SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.
Šiandien yra: 2020-02-27, Ketvirtadienis, 10:23:53 Radviliškio krašto naujienų portalas
RSS
Pagrindinis Aktualijos Laisvės kovotojams - Vėlinių žvakutės

Laisvės kovotojams - Vėlinių žvakutės

 • Laisvės kovotojams - Vėlinių žvakutės

  Prie Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčios akcijos dalyviai iš žvakelių sudėliojo kryžių, kuris simbolizuoja šviečiančią mirusiųjų viltį – Kristų.

 • Prie Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčios akcijos dalyviai iš žvakelių sudėliojo kryžių, kuris simbolizuoja šviečiančią mirusiųjų viltį – Kristų.

  Akcijos dalyviai sako, kad tvarkydami karių kapelius ir degdami žvakutes jie dar kartą uždegė laiko vėjų neužpučiamą atminimo ir pagarbos žvakutę savo sielose. Giedrės NAKUTIENĖS nuotr.

Lietuvos šaulių sąjungos iniciatyva jau kelerius metus vyksta akcija „Uždekime žvakelę ant laisvės kovotojo kapo!“, per kurią prieš Vėlines lankomos karių savanorių, šaulių, partizanų ir antisovietinio pasipriešinimo dalyvių bei visų Tėvynę savo žygdarbiais išgarsinusių asmenų amžinojo poilsio vietos, tvarkomi jų kapai ir trispalvėmis juostelėmis papuošiami antkapiai, uždegamos pagarbos bei atminimo žvakutės.

Šiemet prie šios akcijos prisijungė ne tik Baisogalos 608-osios kuopos jaunieji šauliai, Baisogalos gimnazijos būrelio „Jaunieji karitiečiai“ nariai, bet ir Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčios chorelio „Giedu giesmelę“ mokiniai (vadovė mokytoja Agnė Kilienė).

Tvarkydami karių kapelius ir degdami žvakutes mes dar kartą uždegėme laiko vėjų neužpučiamą atminimo ir pagarbos žvakutę savo sielose. Tai darydami tikime nenutrūkstamu ryšiu tarp mūsų, čia esančiųjų, ir išėjusiųjų Amžinybėn.

Papuošę Baisogalos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių laisvės kovotojų kapus, kartu sukalbėjome maldą ir tiesiog padėkojome tiems, kurių dėka gyvename laisvi ir nepriklausomi.

Akcija pratęsta prie Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčios. Akcijos dalyviai iš žvakelių sudėliojo širdies formoje kryžių, kuris simbolizuoja šviečiančią mirusiųjų viltį – Kristų. Kiekvieną liepsnelę skyrėme užmirštai sielai.

Šventoriuje plazdėjo šviečiančios širdies su kryžiumi simbolis už visus, kurių tarp mūsų jau nebėra ir neturi savo kapo, dovanojome jiems maldas. Sukalbėjome maldą ir už tuos, kurie šmeižia mūsų Laisvės didvyrius. Tegul jie supranta, kad Laisvės kovotojai niekada nebus užmiršti! Tėvynės labui!

Baisogalos 608-osios kuopos šaulė, mokytoja Giedrė Nakutienė 

Akcijos dalyviai sako, kad tvarkydami karių kapelius ir degdami žvakutes jie dar kartą uždegė laiko vėjų neužpučiamą atminimo ir pagarbos žvakutę savo sielose. Giedrės NAKUTIENĖS nuotr.
Komentarus prašome rašyti etiškai, už jų turinį portalo administratorius neatsako.

Susijusios naujienos

Savaitgalį visi keliai vedė į Radviliškio rajone esantį Burbiškio dvarą. Čia pavasariškai i...
Prieš Velykas, Didįjį pirmadienį, Radviliškio parapijos bažnyčioje užvirė intensyvūs darba...
Gegužės 20 dieną į Radviliškio viešąją biblioteką radviliškiečius, mėgstančius skaniai ...
Šeduviams ir miesto svečiams nebereikės rankoje spausti saldainių popierėlių ar neradus šiuk...
Balsavimas
 • Jaučiuosi saugiai ir nesu patekęs į jokius incidentus.
 • Jaučiuosi saugiai, bet sutemus stengiuosi nekišti nosies į lauką.
 • Dieną - saugu, o sutemus - nesaugu.
 • Būtų saugiau, jeigu daugiau policininkų patruliuotų gatvėse.
 • Labai nesaugu.
Šiandienos Orai
REKLAMA

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas