SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-08-11, Antradienis, 07:33:42 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Lauko tualetams ateina galas

Lauko tualetams ateina galas

Savivaldybės, vandentvarkos, aplinkosaugos specialistai, susitikę Radviliškio rajono savivaldybėje, diskutavo apie tinkamą nuotekų tvarkymą.

Gegužės mėnesį Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, tikrinanti, kaip gyventojai jungiasi prie centralizuotų nuotekų tinklų, jau apsilankė individualių gyvenamųjų namų rajone prie senųjų Radviliškio miesto kapinių, Karčemų kaime. Ateityje planuojama pasiekti visus Radviliškio miesto mikrorajonus, Kutiškius, apimti Šeduvos aglomeraciją.

Darbo grupės nariai lanko gyventojus, kurių būstams yra sudaryta galimybė, bet jie nėra prisijungę prie centralizuotų nuotekų tinklų, tikrina, kaip gyventojai tvarko nuotekas, ragina juos prijungti savo būstus prie nutiestos centralizuotos sistemos.

Lauko tualetams ir savadarbėms nuotekų duobėms – galas

2004 metais tapusi Europos Sąjungos nare, Lietuva įsipareigojo per tam tikrą laikotarpį įgyvendinti įvairiausių ES direktyvų reikalavimus. Viena jų – Miesto nuotekų valymo direktyva 91/271/EEB, įpareigojanti Lietuvą užtikrinti kokybišką vandenvalą ir pasiekti, kad ne mažiau kaip 98 proc. aglomeracijoje (aglomeracijas sudaro centrinis miestas branduolys, o apie jį susitelkia mažesni miestai, iš tikrųjų tampantys šio didžiojo miesto priemiesčiais, per 2000 gyventojų) susidarančių nuotekų būtų surenkamos centralizuotomis nuotekų surinkimo sistemomis. Likę 2 proc. nuotekų gali būti valomi individualiuose nuotekų valymo įrenginiuose, kurie privalo atitikti aplinkosauginius reikalavimus.

„Taip, šį kriterijų Radviliškio aglomeracijoje stengiamės įgyvendinti. Šiuo metu Radviliškio aglomeracijoje nuotekas centralizuotai tvarko 96 proc. UAB „Radviliškio vanduo“ aptarnaujamų namų valdų. Svarbiausias mūsų įmonės tikslas – sudaryti kuo daugiau gyventojų galimybę prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų. Įgyvendinama nemažai vandentvarkos projektų Grinkiškyje, Baisogaloje, Pakiršinyje, Radviliškyje J. Basanavičiaus ir Daujočių gatvėse įrengiami nauji arba atnaujinami seni vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklai. 2019 metais vandentvarkos projektams buvo skirta 1 043 000 Eur (Europos Sąjungos, Radviliškio rajono savivaldybės, UAB „Radviliškio vanduo“ lėšos). Tikimės, kad pamažu baigsis lauko tualetų ir savadarbių nuotekų duobių era“, – sakė Egidijus Barčkus, UAB „Radviliškio vanduo“ direktorius.

Neprisijungusius raginame jungtis

Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo nuostatos įpareigoja asmenis, individualiai tvarkančius nuotekas, per 9 mėnesius nuo pastatytos centralizuotos sistemos prijungti jiems nuosavybės teise priklausantį būstą prie viešojo geriamojo vandens tiekėjo ir nuotekų tvarkytojo nuosavybės teise naudojamos nuotekų tvarkymo infrastruktūros.

Kviečiame gyventojus, kurie dar dvejoja ar abejoja, jungtis ar nesijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, apsispręsti ir nuotekas tvarkyti tinkamai ir jungtis prie centralizuotų nuotekų tinklų.

Gyvenantieji kaimiškose vietovėse asmenys, pateikę prašymą už įrengtus individualius nuotekų valymo įrenginius, gali gauti kompensaciją: 250 Eur – už įsirengtą nuotekų išsėmimo rezervuarą, 350 Eur – už nuotekų valymo įrenginį. Dėl šios kompensacijos kreipkitės tel. (8 422) 69 015 arba el. p. valerija.znutiene @radviliskis.lt.

Ateityje už netinkamai tvarkomas nuotekas grės baudos.

Teršiantieji nebemadingi

Ne visi žmonės supranta, kad lauko tualetų, nesertifikuotos nuotekų duobės yra nesandarios, iš jų nuotekos patenka į gruntinius vandenis ir vėl grįžta į šalia esančius šulinius, vandens telkinius. Taip gamta teršiama, taip šulinių vandenyje, vandens telkiniuose daugėja azoto junginių – nitratų, nitritų, daug buityje naudojamos chemijos: skalbikliuose esančio fosforo, chloro, riebalus tirpdančių aktyviųjų medžiagų.

Susitikime dalyvavęs Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Mingaila Saulevičius liko patenkintas susitikimo rezultatais ir pasirinkta tinkama veiklos kryptimi.

„Labai šaunu, kad Radviliškio rajono savivaldybė ir UAB „Radviliškio vanduo“ imasi tinkamų priemonių suvaldyti situaciją ir paraginti žmones, kurie turi galimybę, prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų. Svarbiausias mūsų tikslas – apsaugoti aplinką nuo netinkamai tvarkomų nuotekų žalingo poveikio ir pasiekti, kad išleidžiamos nuotekos būtų išvalytos pagal nustatytus reikalavimus. Savo žemę, savo aplinką turime saugoti mes patys ir būti sąmoningi“, - kalbėjo M. Saulevičius.

Jis pasidžiaugė, kad Radviliškio rajone miestų ir kaimų nuotekų valyklose valytų ir į aplinką išleidžiamų išvalytų nuotekų kokybė yra tikrai gera. Pasak jo, šis rodiklis - į vandentvarkos projektus investuotų lėšų rezultatas.

Išdalyti įpareigojimai prisijungti

Pasak Erlando Pranio, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiojo specialisto, iki liepos mėnesio pradžios dėl prisijungimo prie centralizuotų nuotekų tinklų aplankytos 34 individualių namų valdos, apie pusę aplankytų namų savininkų nerasta (išvykę arba būstas negyvenamas), likusiems įteikti įpareigojimai iki rudens prisijungti prie šalia gyvenamosios valdos esančių centralizuotų nuotekų tinklų.

„Didžioji dauguma aplankytų radviliškiečių sakė norintys prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų. Dažnas teigė nežinojęs apie tokią galimybę, kiti skundėsi lėšų stygiumi, sakėsi sodybose nuolat negyvenantys“, – sakė E. Pranys.

Pasak jo, po įpareigojimo įteikimo pas visus aplankytus individualių valdų savininkus atvyks UAB „Radviliškio vanduo“ specialistai, kurie aptars prisijungimo prie centralizuotų nuotekų tinklų sąlygas, parengs technines sąlygas. Ši įmonė ir darbus gali atlikti, jei žmonės to norės, bet, žinoma, galima pasirinkti ir kitus darbų vykdytojus, tik darbus priimti privalės UAB „Radviliškio vanduo“ specialistai.

Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Aukštelkuose gyvena Artūras Satkevičius, kuris vienas augina tris mažamečius vaikus: Faustą, K...
Tarptautinę Šeimos dieną Radviliškio rajono gyventojai šventė lyg viena didelė šeima - Radv...

Baseinas Radviliškyje, sporto aikštynas Šeduvoje, rekonstruoti Baisogalos ku...

Savivaldybės didžiojoje salėje surengtas Demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Atei...
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko regioninis virėjo specialybės mokinių pro...
Savaitgalį vykusių Europos Parlamento rinkimų intriga Radviliškio rajone buvo ta, jog dėl europ...
Gegužės 21-ąją garsiai šurmuliuodami Radviliškio rajono savivaldybės vadovų ir Administracij...
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono polic...
Gegužės 29-ąją Viešojoje bibliotekoje surengtas jau ketvirtojo Radviliškio rajono savivaldybė...
Kai lauke skaisčiai šviečia saulė, vieni traukia prie vandens telkinių, o kiti stropiai linksta...
Žydinčiu miestu jau nuo seno vadinama Šeduva ir toliau pateisina savo vardą. Uoliai savo aplinko...
Gegužės 30–31 dienomis Radviliškio rajone ir gretimose savivaldybėse surengtas XIX-asis tarpta...
Radviliškio rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai. Susitikim...
Delegacija iš Skaros, Švedijos, vadovaujama Skaros savivaldybės merės Barbro Hassel, viešėjo R...
Šalyje maudymosi sezonas prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Atsižvel...
Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus parke įkurtoje ir neseniai iškilmingai atidarytoje...
Radviliškio miesto kultūros centro salė birželio 3 dieną prisipildė jaunystės, juoko, pasidid...
Vos tik paskelbėme apie rajono valdžios planus šiais metais pradėti statyti baseiną mieste, spo...
Praėjusį sekmadienį Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parke netrūko šurmulio. Beveik...
Radviliškio rajone, prie Šeduvos esančiame Raudondvario aerodrome, savaitgalį vyko Lietuvos lėk...
Balsavimas
  • Jau seniai laikas.
  • Manau, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.
  • Kol yra sergančių, karantino nutraukti negalima.
  • Karantiną šalies valdantieji tęs iki rinkimų, nes tai jiems naudinga.
Šiandienos Orai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas