SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2019-11-18, Pirmadienis, 23:56:42 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Lapkritis – geras metas aptarti būsimus kitų metų darbus. Kviečiame Radviliškio miesto gyventojus į gyventojų sueigas

Lapkritis – geras metas aptarti būsimus kitų metų darbus. Kviečiame Radviliškio miesto gyventojus į gyventojų sueigas

„Gyventojų sueiga – geriausias būdas išspręsti kylančius klausimus“, – sako Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas, ir kviečia Radviliškio miesto gyventojus aktyviau dalyvauti sprendžiant aktualias miestui problemas.

„Nuo 2017 metų, kai pradėjau dirbti Radviliškio miesto seniūnu, pradėjau organizuoti gyventojų sueigas pagal atskiras seniūnaitijas tam, kad gyventojai galėtų labiau atskleisti savo problemas, išsakyti savo poreikius ir suformuoti užduotis miesto seniūnijai. Jau pirmajame susitikime su gyventojais paaiškėjo, kad gyventojai gana vangiai renkasi į tokius susitikimus ir nenoriai išreiškia savo poreikius bei pasisako aktualiais miestui klausimais. Iš šešių seniūnaitijų sueigose dalyvauja vos kelios dešimtys radviliškiečių, ir tokia maža dalis suformuoja Radviliškio miesto seniūnijai kitų metų darbų planą“, – dėl vangaus piliečių dalyvavimo sprendžiant miestui ir patiems gyventojams aktualius klausimus apgailestauja Radviliškio miesto seniūnas.

Daugelis darbų – drauge su savivaldybe

Mieste visada yra spręstinų klausimų, netikėtai iškylančių problemų. Kasdien seniūnijos specialistai visur neapsilanko, tad gyventojų aktyvumas, greitas reagavimas į problemas – didelė paspirtis tiek seniūnui, tiek Radviliškio rajono savivaldybei – kuo anksčiau užfiksuojama problema, tuo ją greičiau galima išspręsti.

E. Mončauskas sako, kad nemaža dalis gyventojų iškeltų klausimų yra ne vien Radviliškio miesto seniūnijai, dažnai pagal kompetenciją klausimai turi būti sprendžiami bendradarbiaujant su Radviliškio rajono savivaldybės administracija: renkama informacija, vykdomi bendri darbai. Taip gimsta ir didesni projektai, tvarkomos, asfaltuojamos gatvės, atnaujinami šaligatviai, apšvietimas ir pan.

Atsiranda neplanuotų, nenumatytų darbų

Seniūnas sako pasigendantis šeimininkiško pačių gyventojų požiūrio į Radviliškio miesto tvarkymą. „Noriu priartinti seniūnijos darbus arčiau gyventojų, nes pastebiu, kad per metus į seniūniją ateinantys pavieniai gyventojai dažnai išreiškia problemas, kurios nesutampa su gyventojų sueigose išreikštomis. Siekiu bendro darbo, bendro požiūrio, kad būtų atsižvelgta ne į dalies gyventojų nuomonę, o į daugumos. Žinoma, reikia darbus planuoti, visur ir iš karto visų probleminių vietų nesutvarkysime, bet pamažu ir drauge dirbant viskas yra įmanoma“, – sako jis.

Geriausias pavyzdys – vaikų žaidimų aikštelės

Seniūnas pateikia pavyzdį apie mieste įrengiamą žaidimų aikštelę. „Kelių šalia stovinčių daugiabučių namų gyventojai nori, kad prie jų namo įrengtume vaikų žaidimų aikštelę. To paties nori ir dar keturių kaimyninių namų gyventojai. Parenkame vietą, įrengiame aikštelę, vaikai džiaugiasi, žaidžia, o suaugusieji pradeda ieškoti kabliukų: kodėl prie šito, o ne prie kito namo įrengta, gal ten koks draugas, giminė ar bendrapartietis gyvena. Taip tikrai nėra, seniūnija atsižvelgia į gyventojų prašymus. Mano tikslas – siekti, kad gyventojai aktyviau dalyvautų seniūnijos organizuojamose gyventojų sueigose, kuriose visi kartu galėtume nuspręsti ir išsirinkti erdves, kuriose geriausia statyti žaidimų aikšteles. Žinoma, vaikų žaidimų aikštelės tėra tik pavyzdys, problemų ir prašymų yra kur kas daugiau“, – sako E. Mončauskas.

Lapkričio mėnesio viduryje seniūnas kviečia pasitarti dėl 2020 metų darbų

Spalio mėnesį išrinkti nauji Radviliškio miesto seniūnaičiai: Kudirkos – Jolitas Onaitis, Eibariškių – Salvinija Vaičiūnienė, Lituanikos – Ina Rudžianskienė, Lizdeikos – Vijolė Česienė, Rūmų – Jolita Lesickienė, Vaižganto – Jovita Masiulienė. Šie žmonės – savivaldos grandis, esantys arčiausiai žmonių. Jie geriausiai žino, su kokiomis problemomis susiduria vienos ar kitos miesto dalies gyventojai.

„Naujai išrinktus seniūnaičius ir miesto gyventojus lapkričio mėnesį kviečiu į sueigas, kuriose, labai tikiuosi, išreikšite savo lūkesčius, pageidavimus, kelsite svarstytinus klausimus. Lauksiu Jūsų Radviliškio miesto seniūnijoje (Gedimino g. 8, II aukšte)“, – kviečia E. Mončauskas.

Lapkričio 12 d. (antradienį) 17.30 val. – Lizdeikos seniūnaitijos gyventojų sueiga.

Lapkričio 13 d. (trečiadienį) 17.30 val. – Rūmų seniūnaitijos gyventojų sueiga.

Lapkričio 14 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. – Kudirkos seniūnaitijos gyventojų sueiga.

Lapkričio 19 d. (antradienį) 17.30 val. – Lituanikos seniūnaitijos gyventojų sueiga.

Lapkričio 20 d. (trečiadienį) 17.30 val. – Vaižganto seniūnaitijos gyventojų sueiga.

Lapkričio 21 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. – Eibariškių seniūnaitijos gyventojų sueiga.

Radviliškio miesto seniūnijos informacija

Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
  • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
  • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
  • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
  • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
  • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas