyvenimą, o vos išėję į kiemą sutikome jau ne pirmą dieną geriantį žmogelį, keiksnojantį visą pasaulį“, - stebisi S. Dišlė.

Šeimos labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė Skaidra Dišlė sako, kad sunkiai serganti ir savo vaikais besirūpinanti mama - puikus pavyzdys vaikus pamirštantiems svaigiųjų gėrimų mėgėjams.  
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Su rizikos grupės šeimomis Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centre dirba...
Fotografė ir filmų operatorė Kristina Sereikaitė – tikra radviliškietė, šiuo metu gyvenanti...
Garbaus amžiaus radviliškietis Jonas Česnulevičius nepaliauja stebinti - balandžio pradžioje j...
Aštuoni sūnus ir mylintis vyras - didžiausias Radviliškio rajono Daugėlaičių kaimo gyventojos...
Nėštumas, motinystė ir vaikų auginimas – temos, subūrusios draugėn penkias Radviliškio mama...
Savęs menininku nelaikantis radviliškietis dainų autorius ir atlikėjas, dainuojamosios poezijos ...
Bene populiariausias ir neabejotinai šmaikščiausias šalies hidrometeorologas Naglis Šulija tvir...
Mus pasiekė neįprastas pagalbos šauksmas. Į „Radviliškio naujienų“ redakciją kreipėsi 29...
Tarpukario laikais buvusių garsių ūkininkų Janušauskų sodyba stovi Paežerių kaime, netoli pa...
Rugpjūčio 10 dieną, eidamas šešiasdešimtuosius metus, mirė Eugenijus Kantauskas, Radviliškio...
Mieli Šeduvos gimnazijos mokytojai, nuoširdžiai sveikiname Jus rudens lapų nubarstytais takais s...
Linkėjimai ir nuoširdžiausia padėka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radvi...
Žinantis, ko nori, žingeidus ir šeimyniškas – būtent taip save apibūdina jaunatvišku entuzi...
Rajono gyventojai pastebėjo, kad Radviliškio rajono mero pavaduotojas Kazimieras Augulis jau kurį...
Šeduviai Ramūnas ir Karolina Radzišauskai, auginantys penkerių metų sūnų, net nedvejodami pri...
Artėjančios šventės Jelenos ir Augustino Mitkų namuose bus kupinos skardaus vaikų juoko ir ši...
Didžiausios metų šventės visuomet asocijuojasi su virtuvėse besisukiojančiomis šeimininkėmis...
Jau beveik dveji metai, kaip du Šiaulių apskrities policijos pareigūnai įgijo dviejų Radvilišk...
Kai nurimsta Kalėdinis šurmulys ir atkeliauja ilgai laukti Naujieji, daugelis pasiryžta metų pra...
Radviliškio Šeimos labdaros ir paramos fondas gerų žmonių dėka, supratimu, geranoriškumu ir a...
Petras Algirdas Venslovas gimė 1929 metais kovo 6 dieną Kaune. 1936 metais įstojo į Kauno miesto...
Šiaulių apskrities televizijos jau septintą kartą organizuotus metų moters rinkimus „Moteris ...
Penki namuose krykštaujantys vaikai ir mylintis vyras - didžiausias Radviliškio rajono Džiugoni...
„Yra laikas, skirtas darbuotis kartu su kolegomis, ir yra laikas, kada jų darbais gali gėrėtis ...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas